sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Co słychać u piłkarzy ZS nr 1 w Kole?

Co słychać u piłkarzy ZS nr 1 w Kole?

27-12-2013 10:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,409 | Komentarzy: 2
Co słychać u piłkarzy ZS nr 1 w Kole?
Foto:
zacisze
Siódmego grudnia w Miłosławiu odbył się turniej halowej piłki nożnej rocznika 2000-2001, w którym wzięło udział 8 zespołów z Wielkopolski, w tym kadra OZPN Konin. W zespole tym na pozycji bramkarza występuje Michał Bąkowski zawodnik kolskiej „Olimpii”, a jednocześnie uczeń oddziału sportowego o profilu „piłka nożna” w Zespole Szkół nr 1 w Kole. Kadra naszego regionu zajęła tam 2 miejsce na 10 zespołów, a do tak wysokiej lokaty znacząco przyczynił się Michał, który na tle rówieśników znacznie się wyróżniał za co został doceniony i wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.
Swoje umiejętności sportowe sprawdzili także pozostali uczniowie oddziału sportowego, grając 14 grudnia mecz kontrolny z zawodnikami młodzika starszego kolskiej Olimpii. Klasa sportowa wygrała znaczącą ilością bramek (13:8), a trener i równocześnie wychowawca klasy, Piotr Krzyżanowski powołał na ten mecz 17 zawodników, a byli to: Bąkowski Michał, Świderski Sebastian, Szczypkowski Krystian, Cieślak Kacper, Chmiel Igor, Groblewski Norbert, Spławski Jakub, Mazur Kamil, Stefański Patryk, Pusty Paweł, Krawczyk Adam, Gurlaga Szymon, Nitecki Jan, Marciniak Marcin, Jezierski Dominik, Ławniczak Gracjan. Uczniowie z oddziału sportowego rozegrają jeszcze tej zimy minimum 3 mecze kontrolne, a ich przeciwnikami będą dwie klasy sportowe z Konina i zawodnicy Tura Turek.

Przypomnijmy, że działający od września bieżącego roku przy Zespole Szkół nr 1 w Kole oddział sportowy o profilu „piłka nożna” jest pierwszą tego typu klasą w naszym mieście, jak i w całym powiecie. Po kilku miesiącach działalności oddziału sportowego widać, że pomysł na stworzenie młodym sportowcom warunków do rozwijania swoich umiejętności sportowych i pasji w oparciu o szkołę doskonale się sprawdza. Już w tej chwili w szkole czynione są przygotowania do przeprowadzenia rekrutacji do oddziału sportowego dla uczniów obecnych klas trzecich i szóstych szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015.

ZS1
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
mamtalenta 27-12-2013 13:47
Utalentowanych dzieci jest mnóstwo trzeba tylko dać im szansę.
| Zgłoś do usunięcia
Anonim 27-12-2013 11:51
Talenty z Kóla juz wyjechały , czas na to aby powstały nowe!
| Zgłoś do usunięcia