sim

Wiadomości Kultura i rozrywka Wcieliły się w muzykalne cyganki

Wcieliły się w muzykalne cyganki

25-11-2013 10:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,501 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Wcieliły się w muzykalne cyganki
Foto:
W Festiwalu Talentów "Na cygańską nutę" wzięły udział dziewczęta z Zespołu Wokalno-Muzycznego. Przegląd odbył się 21 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku.
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy reprezentowały Iza Pawłowska, Ania Budzińska, Ania Rybicka, Ala Simińska oraz Dominika Supeł. Dziewczęta przygotowały piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz, "Jadą wozy kolorowe". Na deskach domu kultury zaprezentowali się także podopieczni z SOSW i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Turku, SOSW w Słupcy, Rychwale i Koninie. Festiwal Talentów nie ma charakteru konkursu, dlatego najważniejsze są na nim wspólne muzykowanie oraz miłe spędzenie czasu w muzycznej atmosferze. W tym roku cały przegląd miał oprawę cygańską. Oprócz prezentacji scenicznych były więc wspólne cygańskie śpiewy, tańce i zabawa, a także prawdziwa wróżka. Organizatorzy zapewnili też wszystkim gościom słodki poczęstunek. Z pączków można było nawet wróżyć.

Za udział w festiwalu dziewczęta otrzymały nagrodę w postaci instrumentów muzycznych. Opiekunki, które wokalnie przygotowały podopieczne, nie kryją zadowolenia. - To bardzo praktyczna nagroda, na pewno z upominków będziemy korzystać podczas zajęć i prób zespołu - powiedziała Milena Nowacka-Żylińska. Hanna Kapuścińska dodała, że dzięki temu, iż festiwal nie jest konkursem to atmosfera jest naprawdę niepowtarzalna i doskonale integruje wszystkich uczestników, a nagrody są miłą niespodzianką dla występujących. Z dziewczętami pracowały też Krystyna Ciesielska i Wioleta Świder, które odpowiadały za przygotowanie cygańskich strojów.

więcej zdjęć: http://soswkolo.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,1&id=163&action=show

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Teresa 25-11-2013 14:28
Gratulacje "Cyganeczki" . Świetnie, że reprezentujecie na zewnątrz swoją szkołę i nasze miasto.Życzę Wam powodzenia i sukcesów.
| Zgłoś do usunięcia
gość 25-11-2013 10:51
Brawo SOSW , widać duże zaangażowanie pracowników ośrodka, co daje efekty.Świetnie że uczniowie pokazują się na zewnątrz, fajna promocja szkoły. Gratulacje
| Zgłoś do usunięcia