sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Poprawa bezpieczeństwa czy kino 3d?

Poprawa bezpieczeństwa czy kino 3d?

03-02-2014 10:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,553 | Komentarzy: 6
Poprawa bezpieczeństwa czy kino 3d?
Foto:
zacisze
Takie pytanie zadali mieszkańcy ulicy Sienkiewicza oraz innych jej przyległych burmistrzowi miasta Koła - Mieczysławowi Drożdżewskiemu. Wniosek w formie petycji złożyli przedstawiciele zamieszkałych ulic. Treść dokumentu przedstawiamy poniżej.
"W imieniu mieszkańców ulicy Sienkiewicza i ulic przyległych apelujemy do Państwa o wygospodarowanie środków i zbudowanie oświetlenia wzdłuż ulicy Sienkiewicza, od Ronda Sienkiewicza w kierunku wschodnim. Z podobnym apelem zwracamy się do Starosty Powiatu Kolskiego o zbudowanie chodnika na tymże odcinku.
W ostatnim czasie dochodzi do wielu wypadków. Do tragicznego zdarzenia doszło również niedawno na naszej ulicy, kiedy to człowiek idąc nieoświetlonym poboczem został śmiertelnie potrącony przez rozpędzony samochód.
Ufamy, że bezpieczeństwo nasze, a przede wszystkim naszych dzieci, będzie dla Państwa ważniejsze od kina 3d."

To właśnie treść pisma, pod którym podpisało się 67 rodzin z ulic, na których mieszkańcy walczą o poprawę bezpieczeństwa. Faktem jest, że ulica Sienkiewicza staje się coraz to popularniejszym miejscem budowy domów jednorodzinnych, zatem liczba zamieszkałych przy niej, jak i przyległych jej ulic, ciągle rośnie.

Przytaczając ostatnie zdanie petycji "ufamy, że bezpieczeństwo nasze, a przede wszystkim naszych dzieci, będzie dla Państwa ważniejsze od kina 3d" musimy rozczarować autorów petycji, gdyż środki na modernizację sprzętu kina zostały już przydzielone.

Foto: Google Map
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Anonim 03-02-2014 13:55
Sienkiewicza Tylko WIDZEW !!
| Zgłoś do usunięcia
do realisty 03-02-2014 13:50
alez pieniadze mdk juz dostal, wiec nie moga im zabrac :)
| Zgłoś do usunięcia
realista 03-02-2014 13:30
czegoś tu nie rozumiem. Mieszkańcy czekali aż beda rozdysponowane środki a potem złozyli petycję? To zakrawa na żart..najpierw wyłożono pieniadze na skatepark-przegrał z kinem. Zmieniono plany budżetowe. Teraz zabiorą z kina i pójdzie na ulice. No oczywiście, z bezpieczeństwem na drogach i wnaszym mieście nic nie może się równać. Boję się tylko,że za miesiąc ktoś inny złoży petycję i udowodni,że te pieniądze będą bardziej potrzebne gdzie indziej... NO a z innej strony , niech teraz ktoś powie, że radni nie pracują..Ależ pracują..Stale zmieniają budżet. Ile to godzin rozmów i dyskusji na ten temat.
| Zgłoś do usunięcia
raf@l 03-02-2014 12:45
znowu mniejszosc chce mowic co maja zabrac wiekszosci.. smieszne
| Zgłoś do usunięcia
Niki 03-02-2014 12:18
Tu się potwierdzają moje poprzednie komentarze. Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Kino 3D myślę, że nie jest dla każdego. Mieszkańcy powinni zwrócić się do radnych. Burmistrz tu nie ma nic do powiedzenia. Radni ustalają jakie inwestycje będą w budżecie. Niesamowita jest liczba podpisów! Aż 67 rodzin. To jest bardzo dużo pieniędzy, które miasto otrzymuje od tych rodzin płacących podatki. Jednak nie długo wybory i może coś się uda zrobić...
| Zgłoś do usunięcia
Nono 03-02-2014 12:00
Jak zostały przydzielone to ciekawe kiedy będzie to kino... A co do oświetlenia i chodników to powinni zrobić je bez żadnej petycji :/ wątpię żeby był to jakiś ogromny koszt ale niestety to jest koło niedługo to lepiej będzie w grzegorzewie . Koło =100 lat za Murzynami
| Zgłoś do usunięcia