sim

Wiadomości Miasto Koło Zapraszamy do świątecznej akcji

Zapraszamy do świątecznej akcji

25-11-2013 10:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,501 | Komentarzy: 0
Zapraszamy do świątecznej akcji
Foto:
zacisze
"Pogotowie św. Mikołaja" to wielka ogólnopolska akcja prowadzona w miastach każdego roku w grudniu. Ma ona na celu zebranie różnych artykułów i produktów nadających się do włożenia do paczek przeznaczonych dla dzieci i dostarczonych do najbiedniejszych rodzin przed świętami Bożego Narodzenia.
Akcję organizuje i koordynuje na terenie naszego miasta Koniński Bank Żywności. W jej sprawnym przebiegu w Kole pomagają również Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole, lokalne media, wolontariusze z kolskich szkół podstawowych i gimnazjów a także partnerzy lokalni działający na terenie miasta zainteresowani tematem niesienia pomocy innym.

Zbiórka będzie prowadzona w wielkopowierzchniowych placówkach handlowych od 29 listopada 2013 r. do 1 grudnia 2013 r. w czasie wzmożonych przedświątecznych zakupów . Zwracamy się również do wielu firm, instytucji, zakładów pracy, organizacji, urzędów i osób prywatnych o finansowe lub rzeczowe wsparcie prowadzonej akcji.

Zebrane dary są segregowane, ewidencjonowane, a następnie przygotowywane są z nich paczki dla dzieci i rodzin. Uzupełnia się je również brakującymi produktami zakupionymi za pieniądze wpłacone na konto Banku.
Paczki stworzone z zebranych podczas akcji produktów dostarczane są dzieciom przez różne organizacje społeczne, które organizują przedświąteczne imprezy choinkowe, a niewielka część rozwożona jest przez wolontariuszy pod wskazane adresy.

Nazwiska i adresy potrzebujących przygotowywane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, szkoły i partnerów lokalnych akcji.

Zapraszamy do czynnego włączenia się w akcje w następujących sklepach sieciowych w Kole: Biedronka, Polo-Market, Carrefour, Netto.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!