sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Zobacz Debatę w Gminie Dąbie [VIDEO]

Zobacz Debatę w Gminie Dąbie [VIDEO]

25-11-2014 07:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 40,106 | Komentarzy: 22
Tomasz Nowak
Zobacz Debatę w Gminie Dąbie [VIDEO]
Foto:
zacisze
Zgodnie z obietnicą publikujemy dziś nagranie zarejestrowane podczas debaty, która odbyła się w ostatnią sobotę o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbiu. Organizatorem i pomysłodawcą spotkania był Tygodniu "Przegląd Kolski" oraz nasz portal.
Poniższe nagranie zawiera pełną, godzinną relację z debaty. Scenariusz przygotowany przez redaktorów to dziesięć pytań, na które kandydaci mieli 1 minutę 30 sekund. Następnie każdy z rozmówców mógł również zadać po jednym pytaniu przeciwnikowi.

Prowadzący obiecali, że jeśli wśród widzów nie będzie hałasu, buczenia i tego typu zachowań - to i oni będą mogli zadać pytania.

Taka debata została zaproponowana w Kole i Kłodawie. W naszym mieście Stanisław Maciaszek nie przyjął zaproszenia mediów, stawiając warunek, że to przedsiębiorcy Kolskiej Izby Gospodarczej powinni ułożyć pytania a nie dziennikarze. W Kłodawie natomiast obecny Burmistrz stwierdził, że nie ma czasu, ponieważ ma umówione ważniejsze spotkania.

Zapraszamy do oglądania debaty.


Video: TVKOLO.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (22)
natalia 12-12-2014 18:15
Myśle że mimo że mam mało lat to myśleże Pan Ludwicki ma lepsze wyksztaucenie większą wiedze a poniewarz jest młody to będzie miał lepsze pomysły pozdramiam a i tak już Ludwicki wygrał :)
| Zgłoś do usunięcia
KRIS 28-11-2014 21:16
Po obejrzeniu debaty stwierdzam, że zmarnowałem głos na Pana Ludwickiego w pierwszej turze wyborów . Zmieniam zdanie głosuję na PANA MIELCZARKA . Debata bardzo profesjonalnie przygotowana i poprowadzona , gratulacje.
| Zgłoś do usunięcia
ewa 28-11-2014 20:45
Pan Mielcarek po nastepnych wyborach wezmie MAŁĄ emeryturkę i prysnie z Dąbia,,,i tyle z jego rządów bedziemy mieli ,,,,długi, długi i jeszcze raz długi -nic nie zrobił dla mieszkańców DĄBIA długi zostawi i tyle...
| Zgłoś do usunięcia
Karin 28-11-2014 20:13
Przed chwilą przejrzałam profile na FB Panów kandydatów i ustosunkowując się do powyższej debaty ta kampania jest naprawdę zła pełna oszczerstw i kłamstw. Po głębokim przeanalizowaniu za i przeciw sprawdzeniu prawdomówności kandydatów w pierwszej turze popełniłam błąd głosując na Pana Ludwickiego i zamierzam go naprawić Panie Mielczarek ma Pan mój głos, teraz żałuję że nie zrobiłam tego w pierwszej turze może ta farsa by się nie przeciągnęła o dwa tygodnie
| Zgłoś do usunięcia
Domi 28-11-2014 14:15
Obejrzałam dwa razy debatę i pomimo mojego młodego wieku nie przekonuje mnie Pan Ludwicki jego gesty oraz mowa ciała ukazuje go jako człowieka jednocześnie zagubionego ale i agresywnego niekiedy pewnego siebie. Mało konkretów w jego wypowiedzi powtarzanie utartych frazesów i swoich marzeń, a niestety marzenia to inny pułap zycia codziennego. Może Pan Mielczarek nie jest mistrzem oratorstwa ale widzę że odpowiada konkretnie, chodź nieraz gubi słowa. Niestety mam już dośc słuchania obietnic i mrzonek. Wolę człowieka z doświadczeniem życiowym niż marzyciela. A tak bez ogródek po obejrzeniu profilu wyborczego na FB Pana Ludwickiego a będąc studentką UAM w Poznaniu porzopytywałam się znajomych u nas w budynkach uczelnianych na Ogrodach o rzeczywisty przebieg studiów Pana Ludwickiego i ku mojemu zdumieniu zaczepił mnie wczoraj Pan Profesor W. przepraszam że nie piszę pełnym nazwiskiem bo sobie ten Pan nie życzył Pan Ludwicki jeszcze nie skończył studiów i ma u tego Pana poprawkę i był zszokowany informacjami podanymi na FB. I tak szczerze to mnie całkowicie zniechęciło do Pana Ludwickiego i się strasznie rozczarowałam, dlatego wolę już oddać głos na Pana Mielczarka to dla mnie mniejsze zło.
| Zgłoś do usunięcia
Magda 28-11-2014 12:33
W obecnej sytuacji Burmistrzem powinien zostać ponownie Pan MIELCZAREK, ponieważ Pan Ludwicki nie znosi krytyki a burmistrz często jest krytykowany i co wszystkim zablokuje konta GŁOSUJCIE NA MIELCZARKA
| Zgłoś do usunięcia
Asia Marudzenko 27-11-2014 19:52
Niestety, pomimo grzecznej i merytorycznej krytyki popartej argumentami zostałam zablokowana na profilu zwolenników tego pana. Także tyle w temacie dyskusji na temat kto lepszy. Zdecydowanie polecam NIE GŁOSOWANIE NA PANA LUDWICKIEGO.
| Zgłoś do usunięcia
Ronin 27-11-2014 14:47
@Lea: Absolutnie się zgadzam, że należy wpuszczać młodych do wszelkiego rodzaju inicjatyw. Jak napisałem wcześniej oddałem głos w I turze na Tomasza Ludwickiego. Jednak debatą mnie nie zachwycił. Z resztą obecnie urzędujący burmistrz również. Studiował, teraz wrócił do gminy i tak się zastanawiam, jakby to wszystko działało. Bo nie jest osobą, która ubrudziła ręce, aby mieć z czego zapłacić w gminnej kasie podatek, a z tych podatków chce mieć pobory na stanowisku burmistrza. Czy nie lepiej, aby najpierw startował np. na radnego. I tam wykorzystać, i pokazać swoje umiejętności, aby spróbować liderować np. na stanowisku przewodniczącego rady gminy. Bo tak sobie myślę. Człowiek, który kopie rowy, jak trafi na kamień, to próbuje go wydobyć, a i wie co zrobić ze szpadlem, kiedy na tym kamieniu ulegnie wyszczerbieniu. Potem ten człowiek staje się człowiekiem, który organizuje pracę innym, którzy tym szpadlem będą pracować i dba oto, aby zapewnić im dobre narzędzie do pracy. Bardziej bym go widział na stanowisku burmistrza za 4 lata, bo niewątpliwie ma cechy lidera.
| Zgłoś do usunięcia
Kamila 26-11-2014 22:42
Młodzi ludzie! nie dajcie się zwieść obietnicom i pomysłom p. Ludwickiego. Brakuje mu doświadczenia i pokory! Myslę że pytania od dziennikarzy miał już opracowane (albo to tylko moje odczucie-kto wie znajomości?????), PYTANIA POWINNA ZADAWAĆ TYLKO PUBLICZNOŚĆ! Tak jak już wcześniej ktoś napisał niech p. Ludwicki najpierw popracuje trochę w tej branży na stanowiskach niższego rzędu a nie pcha sie na Burmistrza jedynie z podstawową akademicją wiedzą teoretyczną. Nie dajcie sie zwieść! życie to PRAKTYKA I DOŚWIADCZENIE! GŁOSUJCIE NA P. MIELCZARKA!
| Zgłoś do usunięcia
edek1 26-11-2014 20:42
Pan Ludwicki jest niedoświadczony na tym stanowisku, niech idzie do pracy za 1300zł a nie wyciąga rękę po 8000tys. Pan Mielczarek przynajmniej jest przystojnym burmistrzem i ma klasę. Ludzie za nim oddacie swój głos pomyślcie na kogo chcecie go oddać bo ja na pewno nie na Pana Ludwickiego, który nie jest nauczony ciężkiej pracy. GŁOSUJCIE NA PANA ZBIGNIEWA MIELCZARKA. :D
| Zgłoś do usunięcia
Lea 26-11-2014 09:23
Czy pan Mielczarek kandydując na stanowisko Burmistrza znał wszystkie szczegółowe wytyczne dotyczące budżetu? Pytanie bez sensu w tym momencie, odpowiedź również mało konkretna. Jeśli przez 8 lat można było zadłużać gmine to dlaczego przez kolejne 4 miałoby się coś zmienić? Jeśli pan Ludwicki zostanie wybrany to i tak będzie miał trudny start. Chciałabym żyć w kraju gdzie stawia się na młodych ludzi, daje się im szanse na zdobywanie doświadczenia bez udowadniania że tylko lata pracy dają prawo do pewnych stanowisk. Młodzi, wykształceni ludzie szybko się uczą, słuchają rad doświadczonych kolegów i potrafią wyciągać wnioski ze swoich błędów.
| Zgłoś do usunięcia
Mario 25-11-2014 21:33
Tomasz Ludwicki niech się najpierw weźmie za kopanie dołów ponieważ jest za młody na burmistrza i za mało chleba zjadł żeby nim zostać. Zbigniew Mielczarek zrobił bardzo dużo dla gminy. Dlaczego Ludwicki cały czas mowi o unii europejskiej. Ludzie pomyślcie na kogo będziecie głosować chyba lepiej żeby był stary burmistrz niż taki młody króry szkołe szkonczył za pięniedze.
| Zgłoś do usunięcia
Irek 25-11-2014 20:46
Pan Ludwicki zero konkretów zasłonięte świetną mową ciała na poziomie kandydata na przewodniczącego klasy w podstawówce, a nie na stanowisko Burmistrza. Pan Mielczarek skupiony na odparciu ataków kontrkandydata zapominając i tracąc cenny czas na zdobycie poparcia jednocześnie jednak dojrzale i poważnie reprezentując stanowisko Burmistrza. Mocno jestem ciekaw na kogo postawią wyborcy.
| Zgłoś do usunięcia
WLODEK 25-11-2014 17:12
p.Mielczarek nie konczyl szkol dobrego zciemniania, ale na pewno jest konkretnym facetem znajacym potrzeby spolecznosci gminy ktore rozwiazuje w majestacie prawa i zasobu kapitalu. Niestety p.Ludwicki moze wyprobuje swoich zdolnosci o grupe nizej,bedzie mniejsze rozczarowanie.
| Zgłoś do usunięcia
TEO 25-11-2014 15:44
Cóż debata nic nie wniosła P Ludwicki płynnie oratorsko prezentował się w swojej wypowiedzi głosząc populistyczne frazesy lecz zawiódł w kwestii merytorycznej pokazując brak przygotowania i znajomości zagadnień z obszaru funduszy unii oraz aspektów prawnych. Widać było u niego nerwową gestykulację a czasem nadmierna pewność siebie. Natomiast P Mielczarek oratorsko wypadł blado często zastanawiając się i plącząc słowa. W kwestii merytorycznej widać było jego przygotowanie choć zachwyt mija jak patrzy się przez pryzmat tego co zrobił w tej kadencji. PODSUMOWAĆ TO MOŻNA PORZEKADŁEM WYBRAĆ ZŁO ZNANE CZY NIEZNANE
| Zgłoś do usunięcia
aaaa 25-11-2014 14:02
Zachowanie pana Ludwickiego bardzo irytujace mam na mysli to kiwanie glowa i strzelanie min... malo konkretow duzo obietnic w ktore wierza tylko Ci co pojecia w tych kwestiach nie maja... niestety nie moge zaglosowac juz w tej gminie...
| Zgłoś do usunięcia
robert 25-11-2014 13:01
a co takiego obecny burmistrz zrobił DŁUGÓW NAROBIŁ,i żeby zalatać dziure podniósł ludzia czynsze na tak wysokie jak wiekszym miescie
| Zgłoś do usunięcia
Ronin 25-11-2014 12:49
Powtórzę, to co na YouTube. Szanowni Państwo Tomasz Ludwicki mistrz ciętej riposty komunikacją niewerbalną. Nie da się ukryć, że gestykulacją i głosowym akcentowaniem pewnych fraz znokautował Zbigniewa Mielczarka. Niestety nie usłyszałem z jego ust żadnej konkretnej odpowiedzi (prócz jednej) i po tej debacie zastanawiam się czy mój głos oddany w I turze na Pana Tomasza nie był chybiony. Jedyny konkret poparty przykładem otrzymałem w ostatnim pytaniu od publiczności i odniosłem wrażenie, że na to pytanie Pan Tomasz był przygotowany. Miałem wrażenie, że to było pytanie elektoratu Pana Tomasza. Zaznaczam, to tylko moje odczucie. Pan Tomasz mówi o integracji społecznej itd., ale w jednej z odpowiedzi dzieli radę gminy mówiąc, jak z 4 radnymi obecny burmistrz chce coś zrobić (patrz film od minuty 47:34)? Nie spodobało mi się to. Pytam się czy radni są po to, aby na przekór sobie machać szabelką Kmicica czy wspólnymi siłami rozwiązywać problemy, dochodzić do consensusu i poszukiwać arystotelesowskiego złotego środka? Nie będę ukrywał, że w referendum 2012 r. oddałem głos za odwołaniem burmistrza Zbigniewa Mielczarka, ale jak mawiał Napoleon Bonaparte nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. Mało tego to był świeży burmistrz, który przejął fotel po "długoletnim burmistrzu", Stanisławie Gralaku. I nasuwa mi się taka konkluzja czy kolejny świeżo upieczony burmistrz nie podzieli losu, wtedy świeżo upieczonego burmistrza, Zbigniewa Mielczarka? Tego się obawiam. Poza tym Pan Tomasz Ludwicki sprytnie przeciągał czas, kiedy nie miał precyzyjnej odpowiedzi lub gdy nie znał jej wcale (patrz pytanie Pana Zbigniewa Mielczarka minuta 44:52). I to, co mi się nie spodobało to to, że nie znając odpowiedzi przeniósł wypowiedź na inne tory (o których tyle wspomina) wywlekając jakieś 1 mln. zł, co uważam było celową zagrywką na zdyskredytowanie obecnego burmistrza. To kolejna rzecz, która bardzo mi się nie spodobała, bo jeśli w razie problemów będą one przerzucane na inne tory zamiast je rozwiązywać, to finał za dobry nie będzie. Wystarczyło odpowiedzieć "nie wiem". Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć. Panie Tomaszu brakło mi konkretów, a w podsumowaniu powtarzanie, jak mantra słów ze scenariuszy przygotowanych do filmowych prezentacji dało mi poczucie, że nie ma Pan więcej do zaoferowania. Przykro mi, ale takie jest moje odczucie po tej debacie. Nie wiem. Naprawdę ta debata wbiła mi gwóźdź i głęboko w głowę i będę się zastanawiał czy pójść za wyborem z I tury. Nie da się podważyć, że Tomasz Ludwicki ma dar estetycznego ubierania słów i wyćwiczoną niemalże do perfekcji mowę ciała, którą odbiorca pochłania i w czasie 1,5 min. odpowiedzi Zbigniewa Mielczarka odpowiadał także Tomasz Ludwicki. Ja po tej debacie mam mętlik w głowie, bo bardziej przekonujące były przygotowane wcześniej filmy Tomasza Ludwickiego, a rozmowa na żywo w debacie już średnio. A jeszcze gorszym scenariuszem byłoby to, gdyby Pan Tomasz Ludwicki miał prowadzącego. Nie komentuję wypowiedzi Zbigniewa Mielczarka, bo mnie nie powalił na kolana, ale pokazał, że zna problemy ludzi od podszewki, jak wspomniał i ja mu wierzę. Natomiast nie powalił mnie charyzmą. Szanowni Państwo zawsze trzeba brać poprawkę na obietnice. Przekonujemy się o tym od 1989 r. 
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 25-11-2014 12:48
widac, ze ktos ogladal bez zrozumienia i nie ma pojecia o samorzadnosci. Kolejny wyznawca pana L.
| Zgłoś do usunięcia
nadia 25-11-2014 12:40
Czas na zmiany, wydaje mi się, że społeczeństwo już jest zmęczone owym burmistrzem p.Mielczarkiem, którego ostatnia kadencja nie należy do sukcesywnych i ludzie potrzebują zmian na lepsze, nowych rozwiązań, przywrócenia tych rozwiązań które były efektywne i nowej pozytywnej energii tj. świeżej krwi:)
| Zgłoś do usunięcia
robert 25-11-2014 12:26
padło tu dobre pytanie o szkolne stołówki które dobrze funkcjonowały,a zostały zlikwidowane.Mam nadzieje że p.Ludwicki przywróci to wszystko spowrotem,bo jestem pewny że wygra wybory na stanowisko burmisztrza,panu Mielczarkowi juz dziekujemy
| Zgłoś do usunięcia
elzbieta 25-11-2014 08:09
jestem w szoku profesjonalizmu wykonanego nagrania. Szkoda, ze w Kole nie udało się zorganizować debaty. Być może jeden z kandydatów nie chciał skontrować się z przeciwnikiem i dlatego odmówił.
| Zgłoś do usunięcia