sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Złoty Krzyż zasługi dla Urszuli Polewskiej

Złoty Krzyż zasługi dla Urszuli Polewskiej

03-10-2014 09:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,703 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Złoty Krzyż zasługi dla Urszuli Polewskiej
Foto:
Miło nam poinformować, że Pani Urszula Polewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole otrzymała z rąk Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka Złoty Krzyż Zasługi, nadany przez Prezydenta RP.
Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się 12 września 2014 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, w obecności Marii Krupeckiej – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Poznaniu.

W swoim krótkim wystąpieniu Pani Urszula mówiła jak niezwykle ważne jest dla niej to wyróżnienie, na które bez wątpienia złożyła się praca wielu ludzi. Jestem zaszczycona, że pomoc dla ludzi została tak wyróżniona i że ktoś dostrzegł takie działania na rzecz pomocy społecznej – powiedziała pani Urszula.

Gratulacje za to wyróżnienie na ręce Pani Urszula Polewska złożyli, również przedstawiciele władz miejskich i powiatowych co miało miejsce na wrześniowej Sesji Rady Miejskiej w Kole oraz Sesji Rady Powiatu Kolskiego. Serdecznie gratulujemy.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Mateusz 17-10-2014 10:44
Proponuję, aby najlepiej poznać Panią Urszulę Polewską osobiście, a przekona się autor tekstu, że spełnia te trzy kryteria. Ja najbardziej mogę wypowiedzieć się na temat działalności charytatywnej, gdyż byłem osobistym odbiorcą pomocy zorganizowanej nieodpłatnie po godzinach pracy, przekazując swój własny czas, serce i środki, angażując też inne osoby do współpracy, aby pomóc mi przy zakupie protezy nogi. Nie była to jednorazowa pomoc charytatywna ze strony Pani Dyrektor Urszuli Polewskiej. P.S. Warto cieszyć się, że mieszkanka naszego Miasta i Powiatu zaprezentowała się z tej dobrej strony i została doceniona. W tych dzisiejszych czasach tak trudno o dobroć... Nie będę wymieniał każdej sprawy z osobna w której Pani Urszula Polewska mi pomogła, ponieważ jest tego zbyt wiele, natomiast możecie mi zaufać Pani Urszula jest człowiek o olbrzymim sercu:) Jestem za to bardzo wdzięczny!!! Pozdrawiam!
| Zgłoś do usunięcia
xyz 03-10-2014 16:56
Wzruszyła mnie informacja o wyróżnieniu pani dyrektor Polewskiej. Zasady przyznania tego wysokiego odznaczenia s jednoznaczne: Krzyż Zasługi Ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo. Dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi. Kto mi wskaże, które z podanych kryteriów spełnia nagrodzona pani. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia