sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Na sygnale Zlikwidowana domowa plantacja marihuany!

Zlikwidowana domowa plantacja marihuany!

19-12-2013 10:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,102 | Komentarzy: 0
Zlikwidowana domowa plantacja marihuany!
Foto:
zacisze
Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie wspólnie z kolskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat, którzy tydzień wcześniej ukradli Mercedesa. Co więcej w budynku w którym policjanci zatrzymali złodziei znajdowała się uprawa marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 100 sadzonek konopi oraz profesjonalny sprzęt do ich uprawy.
11 grudnia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego m-ki Mercedes-Benz ML 320 z terenu gminy Kłodawa. Od tego momentu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Koła i Kłodawy podjęli czynności zmierzające do wykrycia sprawców kradzieży auta. Efektem ich pracy było wytypowanie potencjalnych sprawców.

16 grudnia policjanci zatrzymali podejrzewanych mężczyzn w niezamieszkałym domku letniskowym na terenie gminy Kłodawa. Biorący w zatrzymaniu funkcjonariusze w budynku ujawnili nie tylko sprawców kradzieży auta, ale także profesjonalną linię produkcyjną marihuany.

W piwnicy domku letniskowego jeden z mężczyzn, 35-letni mieszkaniec Kłodawy zorganizował sobie uprawę marihuany. Policjanci zabezpieczyli około 100 doniczek z sadzonkami konopi, nawóz roślinny, lampy służące do nagrzewania roślin, przetwornice prądu, grzejniki elektryczne oraz instrukcje i wskazówki do uprawy konopi.

Na dodatek okazało się również, że 35-latek do uprawy roślin używał energii elektrycznej za, którą nie płacił. Wykorzystując nielegalne przyłącze kradł prąd zasilając w ten sposób urządzenia elektryczne służące do pielęgnacji konopi. Kryminalni ustalili także, że jego 29-letni kolega aktualnie powinien przebywać w zakładzie karnym do którego nie powrócił z przepustki prawie dwa miesiące temu, gdzie odsiadywał wyrok czterech lat pozbawienia wolności między innymi za rozboje.

Zatrzymani mężczyźni mają bogatą kartotekę policyjną, ponieważ wielokrotnie łamali prawo. Na wniosek Policji i Prokuratury 35-latek trafił na trzy miesiące do aresztu, natomiast jego kompan został przetransportowany do zakładu karnego do którego tak nie chciał powrócić. Za przestępstwa, których się dopuścili mogą spędzić 10 lat w więzieniu.

Z zebranych materiałów wynika, że policjanci zlikwidowali profesjonalnie przygotowaną plantację marihuany. Na szczęście nie trafi już ona do sprzedaży. Teraz zatrzymani mężczyźni będą mieli dużo wolnego czasu na przemyślenie swojego postępowania.KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!