sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło 400 tysięcy na skatepark, czy kino?

400 tysięcy na skatepark, czy kino?

20-11-2013 11:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 47,261 | Komentarzy: 33
Jubiler Euro Koło
400 tysięcy na skatepark, czy kino?
Foto:
Do końca kalendarzowego zostało niewiele czasu a prace nad projektem budżetu miasta Koła na rok 2014 dobiegają końca. W najbliższych dniach będziemy przedstawiać pod dyskusję pomysły, które w owym projekcie zostały zawarte.
Ile do zrobienia w naszym mieście - każdy widzi. Z projektu, który zostanie w najbliższych dniach przedstawiony Komisji Budżetu i Finansów, której przewodniczy Zygmunt Sołtysiak możemy doszukać się wielu potrzebnych inwestycji. Czy zostaną one wprowadzone w życie zależy od komisji oraz radnych miejskich, którym zostanie projekt oddany pod głosowanie.

Pierwszym z pomysłów, który wzbudził nasze zainteresowanie jest przeznaczenie kwoty 400 tysięcy złotych na budowę skateparku. Jest to duża kwota, lecz w obliczu dużego prawdopodobieństwa zamknięcia naszego kolskiego Kina "Nad Wartą" te pieniądze mogłoby odrodzić na nowo kinematografię w Kole.

Nie tak dawno umieściliśmy wywiad z Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole, która opowiadała nam o fatalnej sytuacji związanej z projektem cyfryzacji kolskiego kina. Mówiąc w skrócie: jeśli nie zostanie zmodernizowany sprzęt sali kinowej - wyświetlanie filmów przejdzie do kroniki miasta Koła. Z pewnością kwota 400 tysięcy złotych, która planowana jest na budowę skateparku przy ul. Buczka - pomogłaby Miejskiemu Domu Kultury wrócić do teraźniejszości kinowej.

Czekamy na Wasze komentarze oraz głosowanie w ankiecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (33)
Wktor 01-12-2013 13:41
Z jakiej racji pieniądze , które były przeznaczone na Skatepark , mają trafić do kina ? Skateparku nie funduje Koło , tylko Unia . Dzieciaki chodziły i zbierały głosy , a 'wielcy' kinomaniacy chcą przywłaszczyć sobie te pieniądze ? Ten MDK nie można nazwać kinem , i 400 tysięcy nic tu nie zdziała . Jak jakiś Skate zginie w wypadku , to dopiero ruszycie się z budową ?
| Zgłoś do usunięcia
BASTIAN 26-11-2013 00:40
zlikwidowano autobusy podmiejskie,zlikwidowano dworzec autobusowy i jeszcze ma zniknąc kino? z tego miasta naprawdę robi sie totalna wiocha. tak wygląda rozwój miasta? wstyd i hańba dla rzadzacych w naszym miescie.
| Zgłoś do usunięcia
ziąą 25-11-2013 23:34
zburzyć to miasto w piździec
| Zgłoś do usunięcia
MKO 24-11-2013 21:11
400 tys. to kropla jeżeli chodzi o przywrócenie teraźniejszości w kolskim kinie niestety.
| Zgłoś do usunięcia
colo 24-11-2013 18:47
Najlepiej pozyskać pieniądze i na skatepark i na kino z programów dofinansowania unijnego.
| Zgłoś do usunięcia
kinoman 23-11-2013 22:27
Popieram przeznaczenie pieniędzy na kino.
| Zgłoś do usunięcia
Andrzej 23-11-2013 09:46
W normalnie funkcjonującym mieście to powinno być i kino i skatepark i basen, nie wspomnę już o fajnych miejscach gdzie i młodzież i dorośli mogliby spędzić fajnie i kulturalnie czas. Każdy lubi coś innego. Powinny być tworzone miejsca pracy, żeby koniunktura naszego miasta pięła się cały czas do góry, a nie blokowanie inwestycji. Powstają nowe markety, ale nas niedługo nie będzie stać żeby wydawać w nich pieniądze. A u nas co - rzucony jakiś temat i zaraz zaczynają się przekomarzania co ważniejsze kura czy jajko.
| Zgłoś do usunięcia
Robiroman 23-11-2013 00:36
Dla nie wtajemniczonych - 400 tyś. to jest koszt samej cyfryzacji kina i systemu Dolby, bez modernizacji sali.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 22-11-2013 19:16
Drogi i kino ! Ludzie jak miasto może nazywać się miastem skoro nie nie będzie kina !? To już kompletna wiocha !!!!!! A wlodarze precz z Kola !!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 22-11-2013 16:30
Jezu ELOSZKA zrozum że nikt Ci nie każe dawać na Skatepark z własnej kieszeni, ruszcie głową a nie tylko potraficie szczekać. Właśnie o to chodzi że mimo kasy, Miasta NIE STAĆ na Skatepark, na żadną inwestycję dla wąskiej grupy odbiorców.
| Zgłoś do usunięcia
eloszka 22-11-2013 14:21
jezu ludzie zrozumcie że z jakiej racji my mamy dawać na skatepark ? skąd mamy pewność żę jakbyśmy sie złożyli to te pienądze nie zostaną wydane na coś innego to wtedy co ? mamy oskarżyć Koło o kradzież ?hm bo nie rozumiem, nawet wy nie wiecie ile Koło dostaje pieniedzy rocznie wiec taki skatepark to nic wielkiego
| Zgłoś do usunięcia
pawel 22-11-2013 13:52
Eloszka, nie pytaj co miasto ma zrobic dla ciebie, tylko sama zapytaj siebie co Ty mozesz zrobic dla miasta
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Koła 22-11-2013 11:14
Nie wiem po co w Kole skatepark dla paru osób ?? Lepiej dać ta kasę na kino aby się coś działo w tym naszym mieście kole. Tylko kino !!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 22-11-2013 08:56
do eloszka -"Należy" a dlaczego należy, można ewentualnie się zastanawiać, rozmawiać, no ale nie żądać. Co zrobiliście jako grupa najbardziej zainteresowana Skateparkiem w tym kierunku żeby powstał ? Nic, potraficie tylko Żądać, obrażać i krzyczeć pod Ratuszem. Znam przypadki gdzie młodzież sama się organizuje by zebrać choć część środków na swój projekt, wiem że to nie pokryje całych kosztów ale liczy się chęć i zaangażowanie a nie tylko żądanie. Należy Wam się, a co macie do powiedzenia całej reszcie mieszkańców Koła którzy chcieli by spokojnie pójść do kina ?
| Zgłoś do usunięcia
eloszka 21-11-2013 22:28
należy nam sie skatepark , czy chcecie żeby młodzież chodziła sie ,,zabawiać'' pod most pijąć alkohol ? no ja wole żeby był skatepark ,jest to o wiele bezpieczniejsze niż jezdzenie po drogach lub koło Netto .Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
do ani 21-11-2013 10:26
kino 3d w kole i wymierny zarobek? chyba nei wiesz droga aniu ile taki sprzet kosztuje. Niech kupią dobrej jakości projektor 2d i w zupełności wystarczy
| Zgłoś do usunięcia
ania 21-11-2013 09:44
z tego co wiem to w UM jest wydzial europejski, czy cos takiego i jest zatrudniony pracownik, ale UM tylko pozyskuje kase na szkolenia dla pracownikow a nie dla dobra mieszkancow. fakt faktem w Wielkopolsce malo jest projektow unijnych, z ktorych mozna skorzystac. w Łodzkim jest o wiele wiecej - widzimy po Uniejowie. A co do do kina. 400 tysiecy jesli faktycznie pomoze, aby kin oodzylo to bezwahania DRODZY RADNi przekazcie te pieniadze na MDK. Ile dzieciakow w Kole jezdzi na deskach? 40? a ile korzysta z mdk? 4000? pewnie wiecej bo mdk jest miejscem gdzie zjezdza sie caly powiat a tym bardziej gdy beda nowosci kinowe w niskiej cenie.
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 21-11-2013 09:27
do Kinomaniak. Pomijam już fakt że to mieszkańcy szukają alternatywnych rozwiązań w postaci różnych programów a nie miasto, nie ma w urzędzie osoby która by się tym zajmowała (szukaniem i pisaniem programów o dofinansowania) i to nie tylko w sferze kulturowej ale i sportowej, młodzieżowej itp No chyba że się mylę i taka osoba jest, ale jakoś nie widać efektów jej pracy
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 21-11-2013 09:23
Moim zdaniem modernizacja i cyfryzacja powinna odbyć sie jednocześnie. Można by najpierw przeprowadzić modernizację sali i starać sie z programu o pieniądze na cyfryzację, tylko istnieje realne zagrożenie iż takich środków się nie otrzyma i co wtedy? Będzie piękna sala ze starym sprzętem. Skoro toczy sie dyskusja na co wydać 400 tys, na Skatepark lub Kino znaczy to że miasto te pieniądze ma i może od razu zmodernizować salę i przeprowadzić cyfryzację. Boję się tego że jeżeli te dwie sprawy zostaną rozdzielone to możemy znowu długo czekać na dokończenie inwestycji dlatego uważam że powinno sie od razu przystosować całe kino i sprzęt i salę .
| Zgłoś do usunięcia
ania 21-11-2013 09:08
moim zdaniem powinniśmy zacząć od sprzętu, tym bardziej, że miasto kase może mieć. Potem od remontu sali. Na remont będzie trzeba zarobić, a jak ruszy kino (być może 3d - bo ten sprzęt to umożliwi) to emisja bajek w 3d i filmow moze przyniesc wymiarny zarobek.
| Zgłoś do usunięcia
kinomaniak 21-11-2013 08:53
Sandro dzięki za info, ale odpowiedz, czy np. miasto nie mogłoby zrobić jednego priorytetu - remont sali, a na drugi dostać jakąś dotację czy coś podobnego? Na Twoje pytanie "po co korzystać z cyfryzacji skoro sala nie bedzie przygotowana do emisji i na odwrót" odpowiem: BO MOŻE BĘDZIE TANIEJ i zadam pytanie jeszcze raz, czy nie będzie taniej dla miasta, jeśli samo zrobi modernizację, a czy wtedy będzie można postarać się o środki na cyfryzację?
| Zgłoś do usunięcia
pawel 20-11-2013 20:10
najpierw to drogi trzeba wyremontowac bo wstyd z tymi studzienkami, a potem przyjemnosci, oczywiscie pierwszenstwo dla kina
| Zgłoś do usunięcia
Tomasz 20-11-2013 16:43
Najpierw miasto niech zajmie się ulepszaniem ogółu, a potem spróbuje coś zrobić z mniejszościami, jak chociażby skaterzy.
| Zgłoś do usunięcia
Teresa 20-11-2013 16:34
Zdecydowanie KINO.Jest to miejsce służące większej ilości społeczeństwa. Być może w przyszłości przyjdzie czas na skatepark ale to jeszcze nie ten czas.
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 20-11-2013 16:05
do Kinomaniak, dziękujemy Ci za zwrócenie uwagi na ten program ale jak już o czymś piszesz to radził bym zagłębić się w temat. to o czym piszesz to Program Operacyjny ROZWÓJ KIN i są tam różne priorytety, nas interesują dwa - Cyfryzacja Kina i Modernizacja Kina, od razu napiszę że nie można łączyć priorytetów. Więc po co korzystać z cyfryzacji skoro sala nie bedzie przygotowana do emisji i na odwrót , po co remontować sale gdy nie bedzie cyfryzacji. Sprawa 400 tys na kino dotyczy jednoczesnej cyfryzacji i modernizacji sali kinowej .
| Zgłoś do usunięcia
kinomaniak 20-11-2013 14:16
Ludzie, czy Wy w ogóle wiecie, że jest program dofinansowania cyfryzacji kin? Poszukajcie w googlach "cyfryzacja kin" to zobaczycie, ile kasy dostały na cyfryzację kina w małych miastach. Polski Instytut Sztuki Filmowej tym się zajmuje od 2011 roku.
| Zgłoś do usunięcia
Budżet obywatelski 20-11-2013 13:18
Gdybyśmy mieli budżet obywatelski to o takich inwestycjach mogło by społeczeństwo decydować, na co przeznaczyć środki inwestycyjne.
| Zgłoś do usunięcia
Joanna 20-11-2013 12:34
Kino kino kino!
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 20-11-2013 12:05
Aniu. Dobrze że poruszyłaś temat portalu, do dnia wczorajszego znajdowała się tu ankieta dotycząca skateparku, jeszcze wczoraj wyniki wyglądały następująco 49% głosujących za, 48% głosujących przeciw. Biorąc pod uwagę te wyniki zastanowić się trzeba czy faktycznie wszyscy chcemy skateparku. Do redakcji- dobrze by było gdyby pojawił sie jakiś news dotyczący tej ankiety, niech czytelnicy mają świadomość że nie wszyscy mieszkańcy Koła "szaleją" za Skateparkiem.
| Zgłoś do usunięcia
ania 20-11-2013 11:57
Sandro, po to jest właśnie chociażby ten portal, aby mieszkańcy wyrazili swoje zdanie i niezadowolenie lub pomysły co do wykorzystania środków. Czy nie widziałaś jak radni boją się opinii publicznej? jak po pierwszym artykule, w którym zawarte zostały ich interpelacje, że portal pokazał jak wielu z nich nic nie robi - zaraz za miesiąc pojawiło się mnóstwo interpelacji i zapytań, żeby czasami ludzie nie myśleli, że nic nie robią... WALCZMY i MÓWMY
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 20-11-2013 11:54
do Ani. uważasz że jako mieszkanka miasta Koła masz wpływ na decyzję władz. Przykład ze Skateparkiem jest tu najlepszym dowodem na to że my mieszkańcy nie mamy nic do powiedzenia w pewnych sprawach. Czy ktoś konsultował sprawę Skateparku z innymi mieszkańcami Koła oprócz tych młodych ludzi z transparantami? Czy ktoś przed obietnicami wybudowania Skateparku orientował się jakie to są koszty ? Otóż nie, młodzi ludzi wyrazili swe niezadowolenie i aby uciszyć ich uciszyć rozpoczęto procedurę budowy skateparku. Dla przypomnienia dodam jeszcze raz że dwa przetargi uniewazniono gdyż wstępne prace nad projektem kosztują więcej niż wynosi zabezpieczona kwota na ten cel. Stąd uważam że nasz głos zbytnio się nie liczy.
| Zgłoś do usunięcia
ania 20-11-2013 11:45
A dlaczego się nie liczy? przecież to grupka dzieciaków chodzących z transparentami pod Ratuszem wywalczyła sobie tą inwestycję. W takim razie kilkanaście tysięcy ludzi nie ma nic do gadania?
| Zgłoś do usunięcia
Sandro 20-11-2013 11:34
Wiem że Nasz głos- mieszkańców zbytnio się nie liczy, ale ja bym głosował aby te pieniądze trafiły do Kina. Po pierwsze większa grupa odbiorców po drugie , potencjalne zyski z wyświetlania filmów pozostają w Kole i w myśl zasady pieniądz robi pieniądz można wtedy mysleć o innych inwestycjach. Nie jestem przeciw Skateparkowi, po prostu uważam że miasta nie stać na taką inwestycję. 400 tys nie spowoduje ze bedzie on wybudowany ( dla przypomnienia ) pierwsza faza ma kosztować 320 tys. Dla kina był by to zastrzyk ratujacy zycie.
| Zgłoś do usunięcia