sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło 15cm koleiny na ul. Ks. Opałki [FOTO]

15cm koleiny na ul. Ks. Opałki [FOTO]

21-11-2013 08:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,947 | Komentarzy: 4
Tomasz Nowak
15cm koleiny na ul. Ks. Opałki [FOTO]
Foto:
zacisze
Setki, jak nie tysiące samochodów ciężarowych doprowadziły do fatalnego stanu nawierzchni ul. Ks. Opałki w Kole. Koleiny uniemożliwiające pojazdom o niskim zawieszeniu dojazd pod dworzec PKP czy też włączenie się do ruchu z ulicy Kolejowej - to obraz znany nie od dziś. Dlaczego nic z tym nie jest robione? Ulica ta jest drogą powiatową.
Ulica ta rozpoczyna swoją "jakość" od ronda przy ul. Bliznej. Drogą tą porusza się ogromna ilość ciężarówek, najczęściej jadących do dużych kolskich zakładów takich jak: Wipasz, SANITEC, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole i inne. Pieszy, który chce pokonać tę drogę również musi liczyć się, że podczas przechodzenia musi zachować szczególną ostrożność, bo z łatwością może się przewrócić.

Najgorsze koleiny nawarstwiły się przy wjeździe do dworca PKP w Kole (co widać na zdjęciach), nasi czytelnicy na facebooku tak określali ten widok: "asfaltowe fale dunaju", "To jest specjalnie tak zrobione, skuteczny garb spowalniający", "Jednośladem z silnikiem nawet się tam nie wypuszczam. Katastrofa..".

Z pewnością dopóki nie powstanie obwodnica naszego miasta, sytuacja będzie taka sama. Czy nie uważacie, że zakłady, których transport niszczy nawierzchnie naszych ulic, powinni zostać zobligowani do włączenia się w ich naprawę? Jeśli nic nie zostanie zrobione to pod dworzec PKP podjedziemy tylko samochodem terenowym.Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
ania 22-11-2013 07:47
do kierowcy- koleiny są od ronda na Bliznej po sam WIPAS...
| Zgłoś do usunięcia
kierowca wkurzony 21-11-2013 20:47
Czy to taki problem, żeby akurat tam przed wjazdem na dworzec sfrezować te 100 m asfaltu i wyrównać? Nie mówię że całą ulicę, ale sam wjazd? Czy ludzie mają się kolejne miesiące z tym męczyć? Napisane jest w artykule, że ulica powiatowa, to tak przy okazji można pomyśleć, co jest ważniejsze i co bardziej zagraża bezpieczeństwu: schody przy starostwie czy te koleiny???
| Zgłoś do usunięcia
Marcin 21-11-2013 17:43
zakłady to Wam mogą najwyżej w gratisie dać promocyjne długopisy albo smycze a nie drogę. Dużo samochodów ciężarowych jeździ tam tędy w kierunku Sompolna. Ale faktycznie wipasz mogłby sie zainteresować chodnikiem po prawej stronie od dworca do łuku koło sanitecu bo auta załadowane, stojące w kolejce rozjechały ten chodnik totalnie
| Zgłoś do usunięcia
as 21-11-2013 16:38
Wipasz, SANITEC, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, SAINT-GOBAIN ABRASIVES, ANDRE ABRASIVE ARTICLES, M&K Foam, ZAKŁĄDY MIĘSNE SOKOŁÓW + kasa z powiatu i mamy piękną drogę :)
| Zgłoś do usunięcia