sim
materace
Wiadomości Miasto Koło 5 lat minęło! Urodziny portalu e-kolo.pl

5 lat minęło! Urodziny portalu e-kolo.pl

20-11-2014 09:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,888 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
5 lat minęło! Urodziny portalu e-kolo.pl
Foto:
Dokładnie 19 listopada mija piąty rok, kiedy to adres www.e-kolo.pl gości w Waszych przeglądarkach. Wiele wspomnień, wesołych wydarzeń, miliony napisanych słów i zdań. To tylko część tego co niósł ze sobą ten czas. Skoro urodziny to czas na świętowanie sukcesów, bo każdy kolejny dzień to sukces nasz i Wasz, gdyż nasi czytelnicy to największa składowa wszystkich osiągnięć redakcji.
Czas wrócić do roku 2009, kiedy to 23 listopada pojawiła się pierwsza informacja „V Kolejka KALPS” na jeszcze wtedy bardzo ubogiej szacie graficznej. Była to pierwsza relacja z wydarzenia sportowego opisana przez nas. Od tamtej chwili wszystkie wydarzenia sportowe były skrupulatnie relacjonowane przez redaktorów działu sportowego. Kolskie Ligi : siatkówki, koszykówki i piłki halowej na zawsze wytarły swoje miejsce w dziale „sport”.

Start był bardzo trudny: mały budżet, przecieranie dróg lokalnej informacji internetowej, brak doświadczenia redakcji. Generalnie wiele wskazywało, że to po prostu nie może się udać. Mimo wszystko nasz zapał, wiara w sukces i nie ma co ukrywać pomoc wielu instytucji, ludzi prywatnych stworzyła odpowiednie warunki, że budować markę Pierwszego Kolskiego Portalu Informacyjno-Ogłoszeniowego.

Na podziękowania jeszcze oczywiście przyjdzie czas, lecz warto w tym miejscu wspomnieć o młodych ludziach, którzy w początkowych fazach rozwoju serwisu włożyli wiele energii w tworzenie części informacyjnej, byli to między innymi: Marcin Nowacki, Dawid Stegenta, Jakub Modrzyński, Michał Krzemiński.

Pierwszy rok prowadzenia działalności medialnej upłynął na szybkiej szkole nauki mediów, warsztatu dziennikarskiego i reporterskiego. W rzeczywistości kłamstwem byłoby powiedzenie, że wszystko już potrafimy – nasza redakcja każdego dnia ma szansę zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności.

Od roku 2011 staliśmy się największym medium lokalnym. Dobrodziejstwo Internetu pozwala nam na nieograniczony, darmowy zasięg i łatwość uzyskania informacji o dowolnej porze dnia. Od tego też roku zaczęliśmy być rozpoznawalni również na terenie pozostałych gmin Powiatu Kolskiego. Większość większych i mniejszych wydarzeń muzycznych, kulturalnych i sportowych odbywała się pod patronatem medialnym e-kolo.pl. Wszystkie inicjatywy o charakterze charytatywnym wspierały się o możliwości darmowej reklamy na łamach naszego serwisu. To miłe, że nasza praca może również pomóc innym.

Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok ilość naszych stałych czytelników systematycznie rośnie. Zaczynaliśmy od 500 osób dziennie a obecnie ta liczba jest 72 razy większa, co daje nam siłę i energię do dalszej pracy, która często nie zna limitu godzin i dni roboczych, lecz warto- widząc tak wielu mieszkańców miasta i powiatu.

Widocznym atutem naszego serwisu są ogłoszenia drobne, gdzie czytelnicy za darmo mogą dodać post z kategorii sprzedam/kupię/oddam. Warto wspomnieć również o dziale „praca” gdzie znajdują się zawsze aktualne oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Kole. Właściciele małych i większych przedsiębiorstw mogą zaprezentować swoją wizytówkę w dziale „Katalog Firm”. Czy to wszystko? Nie. W najbliższym czasie uruchomimy kolejne serwisy, który mamy nadzieję, cieszyć się będą dużym zainteresowaniem czytelników.

Dzisiaj, kiedy 5 świeczek pali się na naszym urodzinowym torcie, należałoby nie tylko patrzeć na to co było, lecz zadać sobie pytanie „co dalej?”. Nasze plany rozbudowy portalu e-kolo wciąż dopisują kolejne karty z pomysłami. Jedno jest pewne - w najbliższym czasie serwis przejdzie solidną modernizację wraz z rozbudową ogłoszeń drobnych i katalogu firm.


Podsumowując, chcielibyśmy podziękować wszystkim, tym którzy w sposób mniej lub bardziej znaczny przyczynili się do rozwoju i sukcesu portalu. Instytucjom miejskim, szkołom z terenu Koła i powiatu, osobom prywatnym i firmom, które zaufały nam i powierzyły reklamę naszej załodze, organizacją pożytku publicznego za zawsze sympatyczną współpracę. Szczególnie jednak pragniemy podziękować naszym czytelnikom za to, że jesteście każdego dnia z nami czytając aktualności i tworzycie ponad 5tysięczną społeczność na naszym Facebooku.

Dziękujemy!
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
as 20-11-2014 19:11
Od pięciu lat z podziwem patrzę jak ludzie bez wykształcenia, bez przygotowania dziennikarskiego , niskiej kulturze języka polskiego i braku umiejętności prowadzą ten portal. Skąd ten fenomen? Na to pytanie nie ma odpowiedzi.
| Zgłoś do usunięcia
e-koło 20-11-2014 14:12
Z tej okazji zróbcie sobie najwiarygodniejszy sondaż na świecie jak np podczas wyborów na burmistrza
| Zgłoś do usunięcia