sim
bricomarche
Wiadomości Sport Lech Poznań mistrzem Polski!

Lech Poznań mistrzem Polski!

16-05-2010 15:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,870 | Komentarzy: 3
Lech Poznań mistrzem Polski!
Foto:
zacisze
Wczoraj, 15 maja 2010 roku Kolejorz po zwycięstwie w 30. kolejce Ekstraklasy 2:0 nad Zagłębiem Lubin po raz szósty, po 17 latach, zdobył tytuł Mistrza Polski!
"Mistrz, mistrz Kolejorz!" - takie słowa skandowali kibicie zbierający się setkami na Starym Rynku w Poznaniu. Lech Poznań po długich 17 latach został ponownie mistrzem Polski. Jest to już szóste mistrzostwo Kolejorza. Po zakończonym na stadionie Lecha spotkaniu kibice wyruszyli na pochód ulicami miasta zmierzając ku poznańskiemu Staremu Rynkowi, by przed ratuszem wspólnie świętować zwycięstwo swojej drużyny.

Poznaniacy na początku spotkania mieli problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry w czym skutecznie przeszkadzała im obrona Zagłębia. Większość spotkania toczyła się na środku pola bez groźniejszych sytuacji z obu stron.

Ostatecznie Lech zwyciężył Zagłębie Lubin 2:0 po błędzie i samobójczej bramce Wojciecha Kędziory w 23min oraz po świetnym strzale Roberta Lewandowskiego(57.). Dzięki takiemu wynikowi Kolejorz przypieczętował zdobycie tytułu. Po spotkaniu poza pucharem wręczonym przez prezesa Ekstraklasy S.A. Pana Andrzeja Rusko, Lechitom pamiątkowe puchary wręczyli także Prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny oraz prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pan Stefan Antkowiak.

Po koronacji i świętowaniu na Bułgarskiej, drużyna Lecha, londyńskim autobusem przybyła na Stary Rynek, gdzie czekało na nich tysiące wiernych fanów, gdzie przez około godzinę wszyscy razem świętowali zwycięstwo. Później Lechici udali się na zwycięską ucztę, a kibicie świętowali do rana.

Koło od lat posiada swoich wiernych kibiców Lecha Poznań, co można zauważyć chociażby idąc spacerem przez miasto, którzy zawsze jeżdżą na meczę do Poznania. Nie mogło ich zabraknąć także i tym razem.

Skrót meczu oraz bramki do obejrzenia:
ekstraklasa.tv

Więcej zdjęć i informacji:
epoznan.pl


Artykuł oraz zdjęcie: Mateusz Ciepły
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~Gregory 18-05-2010 15:15
i wreszcie, po 18 latach istnienia klubu mistrzostwo Polski. A ja nigdy Amice, której kontynuatorem jest dzisiejszy KKS nie wybaczę finału PP Amica-Aluminium Konin zakończonym wynikiem 5:3... Kibice piłki wiedzą o co chodzi
| Zgłoś do usunięcia
~Legia... -bez napinki 16-05-2010 23:15
Gratulacje
| Zgłoś do usunięcia
~Prezes 16-05-2010 20:06
Informacja dla autora tekstu: Zagłębie Lubin, a nie Lublin...
| Zgłoś do usunięcia