sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Kino - tak!, skatepark - nie

Kino - tak!, skatepark - nie

27-12-2013 15:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 53,219 | Komentarzy: 35
Kino - tak!, skatepark - nie
Foto:
zacisze
Dzisiejszy dzień stał się dniem przełomowym dla Miejskiego Domu Kultury w Kole a to wszystko za sprawą decyzji kolskich radnych, którzy uchwalili budżet na 2014 rok. Niepocieszeni będą zwolennicy budowy skateparku przy ul. Buczka, gdyż ten projekt został wyrzucony z inwestycji w 2014 roku.
Nasz portal jako pierwszy przedstawił projekt budżetu na rok 2014 oraz to nasi czytelnicy sprzeciwili się wydaniu 400 tysięcy złotych na skatepark w cieniu upadającego kolskiego kina, dla którego taka kwota oznacza "być albo nie być". Najprawdopodobniej kolscy radni wzięli sobie zdanie komentujących i zrobili coś dobrego dla ogółu mieszkańców. Z największą przyjemnością informujemy zatem, że w najbliższym czasie będziemy mogli w naszym kolskim kinie "Nad Wartą" obejrzeć najnowsze filmy w technologii 2D lub 3D.

W imieniu mieszkańców dziękujemy radnym za interwencję!

A co o tym sądzą nasi czytelnicy?
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (35)
obiektywny obserwator 31-12-2013 13:46
Kolego od kiełbasy, a skąd Ty tak dobrze wiesz co się działo na sesjach, skąd wiesz kto jak głosował itp? Może przedstaw się z imienia i nazwiska. PS: A radnego Króla popieram, ma wiele racji w tym co napisał i nie tylko w kwestii skateparku i DOTRZYMYWANIA SŁOWA I OBIETNIC, także o budżecie obywatelskim i robieniu tych zadań, na które dokumentacja jest gotowa. Napisał parę zdań w bieżącej sprawie - to chyba dobrze? To jest proste i logiczne, więc skąd te ataki?
| Zgłoś do usunięcia
Kosher sausage znaczy kiełbasa :) 31-12-2013 10:15
Hehehehehehhe. Anonimie, oczywiście, że to ta sama osoba. Twoja dedukcja i znajomość języków obcych mnie sparaliżowały. Jedna wielka żenada.
| Zgłoś do usunięcia
anonim 31-12-2013 09:49
Panie Adrianie proszę nie odpisać, na mało merytortczne zaczepki bo Pana pseudokolega nic merytorycznego do dyskusji nie wnosi. Mało tego zmienia nick,i bo kosher sausage to ta sama osoba co kiełbasa koshera, a sausage po angielsku to kiełbasa. Na reszte szkoda czasu by komentować.
| Zgłoś do usunięcia
Kosher sausage 31-12-2013 09:09
Jak kiedyś powiedział Leszek Miller, prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy... A jak można rozpoznać prawdziwego polityka samorządowego? Po wywodach, które tu wszyscy możemy przeczytać? Nie wydaje mi się... Gdzie radny Król był przez 3 lata obecnej kadencji? Na sesjach rady miejskiej też wykazywał sie taką aktywnością? Ile było złożonych interpelacji i zapytań? Ile razy radny wstrzymał się od głosowania przy podjmowaniu uchwał, które były sprzeczne z jego obietnicami wyborczymi? Według mnie i moich znajomych cała ta akcja, to jeden wielki FALSE START. Już w tym momencie uciekło kilkanaście głosów. Jak ocenią to inni wyborcy, okaże się w przyszłym roku.
| Zgłoś do usunięcia
Adrian Król 30-12-2013 22:50
Sov - muszę przyznać że masz zadziwiające informacje dot. mojego wykształcenia. Dla wyjaśnienia. OŚWIADCZAM że nie kończyłem żadnej PWSZ-ej w Koninie, więc prosiłbym nie pisać niesprawdzonych informacji i nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Po drugie, na życzenie właściciela gruntów ostatecznie tereny znajdujące sie przy ul. Słowackiego zostały przekształcone pod zasugerowaną inwestycję, więc dlaczego do dziś nic się tam nie dzieje?... Po trzecie proszę sobie samemu odp. jaka Galeria Handlowa znajduje się na pow. do 2000 m. kw? No chyba taka jak Netto, Biedronka, Lidl itp. Po następne właściciel sam do końca nie był zorientowany co tak na prawdę powstanie, gdyż był głównie zainteresowany wydzierżawieniem bądź sprzedażą tego terenu po najatrakcyjniejszej cenie, a na dalszym planie było tam powstanie, natomiast sama nazwa "Galeria n/Wartą" robi wrażenie :). Gdyby to była inna branża niż spożywcza nie miałbym nic przeciwko.
| Zgłoś do usunięcia
Kiełbasa kosherna 30-12-2013 21:27
Bardzo słabe to wszystko. Te teksty są jak dzisiejsze wędliny. Zamiast prawdziwej jakości razi po oczach połysk bejcy i podrabiany zapach dymu.
| Zgłoś do usunięcia
Sov 30-12-2013 21:15
Nie wiem czy ekscytowanie się znajomościami z panem A. Królem jest dobre ... ociera się o robienie kampanii wyborczej - "Znam dobrze, Adriana Króla i powiedział mi w sekrecie ...". A kogo to interesuje? Nie wiem też, czy osoby, z wykształceniem zdobytym na PWSZ w Koninie powinny pełnić stanowisko radnego(ale to już wybór naszych mieszkańców); ale jak wiadomo ambitny potencjał Koła często po bardzo dobrych i wziętych kierunkach oraz uczelniach ucieka z tego miasta do wielkich aglomeracji miejskich. Radni m.in. Pan Król zwolennicy budowy Skateparku, nie zauważają chyba tego, że ta inwestycja skierowana jest dla wybranej ilości osób, która jest wielce zbuntowana niesprawiedliwością jaka ich dotknęła. Może zamiast paradować z transparentami przed Urzędem Miejskim mogliby zająć się nauką lub czymś pożyteczniejszym niż wymuszaniem inwestycji, która dotrze do 30-40 osób, bo nie jest prawdą to, że jak młodzież zobaczy skatepark to zacznie się w to angażować - część to lubi(30 osób). Kino będzie mogło zakupić odpowiedni sprzęt, małymi kroczkami można dojść do wszystkiego, z czasem dojdą większe remonty ... . Warto powiedzieć, że kiedy była propozycja budowy "Galerii nad Wartą" to pan Król nie chciał aby została podjęta uchwała, bo nie wiedział, jakie sklepy znajdą się w tej galerii ...(Pewnie Louis Vuitton), która służyłaby wszystkim, zaś teraz broni skateparku dla 30 osób. Nie ma nic do tego radnego ubolewam, że tylko on zabiera tutaj głos - stając w obronie obiektu dla młodzieży ... jak by tego nie odebrać to kampania.
| Zgłoś do usunięcia
dobry znajomy 30-12-2013 08:25
"pani mario" nie ma co bic braw. To żadna kampania, Znam Adik trochę czasu, i jemu wcale nie zależy na jakieś kampanii, on robi swoje bez wzgledu na to co sie dzieje, bo jakieś pół roku temu rozważał o rezygnacji z radnego, bo na brak zajęcia to on nie ma co narzekać. Sam mi się zwierzył kiedyś że musi przystopować z karierą, bo podróżowanie miedzy Kołem, Koninem, Poznaniem a Wawrszawą zaczyna być dla niego męczące. Wybory nie są dla niego celem samym w sobie, bo on się samorządem i polityką bawi, a tak jak on ma tematy poukładane to daltego drugiego takiego szukać.
| Zgłoś do usunięcia
maria 29-12-2013 19:38
Brawo!!! Pan Adrian Król już zaczął kampanię!! Jego elaborat jest zadziwiająco "oszczędny".Mógł przecież napisać więcej;)Dzięki że umie sie Pan tak zwięźle i krótko wypowiadać!!!Gdyby umiał Pan jeszcze dotrzymywać obietnic i wywiązywać sie ze swoich obietnic wyborczych!!!! No ale to już inny temat:))
| Zgłoś do usunięcia
kolak 29-12-2013 16:33
nie ma jak lans kosztem młodych
| Zgłoś do usunięcia
xxx 29-12-2013 12:06
Nie rozumie tych młodych ludzi od desek itp. jest was garstka i ze skate parku tylko wy będziecie korzystać o ile nie zamieni się to w pijalnie piwa - jak to ma miejsce na ulicach polecam w okresie letnim przejść się wieczorem w miejsca gdzie jeżdżą. Zresztą na okres studiów wyjedziecie z koła i nie wszyscy powrócicie, a kino przyda się wszystkim bez względu na wiek. PS. Chcecie skate park zróbcie coś sami a nie wymagacie aby dla góra 30 osób coś wybudować a co z resztą których nie kręci jazda na desce ale wolą inne atrakcje. Myślicie tylko o sobie. Wymagacie i musi być!! zacznijcie myśleć realnie nie jesteście sami na tym świecie.
| Zgłoś do usunięcia
JA 28-12-2013 23:41
Jak napisalem to "rozmawialismy z burmistrzem i z RADNYMI" wiec oni nam to obiecali. A o ile sie nie myle to budowa skateparku byla juz omawiana 10 lat temu...
| Zgłoś do usunięcia
Adrian Król 28-12-2013 23:08
Do ja. Pewnie jesteś młodym człowiekiem i masz prawo tego nie wiedzieć. Burmistrz jest organem wykonawczym, a więc wykonuje to co Rada uchwali (organ uchwałodawczy). Burmistrz owszem mógł Wam zasugerować, że ta inwestycja znajdzie się w nowym budżecie i też się znalazła... ale nie przewidział że Rada po prostu Go wykiwa i to odrzuci.
| Zgłoś do usunięcia
JA 28-12-2013 22:28
Adrian ma racje . Gdy zebralismy sie pod ratuszem radi wraz z burmistrzem obiecali ze do konca 2013r skatepark zostanie wybudowany. Niestety "znalazly sie wazniejsze wydatki" ,a obietnica poszla....
| Zgłoś do usunięcia
Adrian Król 28-12-2013 22:15
Szanowni Państwo! - O tym, że cyfryzacja kina jest inwestycją ważniejszą z społecznego punktu widzenia to nikt nie ma wątpliwości. Nie zawsze jest jednak tak, że co społecznie jest bardziej medialne - jest lepsze, słuszne czy też ważniejsze, bo jest coś takiego ja: uczciwość, czy umiejętność DOTRZYMYWANIA słowa i obietnic, a tym w szczególności powinni kierować się na osoby piastujące funkcje publiczne. Ale tak jak to bywa w wielkiej polityce obietnice swoje a życie swoje! Brzydzę się uprawnianiem takiej polityki! Temu wszystkiemu winny jest ten portal bo cynicznie podsycił temat tworząc ankietę skatepark czy cyfryzacja, jakby w budżecie nie było innych zadań inwestycyjnych. Tych dwóch zadań inwestycyjnych w żaden sposób nie powinno się zestawiać ze sobą bo wiadomo że do kina uczęszcza większa część społeczeństwa, a skatepark jest do określonej grupy społecznej. Wynik tej ankiety był z górny znany i można go porównać klasycznego pytania czy Polacy chcą pracować do 67 lat, gdzie 99% oprócz przydupasów PO powiedziałoby NIE. I tak też było z sondażem dot. cyfryzacji i skateparku. Jestem za budżetem obywatelskim bo wówczas większe szanse na realizacje mają własnie zadania o charakterze ogólnomiejskim dlatego teraz broniłem tego budżetu i broniłem skateparku! Przy konstruowaniu każdego budżetu słyszy się argumenty żeby nie rozpoczynać nowych zadań inwestycyjnych tylko realizować te zdania gdzie dokumentację już wykonano, w tym przypadku już ten argument nagle przestał obowiązywać. Skoro się powiedziało „A” to trzeba być konsekwentnym i powiedzieć „B”. Wcale mnie nie dziwią wyniki badań opinii publicznej jakie są o politykach czy samorządowcach, bo Nasza wiarygodność w tym momencie jest zerowa. Szkoda mi tych wszystkich młodych ludzi których z miesiąca na miesiąc, z roku na rok się zwodzi. Trzeba było na początku uczciwie powiedzieć - są ważniejsze zadania, albo że szkoda wydać kasy na coś takiego jak skatepark, bo najgorzej jest zrobić nadzieje a później się od tego odwrócić. Ja coś takiego przeżyłem i wiem co Ci młodzi czują. Tylko że mnie można raz wykiwać bo już drugiej szansy nie będzie. Szkoda mi tez Burmistrza, bo Go wystawiono, gdyż jak napisał "Nastolatek z Koła" (Burmistrz po prostu nas okłamał i tyle, obiecywał że ten obiekt nie jest wykreślony z inwestycji), nic tylko pogratulować cwaniactwa organowi uchwałodawczemu. Z Burmistrzem politycznie mogę się nie zgadzać ale trzeba uczciwie powiedzieć, że tak pro młodzieżowego Burmistrza odkąd sięgam pamięcią to jeszcze w tym mieście nie było jak pan M. Drożdżewski! I Tak jak pisze Piotr - Burmistrz to organ wykonawczy a więc wykonuje to co Rada uchwali, a Rada może budżet przewrócić do góry nogami i jeśli ktokolwiek ma pretensje o skatepark to tylko do Rady i poszczególnych radnych, a nie do Pana Burmistrza. Rozumie sytuacje, które wymuszone są ustawowo, jak było z tzw. ustawą śmieciową, wtedy radni stanęli murem za skateparkiem, mówiąc że będą bronić tej inwestycji jak niepodległości, ale jak przyszło co do czego...to wiadomo jak się skończyło. Nie było wówczas argumentów że to dla grupki 30 osób, a podczas sesji nagle sobie przypomniano że nie ma sensu wydawać takich środków finansowych, dla tak małej gr. społecznej Młodzi ludzie jeśli będą zdeterminowani to na głowie staną i ten skatepark powstanie czy się to komuś podoba czy nie bo im się to po prostu należy. Odnosząc się do Miejskiego Domu Kultury to nie jest to tylko problem samej cyfryzacji kina bo to o wiele szerszy problem nad którym trzeba by się pochylić. Z zrobionej wstępnej koncepcji wynikało że kompleksowa modernizacja może pochłonąć ok 9 mln zł. Może trzeba było modernizować kolskie kino etapowo, a tak zaczęto od d… strony, bo wykonana cyfryzacja nie wpisze się w modernizację MDK gdyby kiedyś do niej przystąpiono, dlatego też jestem przekonany że do tematu modernizacji kina szybko się nie powróci, bo mijało by się to teraz z celem. W opinii części mieszkańców jest przekonanie, że będzie również zmodernizowana sala widowiskowa, fotele i cała wew. infrastruktura i inne cuda niewidy. Dziś kiedy wszyscy są podnieceni i podekscytowani „nowym kinem”, za rok będą zawiedzeni i rozczarowani że to tylko ....sama aparatura do wyświetlania film i nic więcej. Sama cyfryzacja nie utrzyma kina bo ludzie przyjdą z ciekawości i będą rozczarowani, przy kompleksowym zmodernizowanym kinie szanse byłyby o wiele większe, a tak z nowoczesnością to tak naprawdę to kino nie będzie miało nic wspólnego. W mieście znajdującym się w woj. wielkopolskim porównywalnym do Miasta Koła, zrobiono cyfryzację kina pozyskując fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale to jest oczywiście mało istotne bo przecież łatwiej zabrać pieniądze inwestycyjne dzieciakom, o których nikt się nie upomni. Jak wspomniałem wcześniej w tych mediach Radnych podsycono zestawiając 2 inwestycje: skatepark czy cyfryzacja, a przecież można było zdjąć środki finansowe np. z chodnika z ulic Poniatowskiego i innych zadań. No można było, ale przecież sobie nikt nie weźmie, bo przed wyborami trzeba mieć się czym pochwalić. Jeśli ktokolwiek myśli że kinem wygra wybory to jest w błędzie, w wyborach jednomandatowych do organu stanowiącego liczy się charyzma, osobowość i relacje interpersonalne kandydata z mieszkańcami danego osiedla a nie oczywista oczywistość. Cyfryzacja owszem jak najbardziej ale nie kosztem młodzieży, bo jeśli taki przykład dajemy młodym ludziom to nie dziwmy się później że w tym kraju jest jak jest. Przed nami, Nowy Rok - a zatem wszystkim Państwu życzę aby nadchodzący 2014 rok był lepszy niż obecny pod każdym względem. Pozdrawiam serdecznie.
| Zgłoś do usunięcia
JA 28-12-2013 21:48
My czyli jeżdżący na deskach mamy prawo tacy jak i pieszy mozemy poruszac sie po chodnikach , a niestety prawa nie obejdziecie . Też mamy prawo rozwijać pasję ;)
| Zgłoś do usunięcia
Realistka 28-12-2013 19:30
Nono...zaczynaja się szantaże. Przede wszystkim młodzi gniewni powinni zastanowić się nad tym co piszą. Nie wolno jeździć w miejscach publicznych gdzie są piesi bo to grozi wypadkiem .Ale za to odpowiedzą już Wasi rodzice. Za brak opieki ..czy nadzoru....Część z Was nie ma kasków a to niebezpieczne. Budowla dla 30osób za 400000? Nono... A może niech dzieci poszukają sponsorów wśród rodziców? W naszym umiłownym mieście sa tacy których stać nei tlyko na jeden taki skatepark ale i na wiele innych to może psozukajcie sponsorów??Grupa nawet 50 to nie jest aż tak dużo żeby szantażować miasto. Bez przesady. Z drugiej strony najpierw miałą być to kwota 250000 teraz już 400000 i pewnie na tym by sie nie skończyła.Czy Wy rozumiecie, żę skatepark to i pracownicy?Postawić skatepark to jedno ale co dalej? Czy sa tu odpowiedni trenerzy? czy to ma byc wolna amerykanka? Budynek to i ochrona albo stróż...ktoś kto posprzata bo n ie wierze, żę młodzież pozostawi po sobie czysto...A jak zdarzy się wypadek? Kto będzie winien? Miasto? Młodzi ludzie wielu rzeczy się domagają ale czy rodzice zawsze wszystko tak od razu dają?Spełnią wszelkie zachcianki? A co będzie jak zawołają : żądamy tego i owego bo jak nie to...To co? No co zrobicie? Pobijecie kogoś? Jasne,że lepiej skatepark niż żeby dzieciaki jeździły na ulicy. Dzieci zostały podbuntowane, ktos na nich chciał zrobić sobie moze jakiś interes..Kto to wie. Z innej strony skoro już obiecane, przypieczętowane to dlaczego nagle odmówione? Sama jestem za nowoczesnym kinem..ale czy to nie za późno? Ile osób pójdzie do kina>? Sama znam kogoś kto cięzko się"pluł" za kinem ale prywatnie wiem, że do kina nie pójdzie....Czy naprawdę nie umiecie pisać projektów unijnych??? Co Ci urzędnicy potrafią??? Może taki projekt na kino albo ten skatepark i miasto by odetchnęło..Bo w końcu całkiem zbankrutuje. Stale budować nie mając zysków...No chyba,że miasto zyski jakieś ma..widac duże skoro lekką ręką daje na to na tamto.. A wydaje sie łatwo..zwłaszcza cudze...A co dyrekcja kina robila do tej pory? Czy tylko radni i burmistrz maja myśleć za dyrektorów? W końcu są odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Niech dzialają.. osobiście bym wolała prawdziwe lodowisko. Niż skatepark...Wiecej osób by skorzystało..No ale skoro obiecaliście...Znacie powiedzenie: kto daje i odbiera...:) Radni sa naprawdę bezradni. Obecni radni. Tak uważam..Niewiele robią a jak już coś postanowią to moze lepiej żeby nie.. Zaczęli od zmian uchwał popzredniej rady i podwyżki diet...TO było dla nich najważniejsze. Diety.Obecnie boją się, że już nie zostaną ponownie wybrani to nagle się odzywają. Raz zabiorą głos wtej albo tamtej sprawie. Ale jak już coś postanowia to i tak mieszkaniec nie wie na jak dlugo..bo zaraz coś zmienią. Tym się zajmują. Mydleniem nam oczu. NO w końcu za coś brać pieniądze muszą.. Jak już będą rozliczani to powiedzą: dziś zagłosowalismy i przeforsowaliśmy to na drugiej ważnej sesji skreśliliśmy to co postanowiliśmy na pierwszej i na trzeciej znowu będzie robota...
| Zgłoś do usunięcia
Adam 28-12-2013 14:56
Nie wiem w czym rozwijają się dzieci na skateparku, spędzając tam godzinami i zaniedbując naukę? Kolejnych osób do utrzymywania w przyszłości nie chcemy ... państwo już dosyć traci na zasiłki dla bezrobotnych.
| Zgłoś do usunięcia
50 GROSZY 28-12-2013 14:17
Go, go, go, go go, go, go, shawty It's your birthday We gon' party like it's yo birthday domagacie się GUZA panowie
| Zgłoś do usunięcia
Waszyngtoński Snajper 28-12-2013 12:51
No nie ma wątpliwości ,że burmistrz wielkim łukiem omija inwestycję w skatepark. W takim razie niepotrzebnie składał jak teraz widac z perspektywy czasu obietnice których nie był w stanie zrealizować! Po raz kolejny dziękuje jako cała młodzież w Kole burmistrowi! Niech pan wie,że my się i tak nie poddamy i rozszerzymy swą skale działań:)
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 28-12-2013 11:32
Władza w Kole, Burmistrz i Radni robią to co dla nich jest najlepsze ( w ich mniemaniu) nie liczą się ze zdaniem społeczeństwa. Najgorsze jest to że Ci sami ludzie ponownie będą "żebrali" o głosy i ponownie zostaną wybrani. Ludzie którzy logicznie myślą, chcą coś zrobić ale brzydzą się polityką wolą stać z boku, niestety.
| Zgłoś do usunięcia
kollakk 28-12-2013 09:09
Odpowiedz jest prosta. Nastolatkowie nie mogą głosować. Więc ich krzywda jest mało ważna.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec Koła 27-12-2013 21:16
Kino jest potrzebne mieszkańcom, lecz jeżeli złożyło się obietnice wybudowania skateparku to powinna być ona zrealizowana !!! Młodzież jest bardzo ważna w naszym mieście. Wybudowanie takiego obiektu jak skatepark pozwoliło by młodym realizować ich marzenia. Z tego co się orientuje to został już nawet zrobiony projekt tak owego skateparku więc jakieś pieniądze musiały być w to włożone. Lepiej kontynuować budowę, czy stracić pieniądze i wziąć się za kino, które pochłonie masę pieniędzy, a nie wiadomo czy zadowoli naszych mieszkańców.
| Zgłoś do usunięcia
Anonim 27-12-2013 20:23
To znaczy , że muszą inwestować w technologie 3D ? Jeżeli to nie przyniesie zysku? A po za tym trzeba fotele wyremontowac nie wspominajac o scianach .
| Zgłoś do usunięcia
Piotr 27-12-2013 19:53
Tak Burmistrz może wam obiecał ale on jest tylko organem wykonawczym, a to Radni ustawodawczym i to oni zdecydowali o cofnięciu pieniędzy przeznaczonych na skatepary i danie ich na kino. Burmistrz w takich sprawach nie miał nic do gadania bo w jego proponowany budżet obejmował skatepark ale to zostało usunięte przez Radnych.
| Zgłoś do usunięcia
Skate\'r 27-12-2013 19:34
Moim zdaniem Radni robią wszystko żeby tylko przypodobać się większości Naszego miasta . To że osób jeżdżących jest mało nie znaczy że mamy im odpuścić ich pasje. A z tego co widze to minimum 10 osob dziennie jest da deskach lub BMX'ach w przeciwienstwie do MDK Uczeszcza tam 10 moze 15 osob tygodniowo. Dziekuje
| Zgłoś do usunięcia
anonim 27-12-2013 19:26
Zacznij od tego że nie jest tych nastolatków '15 na krzyż' jak stwierdził to kolega z góry. Tych nastolatków jest ponad 30 a liczba wciąż wzrasta. Jeździć na deskach czy BMX'ach zaczyna co raz większa liczba dzieci. I nie w wieku 15 czy 16 lat ale juz dzieci w wieku 11 czy 12 lat. Ci nastolatkowie zaczynają się od 11 lat a kończą na 21. Ten obiek im b się nie znudził i nie z mienił w menelownie bo racze zauważyć iż nie raz przechodząc koło sklepów typu netto i kaufland widzimi te dziecie rozwijające z radością swoje pasje w tych sklepach nawet w zime gdy jest śnieg. To one same go sobie odgarniały by mogli jeździć. A wy dorośli ile razy źli przejeżdżaliście koło tych dzieciaków wściekli na nich że któregoś prawie potrąciliście. Chcecie żeby tak było dalej? Czy po prostu nie lepiej dla wszystkich i dla dorosłych i dla dzieciaków i dla policji czy straży miejskiej i dla właścicieli sklepów nie będzie jak wybudujecie ten skatepark dla nich? Sadze że wybudowanie go było by najlepsze i najbezpieczniejsze dla nas wszystkich. Ja rozumiem że kino też jest bardzo ważne ale dużo osob nie będzie do niego chodzić gdyż nie każdego na to stać a większość po co ma chodzić do kina i płacić za obejrzenie filmu który mogą obejrzeć za darmo na internecie.
| Zgłoś do usunięcia
Maciek 27-12-2013 18:46
Młodzieży jeżdżącej na deskorolce czy rolkach jest znacznie więcej niż się wszystkim wydaje. Oczywiście remont kina uważam za dobre posunięcie ale skreślenie Skateparku to błąd. Wiele razy słyszymy, że dzieci i młodzież spędzają zbyt dużo czasu przed komputerem i właśnie teraz odbieramy im kolejną możłiwość oderwania się od niego.
| Zgłoś do usunięcia
ehh 27-12-2013 18:37
faktycznie, dostrzegam tutaj duza role portalu. Nie od dzisiaj wiemy ze nasi radni boja sie opinii publicznej i zrobia wszystko zeby sie ludziom nie narazic (w koncu chodzi o kolejna kadencje), z tego co pamietam to wlasnie tylko e-kolo poruszylo ten temat i to wielkie nieporozumienie, zeby 400 tysiecy szlo na skatepark a nie na kino. O to chodzi!
| Zgłoś do usunięcia
ania 27-12-2013 18:35
oczywiscie ze ratowanie MDK to duzo wazniejsza inwestycja niz skatepark dla kilkunastu dzieciakow. A co gdy te dzieciaki pojda na studia i za pare lat nikt nie bedzie juz chcial jezdzic? zrobilaby sie tam menelnia. a kino jest dla wszystkich, w naszym miescie od wieeeelu lat i nie wyobrazam sobie zeby Kolo go nie mialo
| Zgłoś do usunięcia
ewelina 27-12-2013 18:19
myślę ,ze to dobra decyzja:) może nie będzie odrazu super siedzeń i wyglądu kina, ale od czegoś trzeba zacząć! brawo! nareszcie mądra decyzja!
| Zgłoś do usunięcia
DEV 27-12-2013 18:08
400 tysięcy na wymianę wysiedzianych już za czasów prlu siedzeń oraz sprzęt audio i wideo, w tym 3D? oj szczerze wątpię. Oby starczyło na odmalowanie elewacji i ścian wewnątrz i może samą widownię...
| Zgłoś do usunięcia
hmm 27-12-2013 17:26
Biorąc całokształt pod uwagę to nie wiem czy to dobra decyzja, gdyż mowa jest tylko o sprzęcie, a pamiętajmy, że zostaje jeszcze kwestia wyglądu, krzeseł i całej infrastruktury wokoło.
| Zgłoś do usunięcia
Nastolatek z Koła 27-12-2013 17:21
No przepraszam bardzo cos tu jest nie tak !!! To ze jestemy mniejszocia miasta Koła to nie znaczy ze nas tu nie ma !!! pan Burmistrz po prostu nas okłamał i tyle ! Obiecywał ze ten obiekt nie jest wykreslony z inwstycji. I ze juz tego roku 2013 Rozpocznie sie jego budowa - Bzdura ! My tego tak nie zostawimy ... Gdzie my mamy sie rozwijac Fizycznie i kontynuowac nasze pasje ? A co jesli jesli ktoregos dnia jakis Skater lub tez Rider BMX Zostanie potracony przez samochod lub rjakis inny pojazd ? To bedzie tylko i wylacznie wina Radnych Koła. Dziekuje.
| Zgłoś do usunięcia
Adam 27-12-2013 16:46
Kino jest ważniejszą inwestycją niż skatepark dla piętnastu nastolatków na krzyż.
| Zgłoś do usunięcia