sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło John Abraham Godson w Kole

John Abraham Godson w Kole

29-08-2014 19:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,732 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
John Abraham Godson w Kole
Foto:
W ostatnim tygodniu wakacji Kościół Boży w Chrystusie organizuje spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży "Duchowa Regeneracja - Powołani, by służyć".
Jednym z mówców będzie wieloletni pastor Kościoła Bożego w Chrystusie, obecnie poseł na Sejm RP, John Abraham Godson. Wygłosi on także kazanie na nabożeństwie, które będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę, 31 sierpnia, o godz.10.00 w budynku Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Kole.

Kościół Boży w Chrystusie zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców miasta.

www.duchowaregeneracja.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
Marta 30-08-2014 23:35
Luteranizm znalazł się na tej liście, bo spełnia definicję, którą wcześniej przytoczyłam - ale o tym już pisałam, więc chyba niepotrzebnie pytasz, wystarczyło cofnąć się w moich komentarzach. W przypadku herezji czy po prostu odstępstwa od pierwotnej wiary (bo to się dokonało w przypadku np. właśnie luteran poprzez reformację, której 500.rocznica za 3 lata przypadnie) właśnie miłość, której uczy nas Chrystus zachęca mnie (czy wręcz nakazuje) do nie tyle pochlebianiu waszej szlachetnej dobroczynności, co raczej do modlitwy o wasze zbawienie, które przecież nie może się dokonać od zerwania przywiązania do grzechu ciężkiego, jakim jest bez wątpienia odłączenie od jedności Mistycznego Ciała Chrystusa. Trzymam za was kciuki i czekam u progu świątyni naszej Matki - Kościoła Bożego (Ecclesia Dei). Dobranoc!
| Zgłoś do usunięcia
Kaziu z Lichenia 30-08-2014 18:14
W ogóle nie widzę merytorycznego odniesienia do moich pytań. Tak, Luter nie był w 100% absolutnie bez skazy zresztą tak jak współcześni jemu papieże. Widzę, że wolisz się jednak skupić na negatywnych stronach jego działalności i spuścizny jaką po sobie zostawiła reformacja. W historii kościoła było wiele trudnych momentów, zarówno ze strony katolików jak i protestantów. Myślę, że nie warto wytykać sobie teraz błędy przeszłości i licytować sie kto kogo więcej spalił na stosie. Proszę o osobista ocenę czym dla Ciebie jest sekta i dlaczego akurat Kościół Ewangelicko - Augsburski znalazł sie na Twojej liście ?
| Zgłoś do usunięcia
Marta 30-08-2014 15:54
Przywołałeś świetny autorytet ... Ksiądz doktor Marcin Luter - augustianin... Ten, który kilkadziesiąt lat po uderzeniu piorunem, porzucił kapłaństwo, poślubił zakonnicę i wywołał wojny chłopskie w Niemczech, nie wspominając już o zadawaniu ran w jedności Mistycznego Ciała Chrystusa. Ech, niby sola scriptura, ale tylko wybrane księgi Starego Testamentu, żeby swoją "naukę" potwierdzić i ten przeklęty przez niego List św.Jakuba przeczący zasadzie sola gratia.
| Zgłoś do usunięcia
Kaziu z Lichenia 30-08-2014 15:37
Nie doszukuję się w Twojej wypowiedzi żadnej z wyżej wymienionych postaw serca. Twoja wypowiedź ma jedynie znamiona międzywyznaniowej rywalizacji, samo słowo "sekta" ma pejoratywny wydźwięk i jest często nadużywane w kręgach Kościoła Katolickiego w celu dyskredytacji innych nie-katolickich lecz chrześcijańskich wyznań. Może zamiast sugerować się suchymi definicjami z internetu watro byłoby lepiej zwrócic uwagę na owoce jakie przynoszą domniemane "sekty" ? Czy znasz osobiście pastorów, starszych zborów, wiernych należące do kościołów wyznań protestanckich ? Czy wiesz coś na temat pracy misyjnej z ramienia w/w kościołów, wśród trudnej młodzieży, alkoholików, narkomanów, osób z wykuczeniem społecznym ? Mniemam że dobrą rzeczą byłoby bliższe przyjrzenie się sprawie niż natychmiastowe deprecjonowanie lutranizmu / protestantyzmu. Zaczątki Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w Polsce sięgaja roku 1556, reformacja w naszym kraju przyczyniła się do powstania literatury w języku polskim co bardzo wpłynęło na rozwój i rozpowszechnienie tegoż języka. Reformacja walnie przyczyniła sie do rozwoju nauki i oświaty polskiej. W końcu, protestańci dokonali pierwszych przekładów Biblii z tekstów oryginlnych na język ojczysty, gdyż M.Luter był gorącym zwolennikiem czytania Pisma Świętego przez prosty lud w ich ojczystym języku. Pozdrawiam i zachęcam do nieprędkich ocen innych chrześcijan.
| Zgłoś do usunięcia
Marta 30-08-2014 11:58
oj Kaziu, a wystarczy otworzyć słownik zamiast doszukiwać się złośliwości/chamsta/prostactwa/pychy (wybierz co chcesz) w mojej wypowiedzi. ___ Luteranizm (ewangelicyzm augsburski) jest sektą zgodnie z definicją naukową m.in. w Maria Libszowska-Żółtkowska: Kościoły i związki wyznaniowe w Polsce. Wyd. 1. Warszawa: VERBINUM, 2001, s. 9, seria: Mały słownik. ISBN 83-7192-112-8. ___ Cytuję: "Sekta - grupa społeczna powstała na skutek rozłamu (schizmy) wśród wyznawców jakiejś ideologii lub grupa kultowa powołana po doświadczeniu religijnym jej założyciela."
| Zgłoś do usunięcia
Kaziu z Lichenia 30-08-2014 09:44
O tak Marto ! Na pohybel kociarzom, którzy mącą w prawowiernych duszach katolickich ! Mieszają się do polityki, przekabaczają naszych braci i jeszcze robią macę z krwii dzieci ! Brrr...co za paskudna sekta, brońmy się przed zalewem herezji rodem z Ameryki za amerykańskie dolary, najlepiej niech wyginą lutry w imię Boga a pozostanie tylko jeyna, prawdziwa, jednozbawcza wiara rzymsko - katolicka !
| Zgłoś do usunięcia
Marta 29-08-2014 19:53
A mówią, że to Kościół katolicki miesza się w politykę, a tu proszę bardzo - sekty luterańskie nie tylko mieszają się w politykę, ale zapraszają posła jako kaznodzieję! haha.
| Zgłoś do usunięcia