sim
kol-net
Wiadomości Na sygnale Policja posumowuje akcję: Parking

Policja posumowuje akcję: Parking

31-01-2014 08:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,683 | Komentarzy: 8
Jubiler Euro Koło
Policja posumowuje akcję: Parking
Foto:
Jak wcześniej informowaliśmy w dniu wczorajszym przeprowadzone zostały działania własne Komendy Powiatowej Policji w Kole o kryptonimie PARKING.
Działania te były związane z postulatami kierowanymi od mieszkańców powiatu kolskiego jakie wysunięto podczas Debat Społecznych. W czasie akcji, w której uczestniczyli także funkcjonariusze Straży Miejskiej, ujawnione zostały 34 wykroczenia. Wobec 22 kierujących zastosowano postępowanie mandatowe. Wobec jednego kierującego w związku z odmową przyjęcia mandatu karnego zostanie skierowany wniosek do Sądu. Ponadto w 11 przypadkach, głównie strażnicy miejscy zastosowali wobec kierujących pouczenia. W czasie działań skontrolowanych zostało 93 uczestników ruchu, za inne wykroczenia, niezwiązane z nieprawidłowym parkowaniem, ukaranych zostało 13 kierujących. Zaznaczyć należy, że akcja nie miała jednorazowego charakteru i będzie cyklicznie powtarzana.

KPP KOŁO
Foto: Archiwum F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
vicek 02-02-2014 21:54
Więcej takich kontroli zwłaszcza zwracać uwagę na samochody które parkują zajmując dwa stanowiska lub na liniach rozdzielających parking.
| Zgłoś do usunięcia
antydebil 02-02-2014 10:49
to może od razu 50 tysięcy + kara chłosty?
| Zgłoś do usunięcia
. 01-02-2014 21:00
Nie wiecie o co w tym wszystkim chodzi? Jeśli kary były by tgakie jak w skandynawi to nie było by tego syfu w naszym kraju. Mandaty W Polsce są ustalone tak, aby było na nie stać przeciętnego polaka, żeby mógł w duzej mierze reperować dziurę budżetowa. Za takie parkowanie dla niepoełnosprawnych powinno być 5 tys. a wtedy już nigdy w życiu pod takim znakiem nie stanął by nawet dyrektor.
| Zgłoś do usunięcia
realista 31-01-2014 12:57
A jeśli zdrowy kierowca wiezie osobę z grupa inwalidzką to czy ma prawo stanąć na miejscu dla niepełnosprawnych czy też nie? Znajomy wiozł starszą osobę z grupą inwalidzką, która to nie mogła sama się poruszać...stanął na 5minut na miejscu dla niepełnosprawnych sądząc, iż w tym przypadku jest usprawiedliwiony. Chwilę trwało zanim ta osoba dotarła przy pomocy innych do samochodu.Ale ta chwila wystarczyła, że został zauważony i ciężko" wyzwany" przez mieszkańca tegoż bloku, "nie ma pan prawa i już i nic pana ne tłumaczy,dalej parę inwektywów... Mieszkaniec bloku nie był osobą niepełnosprawną i nikt mu nie zajął miejsca...Samochodów było wtedy mrowie i brak miejsca na zaparkowanie..i jedno wolne miejsca dla osoby niepełnosprawnej. Kierowca miał tylko odwieźć chorą osobę do lekarza. To byłą jego dobra wola i przysługa. Na nic tłumaczenia. Pan groził wszelkimi możliwymi konsekwencjami...Za tydzień następna wizyta u lekarza i chora osoba musiała dojść do auta około 200m...Dla tej osoby to był naprawdę wielki wyczyn...Ale czy zdrowy zrozumie chorego? Nie zawsze. Owszem są ludzie, którzy to wykorzystują. Ale jak to bywa są przypadki i przypadki.
| Zgłoś do usunięcia
Tomasz 31-01-2014 11:54
I tak to nic nie da i niczego nie nauczycie niektórych kierowców. Ile trzeba to tłumaczyć, żebyście pojęli? Takie akcje nie mają sensu, skoro trwają jeden dzień, a przez kolejne do końca roku nic się nie dzieje.
| Zgłoś do usunięcia
Jarek 31-01-2014 11:32
Akurat właściciel tego pojazdu jest uprawniony do stania na tym miejscu, kolejna wtopa redaktorów
| Zgłoś do usunięcia
ja 31-01-2014 11:31
pod kauflandem pełno nowobogackich na zakazach i inwalidzkich stoi...
| Zgłoś do usunięcia
Jakiś 31-01-2014 10:46
Zapraszamy służby przed Ośrodek Zdrowia jak zaczną ludzie parkować na zakazie na chodniku obok optyka to nie mozna wyjechać z prawidłowo zaparkowanego miejsca przed Ośrodkiem
| Zgłoś do usunięcia