sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Andrzejkowe zabawy w PM5 [FOTO]

Andrzejkowe zabawy w PM5 [FOTO]

02-12-2014 08:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,763 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Andrzejkowe zabawy w PM5 [FOTO]
Foto:
Andrzejki to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w roku. Tradycja wróżenia w andrzejki sięga bardzo dawnych czasów. Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z takim zwyczajem jak lanie wosku przez klucz.
Dziś wróżymy raczej dla zabawy i przyjemności, niż po to by poznać imię, stan pochodzenia i zamożność przyszłego partnera życiowego. Pytamy nie tylko o przyszłych narzeczonych, ale ogólnie o przyszłość i szczęście.

A przedszkolaki pytają nawet o to, czy i jakie dostaną prezenty od Św. Mikołaja.
Obecne andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Zabawy andrzejkowe dla swoich wychowanków zorganizowały panie Agnieszka Kuśmierek i Beata Rybicka. Przedszkolaki bawiły się wspólnie aktywnie słuchając muzyki wg metody Batii Strauss („Czarowanie”), składały dary aby wróżby spełniły się – rzucały złotymi monetami do wody, obserwowały zastygający w zimnej wodzie wosk, przelany przez klucz, nadawały nazwy zastygłym bryłom, a właściwie ich cieniom, odgrywały role w czasie zabawy integracyjnej wg Klanzy, patrzyły przez magiczną lunetę wypowiadając swoje marzenia gwiazdkowe (Kochani rodzice! - większość naszych słodziaków chciałaby od Św. Mikołaja dostać...pieska! Co Wy na to? :)) Nie mogło zabraknąć popularnej zabawa z bucikami, a także losowanie kolorów i odpowiadających im wskazówek(przestróg) na miarę przedszkolaków, m.in.: „bądź ostrożny na drodze do przedszkola, patrz uważnie pod nogi i bacznie rozglądaj się na przejściu przez ulicę”, „jesz za dużo słodyczy, musisz je ograniczyć, bo w przyszłości będziesz miał kłopoty z zębami”, „dbaj o swoje zdrowie, jedz więcej warzyw i owoców, ubieraj się ciepło zimą, nigdy nie zapominaj o szaliku!”. Dzieci bardzo wzięły sobie do serca te andrzejkowe przepowiednie. Spotkanie andrzejkowe, nie mogło obyć się bez zabawy tanecznej przy przebojach z repertuaru dziecięcego. Pomocą organizacyjną służyły również ukochane ciocie maluszków i czterolatków: panie Anna Maniak i Maria Szafrańska.

Zapraszamy więc Was na magiczne spotkanie andrzejkowe– pełne wróżb, radości i zabawy razem z trzy i czterolatkami z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole!

Opracowanie: Agnieszka Kuśmierek
Fot.: Maria Szafrańska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!