sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło SOSW odwiedził kolskie muzeum

SOSW odwiedził kolskie muzeum

20-11-2013 07:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,537 | Komentarzy: 3
SOSW odwiedził kolskie muzeum
Foto:
zacisze
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mogli poczuć się jak Guliwer w Krainie Liliputów.
"Duże w miniaturze - świat modeli" - pod takim tytułem w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole została zorganizowana wystawa modeli pochodzących ze zbiorów Jarosława Zduńczyka.

Na wystawie zaprezentowano modele m.in. okrętów i czołgów z okresu II Wojny Światowej zrobione z kartonu. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali malutkie okręty, czołgi. Wszystko bardzo precyzyjnie wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół: kotwice, łańcuchy, radary, przeróżne działka i armaty.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Technik Ceramicznych w Kole uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mogą bezpłatnie oglądać wszystkie wystawy. Ponieważ muzeum leży w sąsiedztwie naszej placówki bywamy tam często. Uczniowie bardzo lubią te historyczno-artystyczne lekcje w terenie. Zwłaszcza, że zawsze są mile przyjęci i oprowadzeni przez pracowników muzeum.

SOSW KOŁO


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
ania 20-11-2013 08:34
Drogi Mundku, od dziecka nie interesowałam się zbytnio sztuką, średniowieczem. Była to raczej domena panów, który fascynowali się wojowniczymi sprawami. Oglądanie obrazów też nie za bardzo leży w mojej naturze, jednak ta wystawa zaciekawiła mnie bardzo, mnie jak i moje pociechy.
| Zgłoś do usunięcia
mundek 20-11-2013 08:13
Droga Aniu, dlaczego Twoim zdaniem brakuje? W tym roku kilkakrotnie można było gościć w muzeum podczas wystaw, jak to określasz "dla zwykłego Kowalskiego". W lutym na "Fotografii dzikiej przyrody", w maju na "Barwach średniowiecza – stroje i przedmioty z epoki" i obecnie na "Duże w miniaturze - - świat modeli". Ja nie narzekam - po prostu bywam.
| Zgłoś do usunięcia
ania 20-11-2013 08:00
też byłam na tej wystawie. Świetne eksponaty. Takich właśnie ekspozycji w naszym muzeum brakuje. Czegoś dla zwykłego "Kowalskiego" a nie koniecznie dla fascynata sztuki.
| Zgłoś do usunięcia