sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Marsz Powstania Wielkopolskiego

Marsz Powstania Wielkopolskiego

16-12-2013 11:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,980 | Komentarzy: 9
Marsz Powstania Wielkopolskiego
Foto:
zacisze
Kolskie Struktury Nowej Prawicy, FC KOŁO oraz Pozytywna Wielkopolska, organizują Marsz Powstania Wielkopolskiego, który 29 grudnia przejdzie ulicami Koła.
Marsz Powstania Wielkopolskiego w Kole organizowany jest jako wyraz dumy wobec postawy naszych przodków, Wielkopolan, którzy 95 lat temu odznaczyli się wielkim heroizmem i siłą, wydzierając niepodległość z rąk niemieckiego okupanta. Czujemy się wyróżnieni, mogąc oddać hołd uczestnikom, niestety zapomnianego przez opinie publiczną, ZWYCIĘSKIEGO zrywu wolnościowego. - możemy przeczytać na stronie organizatorów, którzy zapraszają do przybycia wszystkich, którym nie jest obce pojęcie patriotyzmu.

Pragną oni pokazać, że w dzisiejszych ciężkich czasach, kiedy symbole narodowe są często marginalizowane i wyśmiewane, stając się przedmiotem walk politycznych, istnieją także osoby, dla których historia narodu polskiego nie jest powodem do wstydu!

PLAN WYDARZENIA:
Zbiórka została wyznaczona na placu przed Szkołą Podstawową numer 1 w Kole, skąd nastąpi przemarsz ulicami Sienkiewicza i Nowowarszawską pod Ratusz. Po krótkim postoju przemarsz przejdzie ulicą Mickiewicza pod Pomnik Powstańców, ulokowany nad odnogą rzeki Warty, gdzie na koniec zostaną złożone kwiaty.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
kolo 19-12-2013 11:45
oto prawdziwy Patriot, który obraża wszystkich tych którzy mają inne zdanie niż on, pokazał cały swój Patriotyzm, brawo tak trzymać. Czy to tez jest prowokacja mediów?
| Zgłoś do usunięcia
Patriot 19-12-2013 11:37
nie rozumiem, o co chodzi w tej napince z tymi chuliganami... ludzie chcą uczcić pamięć naszych dziadków, którzy walczyli o niepodlagłość Wielkopolski, a wy od razu od narodowców i chuliganów wyzywacie?? To oni są nadzieją i przyszloscią tego kraju, a nie wy, postępowe śmiecie!!!
| Zgłoś do usunięcia
KonradKolanin 19-12-2013 11:31
KNP od kilku lat nie maszeruje wraz z "sztandarami" ONR-u, MW czy Ruchu Nardowego. (...dla niepoinfomowanych). Swoją drogą to co się działo w Warszawie na Marszu Niepodległosci to tylko jedynie prowokacja służb rządowych, co przyczyniło się do tego, ze małą część osob biorących udział w MN, tj. 100-150 oso dało sie sprowokować. Co do wyżej wymienionego Marszu Powstania Wlkp. to wspaniała inicjatywa, w której warto wziąć udział i uczcić pamięć BOHATERÓW, którzy zostali zapomnieni, kiedyś przez Piłsudskiego, a dzisiaj przez większość społeczeństwa! BRAWO KNP i FC KOŁO!!!!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
polaki cebulaki 17-12-2013 17:15
a co ma RN albo ONR do KNP? Ludzie jesteście tępi.
| Zgłoś do usunięcia
Kowal 17-12-2013 16:24
Nie tyle media są winne co Wy. To wy ubliżacie innym którzy mają odmienne poglądy polityczne "krzycząc raz sierpem...." o tolerancji dla homoseksualistów nie wspominając. Wstyd mi za takich patriotów jak ONR. Brzydzę się taką prawicową i nigdy na Was nie zagłosuje.
| Zgłoś do usunięcia
jaba 17-12-2013 14:16
Oczywiście że będą maszerować z politykami i to tymi "prawymi". Hmmm, czyli to media winne są temu że rzucacie płytkami chodnikowymi i tłuczecie sie z innymi ludźmi na marszach w Wawie?
| Zgłoś do usunięcia
hm 17-12-2013 12:46
dlatego macie szansę odciąć sie od tego wizerunku nakładnanego przez media, no chyba że maszerować bedziecie z politykami, wtedy to marsz pamięci zmienia sie w manifest polityczny.
| Zgłoś do usunięcia
Hmmmm 17-12-2013 11:29
Wybacz, ale kojarzą Ci się, bo tego chcą media.
| Zgłoś do usunięcia
Hmm 16-12-2013 19:03
Wybaczcie ale mi narodowcy kojarzą się z chuliganami. Słowo tolerancja to pojęcie obce.
| Zgłoś do usunięcia