sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Kultura i rozrywka Żabki odwiedziły bibliotekę

Żabki odwiedziły bibliotekę

10-01-2014 10:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,439 | Komentarzy: 1
Żabki odwiedziły bibliotekę
Foto:
zacisze
W dniu 8.01.2014 r. przedszkolaki z grupy „Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole wybrały się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Celem wycieczki było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.
Na przedszkolaków już czekała pani bibliotekarka – Anna Pietruszka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Po zwiedzeniu pomieszczenia pani bibliotekarka poprosiła naszych wychowanków, by wyjaśniły czym się różni biblioteka od księgarni. Dzieci z łatwością odpowiedziały na pytanie. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie książki znajdują się na półkach. Dzieciom bardzo spodobały się bogato ilustrowane książki, które prezentowała Pani Ania.

Gdy przedszkolaki przypominały sobie, jak należy obchodzić się z książką, nadszedł czas by z nich korzystać. „Żabki” bardzo często sięgają po książki z kącika w przedszkolu, ale takiego wyboru się nie spodziewały. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „BUM! BUM!! BUM!!!” autorstwa Przemysława Wechterowicza.

Pani bibliotekarka zachęciła starszaków, by wraz z rodzicami przyszli się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru.

Nawet nie zwróciliśmy uwagi jak szybko płynie czas i trzeba wracać do przedszkola. Jednakże współpraca z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kole nadal będzie kontynuowana, gdyż Pani Anna Pietruszka odwiedzi nasze przedszkole już 18 lutego i przeprowadzi cykl zajęć z bajkoterapii w grupie „sześciolatków”.

Opracowała: Katarzyna Sołohub
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ela 10-01-2014 13:11
Bardzo dobrze że dzieciom wpaja się nawyk czytania książek już od przedszkola.co dobie komputerów nie jest łatwe.Ale czym skorupka za młodu.......... Brawo panie z Przedszkola nr 6 za fajne inicjatywy.
| Zgłoś do usunięcia