sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Przedstawili petycję staroście [FOTO]

Przedstawili petycję staroście [FOTO]

05-05-2014 20:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,627 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Przedstawili petycję staroście [FOTO]
Foto:
Uczniowie, rodzice i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koele z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie przemaszerowali z pod budynku Placówki na ulicy Mickiewicza pod budynek Starostwa Powiatowego w Kole.
Uczestnicy barwnego pochodu niosąc transparenty z hasłami, powiewając kolorowymi balonami i hałasując najróżniejszymi „przeszkadzajkami” podążali do Starostwa Powiatowego w celu przedłożeniu na ręce Starosty petycji.

Po dotarciu na miejsce do uczestników wyszli panowie Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski i Sekretarz Powiatu Andrzej Tomczyk. W obecności gospodarzy pani Joanna Bałdyka w imieniu przybyłych odczytała petycję.

„Razem możemy tak wiele…”
Tymi słowami my, społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja pragniemy zwrócić uwagę władz na losy Naszej placówki.

Dziś, jak co roku świętujemy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obchody tego Dnia sięgają już początków lat 90 XX wieku, a ich celem jest przede wszystkim sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych m.in. w pracy czy życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia. W związku z tym pragniemy zaznaczyć, iż jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która w sposób kompleksowy dba o rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi od narodzin po dorosłe życie. Nasza szkolna rodzina to przede wszystkim cudowne dzieci, które każdego dnia uczą nas miłości, cierpliwości, wspaniali, pełni determinacji i poświęcenia rodzice, bez otwartości i wsparcia których wielu rzeczy nie udałoby nam się zrealizować. Jesteśmy i my nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy szkoły spełniający się w tej pracy. Chcielibyśmy móc robić więcej dla naszych uczniów, jednak bez poprawy warunków lokalowych nie jesteśmy w stanie rozwinąć całego spektrum możliwości, propozycji, które mamy do zaoferowania.

Patrząc na powyższe nasuwa się wiec pytanie: któż inny jak nie te dzieci, ta młodzież zasługują na lepsze warunki do nauki, pracy i zabawy? Jest to niegodne, by nasi uczniowie i tak pokrzywdzeni już przez los, codziennie stawiający czoła trudnościom a mimo to nie narzekający, cieszący się z naprawdę małych rzeczy, osiągający liczne sukcesy w sporcie i szeroko rozumianej kulturze, dający uśmiech, pocieszenie nie mieli wystarczającej ilości klas, placu zabaw i mówiąc ogólnie ładnej, zadbanej, wyposażonej szkoły? Rozbudowany i wyremontowany Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja będzie z całą pewnością wizytówką naszego powiatu. Ponadto atrakcyjny, nowoczesny wygląd w połączeniu z dotychczasowymi działaniami pracowników i rodziców wpłynie pozytywnie na wszechstronny rozwój naszych obecnych oraz przyszłych wychowanków, a także odbiór społeczny osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jesteśmy głęboko przekonani, iż Powiat Kolski oraz Starosta Pan Wieńczysław Oblizajek, przychylą się do naszej prośby. Mamy nadzieję, że powyższe słowa zostaną przez Państwa przyjęte, rozważone i zaowocują konkretnymi działaniami. Razem możemy tak wiele, działajmy więc wspólnie, by nasi uczniowie mieli szansę rozwijać się na miarę swoich indywidualnych możliwości a uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.


Pan Wicestarosta podziękował uczestnikom marszu za przybycie, zapewnił o przyjaznych relacjach pomiędzy SOSW w Kole a Starostwem Powiatowym oraz na ręce Pani Dyrektor Ośrodka Elżbiety Budzińskiej przekazał dla uczniów słodycze.

Uczestnicy marszu bardzo by chcieli aby w jak najkrótszym czasie spełniły się ich postulaty i marzenia zapisane na niesionych transparentach.SOSW KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
piotr 08-05-2014 16:37
szczególnie budynek internatu, a zwłaszcza jego elewacja wymagają odnowienia gdyż wystawiają bardzo złe świadectwo władzom powiatu - tym bardziej w porównaniu z pięknie odnowionym klasztorem ojców bernardynów, a internat SOSW także jest cennym obiektem zabytkowym w naszym mieście.
| Zgłoś do usunięcia
gość 06-05-2014 08:25
Bardzo dobrze że walczą w swojej sprawie, domagają się napewno większych nakładów finansowych od starostwa.Trzeba rozmawiać, prosić ,domagać się póki nie jest jeszcze za póżno Szkoła taka jest w powiecie potrzebna, być może trzeba ją trochę zmienić ,bo pewno utrzymanie jest kosztowne. Trzymamy kciuki.
| Zgłoś do usunięcia
Aneta 05-05-2014 20:57
RAZEM MOŻEMY TAK WIELE !!!
| Zgłoś do usunięcia