sim
materace
Wiadomości Kultura i rozrywka Kwitnące Wakacje 2014

Kwitnące Wakacje 2014

16-07-2014 09:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,295 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Kwitnące Wakacje 2014
Foto:
Po raz 14 zorganizowaliśmy wraz z nastaniem wakacji półkolonie „Kwitnące Wakacje” - jest to forma wypoczynku skierowana dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat z Koła i okolic .
Dwa turnusy trwające od poniedziałku do piątku zgromadziły w sumie 50 uczestników - chętnych było więcej , ale byliśmy ograniczeni wymogami kuratoryjnymi.

W tym roku zorganizowaliśmy wycieczki do Powidza, Ślesina oraz Solca Kujawskiego. Ciekawą i pełną niespodzianek „wyprawę” do Powidza podczas , której obejrzyliśmy wnętrze i kabinę samolotu wojskowego „HERKULES”uświetnił przelot samolotów „CASA” , które w tym dniu miały ćwiczenia. Dzieci mogły zobaczyć również wnętrza pomieszczeń spadochroniarzy , strażaków i usłyszeć od nich jak wygląda na co dzień ich służba w Wojsku Polskim. Powidz jest jednym z największych i najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie.

Serdeczne podziękowania składamy sierżantowi Dariuszowi Matyja i starszemu chorążemu Radomirowi Grochowskiemu , którzy pokazali i oprowadzili nas po jednostce.

Następną atrakcją był pobyt w Ślesinie i rejs stateczkiem „Pawełek” po jeziorze ślesińskim . Wielu atrakcji i niespodzianek dostarczyła wycieczka do Jura Park w Solcu Kujawskim. Jest to rodzinny park rozrywki ,w którym atrakcjami są nie tylko dinozaury ale także muzeum skamieniałości , kino 5 D, place zabaw i programy rozrywkowe przygotowywane specjalnie dla „młodych odkrywców”. Ekstremalnych doznań dostarczył nam film o powstaniu wszechświata. Nie opuszczając wygodnego fotela udaliśmy się w podróż do przerażająco realnego świata… Prócz trójwymiarowego obrazu doznaliśmy , także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych.

W tym roku atrakcją było wyjście do długo oczekiwanego w naszym mieście basenu . Wszyscy wynieśliśmy pozytywne wrażenia – basen jest piękny!!!

W ramach przygotowanego programu spotkaliśmy się z funkcjonariuszami KPP w Kole , którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

Urozmaiceniem było spotkanie z ratownikiem medycznym PCK w Kole , który przedstawił podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i umożliwił ćwiczenia z tego zakresu. Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników firmy SANITEC Koło dzieci mogły zobaczyć cykl produkcji i pracę w tej firmie.

Zajęcia z papieroplastyki – kwiaty z bibuły stworzyły dzieci z pomocą pań T.Brzoskiej i G.Gołdych. Inną propozycją były zajęcia z ceramiki, warsztaty klocków LEGO i gry planszowe.
Na zakończenie turnusów dzieci otrzymały pamiątkowe zdjęcie i słodki upominek.

Z opinii dzieci i rodziców półkolonie były ciekawą formą spędzenia wolnego czasu , a dla nas instruktorów przyjemnością:)
Zapraszamy na otwarte zajęcia w miesiącu sierpniu.
MDK KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!