sim

Wiadomości Miasto Koło Będą mandaty za nieodśnieżone chodniki!

Będą mandaty za nieodśnieżone chodniki!

29-01-2014 15:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,225 | Komentarzy: 6
Jubiler Euro Koło
Będą mandaty za nieodśnieżone chodniki!
Foto:
Mowa tutaj o właścicielach posesji; nieruchomości do których przynależą chodniki, z których korzystają piesi. Każdej zimy apelujemy o przestrzeganie panującego prawa, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich pieszych.
Egzekwowaniem tych obowiązków zajmuje się Straż Miejska, która na chwilę obecną poprzestaje na informowaniu i pouczaniu właścicieli posesji, którzy nie wiele robią sobie ze swoich obowiązków. Co jeśli pouczenia nic nie zdziałają? Wtedy zostanie nałożony mandat w wysokości 100zł.

Obowiązek ten nie należy jednak do wszystkich właścicieli nieruchomości. Jeśli między Twoją posesją a chodnikiem znajduje się pas zieleni, wtedy jesteś zwolniony z obowiązku odśnieżania takiego chodnika.

Jak informuje nas Komendant Straży Miejskiej w Kole, Krzysztof Ossowski- strażnicy do każdej sprawy będą podchodzić indywidualnie.

To dopiero początek opadów śniegu. W najbliższym czasie, jak informują synoptycy mogą pojawić się obwite opady, dlatego prosimy o zadbanie o teren wokół posesji. Każdy odśnieżony chodnik to poprawa bezpieczeństwa pieszych.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
ja 02-02-2014 11:14
w jaki sposób ma odśnieżać właściciel nieruchomości z przynależnego chodnika jeżeli na tym terenie zrobili sobie Parking właściciele samochodów mieszkający w lokalach czynszowych-dochodzi do paradoksu że właściciel który stara się odśnieżać nawet nie może zaparkować przed swoją nieruchomością!!!
| Zgłoś do usunięcia
White Legion 29-01-2014 21:29
Rozwiązać Straż Miejską a za oszczędzone pieniądze powołać Straż Rybacką do walki z kusolami.
| Zgłoś do usunięcia
karol 29-01-2014 17:51
co to sa obwite opady?
| Zgłoś do usunięcia
rencista 29-01-2014 17:31
A w Kole to te strażniki miejskie to tylko są od mandatów za parkowanie ??? W zimie poukrywali się w ciepełku !!! Niech gonią i karzą tych cwaniaków, którym nie chce się odśnieżać !!!
| Zgłoś do usunięcia
Żal 29-01-2014 17:10
Szydera jak C**j szedłem ostatnio obok straży miejskiej i stwierdziłem że pierwszy mandat za nie odśnieżenie powinni wystawić sobie....
| Zgłoś do usunięcia
Kolan 29-01-2014 17:04
No to miejmy nadzieję, iż wszystkich potraktuje się jednakowo. Zarówno właścicieli nieruchomości jak i spółdzielnie mieszkaniowe ( ostatnio dwie sąsiadki padły na glebę właśnie obok własnego bloku i to w centrum miasta, blisko Zegarowej.)
| Zgłoś do usunięcia