sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Artur Szafrański Przewodniczącym Rady [VIDEO]

Artur Szafrański Przewodniczącym Rady [VIDEO]

01-12-2014 18:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 24,505 | Komentarzy: 15
Jubiler Euro Koło
Artur Szafrański Przewodniczącym Rady [VIDEO]
Foto:
Pierwsza sesja nowej Rady Miasta to okazja na obserwację zachowań i wyborów szczególnie debiutujących w nowej roli radnych. Za nami pierwsze głosowania i pierwsze przydzielone stanowiska. Wybrano przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących rady.
O godzinie 14:00 w Ratuszu Miejskim rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta kadencji 2014-2018. Przy stole zajęli miejsca wszyscy, 21 radni. Jako najstarszy radny Florian Olejniczak do czasu wyboru nowego przewodniczącego- pełnił jego funkcję i otworzył pierwszą sesję.

Chociażby po zajmowanych miejscach było widać podział na radnych Towarzystwa Samorządowego i pozostałych, którzy ja się po kilkunastu minutach okazało nie stworzyli koalicji, co oczywiście daje nadzieję na działania ku dobru miasta a nie koniecznie zobowiązaniom partyjnym.

Podczas sesji nowi radni złożyli przysięgę oraz otrzymali gratulację od Mieczysława Drożdżewskiego oraz Urszuli Pękacz.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących. W wyborze tego pierwszego radni musieli podjąć decyzję czy stanowisko to obejmie Artur Szafrański czy Mariusz Hanefeld. Po głosowaniu odczytano następujący wynik: liczbą głosów 11 przewodniczącym Rady Miasta został Artur Szafrański a jego kontrkandydata poparło 10 radnych.

Niespodziewanie długo trwało głosowanie na wiceprzewodniczących, bo dopiero drugie podejście doprowadziło do rozstrzygnięcia. Pośród 4 kandydatów wybrano dwóch wiceprzewodniczących: Mariusz Hanefeld oraz Alicja Wapińska. Oprócz nich o to miejsce zgłoszeni byli: Ewa Lewicka oraz Elżbieta Tamborska.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video.Video: TVKOLO.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (15)
Rafał 02-12-2014 17:26
Do >>sory<< Niekoniecznie omamić. Każdy mógł starać się do wyborcy dotrzeć jak chciał. Jeśli czujesz, że ktoś kogoś mami, zbierz grupę przyjaciół, napisz petycję do TVK, żeby chociaż na bloki transmitowała obrady, ewentualnie zmobilizujcie lokalnych dziennikarzy, by mocniej przyłożyli się do relacjonowania sesji w gazetach i necie, to i kampanię informacyjną wszystkim łatwiej będzie prowadzić. Zwykle ludzie są zbyt zagonieni, by takich spraw samodzielnie pilnować, od tego muszą być media.
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 02-12-2014 17:08
Panie Szafrański - GRATULACJE!!! Mam nadzieję, że TS udowodni swoją klasę i deklarując się jako bezpartyjni nie będą Państwo działać PRZECIW Burmistrzowi Maciaszkowi, ani komukolwiek, jako grupa interesu, ale jako przedstawiciele swoich okręgów DLA DOBRA nas - wszystkich mieszkańców Miasta.
| Zgłoś do usunięcia
Gosia 02-12-2014 14:41
Jeśli chodzi o radną Wapińską, to niestety taka jest zakręcona, że często sama nie wie, nad czym głosuje, wiem z pierwszej ręki. Jedyna zasługa, to to, że wygrała z Królem - niesamowitym asem, który tym razem już nie mógł nawet startować z SLD... i nie to bym była za komuchami, ale ci nasi kolscy są może i bardziej przyzwoici niż był (anty)PiS.
| Zgłoś do usunięcia
itam 02-12-2014 12:45
Sonda niekompletna. Dwa pytania a nie mam zdania to gdzie?
| Zgłoś do usunięcia
Kolejanka 02-12-2014 12:43
Pożyjemy zobaczymy. Pani Wapińska? I dobrze ze jest zastępcą. Pan Szafrański przewodniczącym uważam, że źle ale trudno. Co się poradzi. Nic już na to. No ale to młody jest. Nie znam go wcale chociaż mieszkam na Jego osiedlu za to pana Sołtysiaka znałam a Szafrańskiego jakoś nie..nie poznałam nawet przed wyborami. trudno widać za niskie progi dla Niego do mnie. Starszy mieszkańcy pewnie znają bo w końcu tato wynajmuje mieszkania czy też brat?Ale czy po mieszkaniach chodził? Opowiadał co zrobił?? Nie wiem ja go nie spotkałam w ogóle od czasu kiedy tu mieszkam to wcale.A szkoda bo chciałam poznać.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 02-12-2014 08:31
Zastępcą drugim nie powinna być p. Wapińska tylko ktoś z PIS partii z której wywodzi się burmistrz .Widać chęć dominacji przez radnych TS a to nie wróży dobrze dla pracy Rady.Nie podoba nam się to jako mieszkańcom Koła
| Zgłoś do usunięcia
Karolina 01-12-2014 22:24
Ktoś chyba z zazdrości już nie może skoro tu takie komentarze wypisuje ;)
| Zgłoś do usunięcia
sory 01-12-2014 20:11
Wystarczyło omamić jedną ulicę i wszystko jasne
| Zgłoś do usunięcia
kos 01-12-2014 20:10
Porobili zbyt małe okręgi każdy cwaniak wygrał te wybory dzięki kolesiom i rodzinie
| Zgłoś do usunięcia
wsza 01-12-2014 20:08
Jakby wszyscy łazili po domach i się prosili o głosy to dopiro była by jazda
| Zgłoś do usunięcia
tomii 01-12-2014 20:06
Jestem ciekawy jakie stanowisko dostanie od pana Burmistrza najbiedniejszy mieszkaniec Koła co nie ma mieszkania domu samochodu i zarabia jako dyrektor firmy 1400 zł. Bo nie wierze że poparł Burmistrza za free!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Monia 01-12-2014 20:02
U nas ta pani była i nic takiego nie mówiła.Mówiła co zrobiła i jakie ma plany, tak jak każdy z kandydatów.
| Zgłoś do usunięcia
leśni ludzie 01-12-2014 20:00
no chyba jest fajna, skoro wygrała jednak
| Zgłoś do usunięcia
leśni ludzie 01-12-2014 20:00
no chyba jest fajna, skoro wygrała jednak
| Zgłoś do usunięcia
soki 01-12-2014 19:39
Brzoska chodziła po wszystkich domach i wciskała ludziom jaka ona jest super wstyd !!!!
| Zgłoś do usunięcia