sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Kultura i rozrywka Jesienią nowa galeria sztuki

Jesienią nowa galeria sztuki

28-07-2014 09:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,322 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Jesienią nowa galeria sztuki
Foto:
zacisze
Trwa remont ratuszowego poddasza, na którym, dzięki przychylności i właściwym decyzjom burmistrza oraz Rady Miejskiej, powstanie sala wystawiennicza Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.
O posiadanie takiej sali instytucja zabiegała od lat. Wiadomość tę przyjęli z zadowoleniem wszyscy uczestniczący w życiu kulturalnym miasta, którzy przy wielu okazjach podnosili temat braku ekspozycji stałych w mieście o tak bogatej historii i ceramicznych tradycjach.

Na poddaszu ratusza zorganizowane zostaną dwie wystawy stałe, jedna dotyczyć będzie najdawniejszej historii miasta (do początków XVI wieku), na niej obejrzymy również zabytki archeologiczne, zaś druga opowie historię kolskiej fabryki fajansu. Oglądanie wystaw połączone będzie ze zwiedzaniem ratusza i wejściem na wieżę.

- Dotychczas nie było odpowiednich warunków, aby wyeksponować nasze dziedzictwo historyczne, które jest naszym wspólnym dobrem, na tę chwilę kolskie muzeum czekało prawie 40 lat, gdyż dotychczasowe warunki lokalowe nie pozwalały na odpowiednią prezentację takich wystaw – przyznał dyrektor MTC doktor Krzysztof Witkowski. - Ekspozycje będą wizytówką naszego miasta i z pewnością spełnią również swoją rolę promującą Koło jako miasto o bogatych tradycjach historycznych i kulturowych.

Sala wystawiennicza będzie funkcjonować już jesienią tego roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!