sim
bricomarche
Wiadomości Sport Miasto Koło kolebką sportowców i trenerów?

Miasto Koło kolebką sportowców i trenerów?

05-06-2014 08:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,564 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Miasto Koło kolebką sportowców i trenerów?
Foto:
Koło kolebką sportowców i trenerów? Można by tak powiedzieć, patrząc na dokonania sportowe Karoliny Graczyk czy trenerów Tomasza Bretta i Waldemara Pietrzaka oraz ich podopiecznych, lecz tym razem nie o nich mowa.
Hubert Król to niegdyś czołowy triathlonista w Polsce, czterokrotny medalista Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie i Crostriathlonie w różnych kategoriach wiekowych, reprezentant Polski na Pucharach Europy w Triathlonie na dystansie olimpijskim. Dawniej podopieczny Tomasza Bretta... a dziś jeden z najmłodszych i najzdolniejszych trenerów w Polsce.

Ukończył studia stacjonarne na AWF w Poznaniu. Fragment jego pracy magisterskiej pod tytułem. „Budowania wytrzymałości rowerowo- biegowej triathlonistów przygotowujących się do dystansu Olimpijskiego (1,5km-40km-10km).” został opublikowany w kwartalniku „Sport wyczynowy”. Z zawodu jest trenerem pływania II klasy. Od 1998 roku związany z triathlonem, a od blisko 7 lat jest także trenerem. Obecnie to główny trener klubu UAM Triathlon Poznań.

W ostatni weekend w niemieckim Koln odbyły się Mistrzostwa Europy w Aquathlonie (pływanie, bieg) i podopieczny naszego kolanina Huberta Króla wywalczył Mistrzostwo Europy juniorów! Natomiast 17 maja w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie i z tych zawodów Hubert Król jako trener do swojego CV może dopisać 6 medali jego podopiecznych.

Lada dzień odbędzie się uroczyste otwarcie basenu i mamy nadzieję że ten obiekt wychowa kolejnych sportowców, zarówno pływaków jak i kolejnych triathlonistów i nie tylko rangi wojewódzkiej, ale i krajowej czy międzynarodowej dając nam kolejne powody do dumy. Triathlon to bardzo piękna i zarazem bardzo trudna dyscyplina sportu składająca się z trzech następujących po sobie dyscyplin sportowych: pływania, jazdy na rowerze i biegu. Od 2000 roku Triathlon jest dyscypliną olimpijską o dystansie 1,5 km pływania 40 km jazdy na rowerze i na koniec jeszcze 10 km biegu. Samo ukończenie zawodów już jest wielkim wyczynem a przygotowanie do nich wymaga wielu wyrzeczeń.

Niemniej jednak wszystkich tych którzy chcą rozpocząć przygodę z triathlonem zachęcamy do odwiedzenia stron kolskiego klubu MLUKS Triathlon http://www.triathlonkolo.pl/ a także zapraszamy na oficjalny fanpage trenera Huberta Króla https://www.facebook.com/Trenertriathlonu

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Kamil 05-06-2014 21:20
Nigdy na żywo nie przyglądałem się takim zawodom, ciekawość może przyciągać uwagę że jeden zawodnik jest dobry w pływaniu a inny w kolarstwie a jaszcze inny w bieganiu. Wielki szacunek dla uczestników takich zawodów, bo nie lada wyczynem dla mnie jest przepłynąć chociażby 300 metrów, a co dopiero półtora kilometra a po tym jeszcze biec 10 kilometrów, czy jechać na rowerze i w dodatku się ścigać. Nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Nie wspominając już o pracy mięśni. Podziwiam osoby które uprawiają tę morderczą dyscyplinę sportu, i poświęcają jej całe życie na treningach, bo to nie jest sport dla zwykłych ludzi.
| Zgłoś do usunięcia