sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Kolski sztab WOŚP oficjalnie zarejestrowany

Kolski sztab WOŚP oficjalnie zarejestrowany

21-11-2014 08:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,033 | Komentarzy: 4
Jubiler Euro Koło
Kolski sztab WOŚP oficjalnie zarejestrowany
Foto:
Każdego roku pierwszą rzeczą przed finałem jaką trzeba wykonać to zgłoszenie sztabu do centrali fundacji w Warszawie. Nasz sztab otrzymał kilka dni temu oficjalną informację o rejestracji, zatem może już w pełni działać.
Tegoroczny 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniorów".

Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. Dzisiaj ogłaszany tematu 23. Finału precyzuje cel najbliższej zbiórki - “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

“Każdego roku temat Finału jest w gronie Fundacji pieczołowicie omawiany, a jego wybór uzależniony jest od aktualnych potrzeb w polskiej medycynie. Prowadzimy analizy i rozmowy z lekarzami różnych specjalności, z wybitnymi autorytetami w swoich dziedzinach, ale także w praktykami, którzy na co dzień pracują z pacjentami w szpitalach w całej Polsce. W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach” - mówi Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Kole scena finałowa tradycyjnie stanie przy ulicy Prusa, natomiast centrala sztabu mieścić się będzie w budynku Starostwa Kolskiego, gdzie wolontariusze będą mogli się ogrzać i rozliczyć z kwesty. Szefem sztabu pozostał nasz redakcyjny kolega - Bartłomiej Fiwek.

O terminie rejestracji wolontariuszy powiadomimy niebawem.

W naszym powiecie swoje sztaby zarejestrowali również: Babiak, Dęby Szlacheckie, Kłodawa.

Do zobaczenia 11 stycznia!
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
minister Sawicki 21-11-2014 19:39
Proszę nie bądźcie frajerami jak nasi rolnicy i nie wspierajcie tego hochsztaplera i guru sekty żebraków, niejakiego O.
| Zgłoś do usunięcia
Ala 21-11-2014 17:29
Składamy się na firmę Owsiakowej?
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 21-11-2014 14:04
@Góra: Bardzo dobrze powiedziane! - Bartek, lepiej odpuscić póki jeszcze można odejść z WOŚP z twarzą, finału w 2016 r. już może nie być, sąd w kocu wyda wyrok ws. niejasnych rozliczeń finansowych pana O.
| Zgłoś do usunięcia
Góra 21-11-2014 13:07
Wiesz co Bartek, wycofaj się z tej gry. dobrze ci radzę. Nie popieraj inicjatorów tego żebrania. To wszystko należy do Państwa polskiego, z nie żebranie na ulicach. Niech Tusk, Miler, Piechociński i inni dadzą coś od siebie, to ja też dam. Zrozumiano.
| Zgłoś do usunięcia