sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Wiemy dlaczego odwołano konkurs

Wiemy dlaczego odwołano konkurs

19-12-2013 12:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,513 | Komentarzy: 5
Wiemy dlaczego odwołano konkurs
Foto:
zacisze
Wczorajsza informacja o zarządzeniu Burmistrza odnośnie unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole wywołała wiele emocji, dlaczego tak się stalo? Postanowiliśmy zapytać Sekretarza UM w Kole - Pana Tomasza Nuszkiewicza o wyjaśnienie decyzji.
"Unieważnienie naboru na stanowisko dyrektora MOSiR jest związane z ostatecznym rozstrzygnięciem prawnym sprawy możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT od prowadzonych inwestycji - w przypadku naszego miasta chodzi o budowę krytej pływalni. Stąd decyzja o utworzeniu w urzędzie miejskim wydziału do spraw obsługi basenu - gdyby to urząd miejski był podmiotem - jako inwestor do ubiegania się o zwrot tego podatku. Nowy wydział zajmie się ponadto zorganizowaniem odbiorów technicznych po zakończeniu budowy basenu (straż pożarna, nadzór budowlany, sanepid) oraz rozruchem samego basenu i przygotowaniem do korzystania przez mieszkańców. Ale może być i tak, że to MOSiR - przy rozstrzygnięciu, że takim podmiotem może być także jednostka organizacyjna gminy miejskiej, też mógłby takie zadanie spełnić. Nie wiadomo także kiedy to rozstrzygnięcie zostanie wydane. Stąd w opinii burmistrza - lepiej poczekać na to rozstrzygnięcie, które umożliwi uzyskać zwrot VAT niż tworzyć kolejne kierownicze stanowisko, które może nie być potrzebne. Decyzja ta wynika także z dyskusji podczas posiedzenia komisji budżetowej rady miejskiej w dniu 17. 12. podczas której radni zwrócili uwagę na konieczność ograniczenia kosztów obsługi infrastruktury sportowej na terenie miasta, a nowe stanowisko kierownicze skutkowałoby ich zwiększeniem. " - wypowiedz Sekretarza UM.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
mały ale smiały 28-12-2013 01:07
łopserwator ale ty móndry jezdeś
| Zgłoś do usunięcia
racjonalista 20-12-2013 09:12
Panowie, to że wy tak byście zrobili jak piszecie to wasza sprawa. ale nie przypisujcie swoich intencji innym zwłaszcza, że ich postępowanie świadczy że postępują inaczej. A swoją drogą nawet jeżeli basen ma być kiełbasą wyborczą to strasznie okazała ta kiełbasa. Oby jak najwięcej takiej grubej kiełbasy - jak wy to nazywacie - jeszcze było bo na tym skorzystają tylko mieszkańcy. I wolę takich wędliniarzy, o tych którzy nawet parówki nie potrafią zaproponować.
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 19-12-2013 15:52
do Realista, masz rację zgadzam sie z Tobą, przepraszam za złe tłumaczenie, zgadza się " basen będzie na czas wyborów a do tego czasu kąpcie sie w warcie" Można rzec że Basen to taka "kiełbasa wyborcza " :)
| Zgłoś do usunięcia
realista 19-12-2013 14:31
E tam. basen bedzie na czas..na czas wyborów. Zainteresowani zrobią sobie zdjęcia na tle basenu i Jego otwarcia,żeby ludzie widzieli dokładnie ich twarze. Na kogo głosować. "to "\zawdzięczają"...Zdjęcia będą dowodem. A że zaczęli inni?A kogo to teraz obchodzi? Ma być na czas wyborów. Żeby pod hasłem widzicie ile dla was robimy...zrobimy więcej tylko zagłosujcie....
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 19-12-2013 13:08
wolne tłumaczenie : " My robimy to co nam się podoba, nie patrzymy na zdanie społeczeństwa bo to my jestesmy władza a władza ma zawsze racje. Oczekiwanym skutkiem tego jest to ze poczekamy az sie zrobi cicho i dalej zrobimy to co chcemy. Moze byc tak ze przedluzy sie czas kiedy to otworzymy basen dla mieszkancow kola ale nie martwcie sie idzie wiosna wykapiecie sia na kanalku lub w warcie. budujac basen bylismy przygotowani na wszelkie utrudnienia mamy wiedze i kompetence ytylko jakos tak wyszlo. wiemy ze i tak nikt nic nie jest w stanie zrobic bo to my jestesmy wladza"
| Zgłoś do usunięcia