sim

Wiadomości Miasto Koło Radni SLD podzielili radę miasta?

Radni SLD podzielili radę miasta?

03-12-2014 09:09 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 31,593 | Komentarzy: 23
Jubiler Euro Koło
Radni SLD podzielili radę miasta?
Foto:
W poniedziałek na łamach naszego portalu pisaliśmy o tym, czy w Radzie Miejskiej zawiąże się koalicja przeciwko Towarzystwu Samorządowemu. Jak się okazało później na sesji - mieliśmy rację, jednak była ona tylko połowiczna.
Nasza redakcja dotarła do informacji, które wskazują na to, że podział stołków w prezydium rady został uzgodniony pomiędzy wszystkimi klubami tj. PiS, SLD oraz TS jeszcze przed poniedziałkową sesją.

Na spotkaniu, które odbyło się wspólnie z nowo wybranym Burmistrzem wszyscy zadeklarowali współpracę na rzecz miasta. Z informacji jakie posiadamy wynikało, że prezydium rady miało zostać podzielone dla wszystkich klubów po jednym stanowisku. Przewodniczącym Rady miał zostać radny Artur Szafrański TS, a wiceprzewodniczącymi pani Tamborska z klubu PiS oraz pan Hanefeld reprezentujący klub SLD.

Jak się później okazało, na sesji wybór przewodniczącego rady miał się nijak do wcześniejszych ustaleń. Członkowie SLD ku zdziwieniu wszystkich wystawili kontrkandydaturę radnego Mariusza Hanefelda. Pojawia się jednak pytanie - dlaczego w głosowaniu kandydaturę Hanefelda poparli radni z PiSu? Co było przyczyną rozłamu? Własne ambicje, czy stworzenie widocznego podziału, tego nie jesteśmy wstanie wyjaśnić.

Jak widać z przebiegu głosowania nie wszystkim jednak ten rozłam przypadł do gustu i ostatecznie przewodniczącym rady został kandydat z Towarzystwa Samorządowego. Dalszy wybór wiceprzewodniczących rady był już walką o stołki pomiędzy wszystkimi klubami rady. Przez całe zamieszanie i toczącą się "grę" ucierpiał klub Prawa i Sprawiedliwości, który mimo wcześniejszych ustaleń nie otrzymał swojego wiceprzewodniczącego. Ostatecznie obok przewodniczącego usiądą: Alicja Wapińska z Towarzystwa Samorządowego oraz Mariusz Hanefeld z SLD.

Przebieg pierwszej Sesji Rady Miejskiej w Kole niestety pokazał podział wśród radnych, że wielu z nich nie jest tam po to, aby służyć swoim wyborcom, pomagać im, zmieniać miasto na lepsze. Dla nich najważniejsze są przysłowiowe "stołki". Mamy nadzieję, że mieszkańcy swoją reakcją wskrzeszą we wszystkich radnych chęć do działania, do współpracy ponad podziałami i partyjnymi logami.

Foto: UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (23)
lol 09-12-2014 18:06
entrum ogrodnicze czarniejewskiego lamia prawa zwierzat zwierzeta cała niedziele nie sa karmone maja klatki potluczone zaklejane miejscami tasma i kartonem
| Zgłoś do usunięcia
Gosia 04-12-2014 10:24
@ zuza: Faktycznie, to masz rację, chodzi jednak o to, by przy tym jeszcze coś i dla Koła wyszło. Są takie miasta, gdzie jednak coś się dzieje, bo o swoich dietach, rodzinach i stołkach radni myślą bardziej długofalowo, nie tylko na najbliższe cztery lata, a wyborcy mogą nawet rodzince i wdzięcznym kumplom sprawić taką niespodziankę, jak elektoratowi Drożdżewskiego.
| Zgłoś do usunięcia
zuza 04-12-2014 09:23
ludzie czego Wy oczekujecie przecież radni zawsze myślą a/ o sobie b/o rodzinie 3/ o jak najwyższych dietkach a przede wszystkim w dupie mają Nas Was i całe Koło
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 04-12-2014 01:39
Myślę, że nawet jeśli o mnie chodzi, to realnie mam wpływ na dwa-trzy głosy zawsze ;-) Rzeczywiście - oprócz swojego i naprawdę najbliższej rodziny, trudno głosy "przekazywać", a wyborcy Janiaka raczej mieli wybór prosty, chyba że według kogoś radni PiS zeszłej kadencji zrobili tak złą robotę, że na nikogo z PiSu już nie było warto głosować. Tu chodzi o trochę kurtuazji i zmobilizowanie własnego elektoratu. Mazurkiewicz też zrobił dużo pisząc jasno o ZMIANACH, których były burmistrz raczej nie gwarantował. Trudno tutaj stwierdzić, czy to przeważyło. IMHO tytuł zastępcy burmistrza za "zasługi" należałby się samemu Drożdżewskiemu ;-) To on przyczynił się walnie do zwycięstwa swojego kontrkandydata, bo parafrazując Pawlaka mógłby bez trudu stwierdzić, że w II turze wygra jego kontrkandydat właśnie. Dlatego "koalicja" TS+PiS jest według mnie megaegzotyczna, a choć możliwa, to może nawet szkodliwa. PiS jest wielką zagadką w ogóle... Maciaszek wydaje się osobą z trochę innej bajki i oby to wszystko, co będzie mógł zrobić, wyszło jak najlepiej.
| Zgłoś do usunięcia
gość 03-12-2014 22:17
Janiak nie ma prawa oczekiwać czegokolwiek od Maciaszka. Poparł go w wyborach jednym - swoim głosem i nic ponadto. Cała reszta to nie uprawnione oczekiwania.
| Zgłoś do usunięcia
do abecadło i innych 03-12-2014 19:37
czytać to trzeba umić ;) "że podział stołków w prezydium rady został uzgodniony pomiędzy wszystkimi klubami tj. PiS, SLD oraz TS jeszcze przed poniedziałkową sesją" Było porozumienie z którego wyłamało się SLD więc poroumienie upadło i nikt nie wiedział o co chodzi :) Po co oni się bawią w politykę, oni mają głosować jak im serce podpowiada a nie jak partia. Do roboty !
| Zgłoś do usunięcia
yxz123 03-12-2014 19:21
Ludzie ,co się z Wami dzieje czy ta walka długo jeszcze będzie o stołki trwała. M.Janiak twierdzi,że musi być vice burmistrzem w zamian za poparcie w II turze a Pani Gutkowska chce zostać sekretarzem,bo nikt inny nie ma doświadczenia a poza tym stworzyła M. Szanowny Panie burmistrzu ! Kieruj się własnym rozumem sięgnij po ludzi uczciwych a nie karierowiczów,bo stworzysz następną klikę która będzie Tobą manipulować .Sięgnij po ludzi mądrych ,kreatywnych i potrafiących mieć swoje zdanie,asertywnych. Bo to co się dzieje ,woła o pomstę do ......
| Zgłoś do usunięcia
do gość 03-12-2014 19:18
nie strasz nie strasz bo się o....
| Zgłoś do usunięcia
Gość 03-12-2014 17:20
Ala,Porozumienie Prawicy--głosowało na Ciebie,żeby nie wszedł kto inny--wiesz kto--ale za ten numer co wywinęłaś Pisowi--zapamiętamy--za 4l nie licz na nasze głosy,wygodnego siedzenia na stołku życzymy
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 03-12-2014 16:08
Burmistrz + Radni PiS + Radni TS + Radny Porozumienia Prawicy naprawde jest szansą dla Miasta.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 03-12-2014 15:13
A teraz powinna zawiązać się koalicja SLD , PIS i pozostali radni przeciwko TS za ich głupie zachowanie.Nie zdziwiłbym się gdyby zastępcą burmistrza został ktoś z SLD.Radnych z TS odciąć od stołków w komisjach. A swoją drogą jaki związek z TS mają niektórzy nowi radni n.p pani Lewicka czy Baryła i.t.d.Niech się określą z kim im po drodze.Wyborcy będą Wam wszystkim patrzeć na ręce i czyny.Już nie dadzą się oszukać!
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 03-12-2014 14:15
Tym lepszy wydaje się wybór na burmistrza Pana Maciaszka. Oczywiście ta sama opcja RM i burmistrza jest dobra, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście chodzi o Miasto, a Drożdżewski nikogo nad sobą by nie miał. Prawda niestety wygląda tak, że tu chodzi raczej o interesy... Koło jest zbyt małym miastem na aż 21 radnych. 11 starczyłoby zupełnie. Nawet JOWy zmieniają niewiele. 200 osób można zebrać czasami łatwo, czasami mniej łatwo, premiują więc one tych, którzy są bardziej towarzyscy, lub mają większą rodzinę niż tych, którzy rzeczywiście chcą coś robić, ale nie mają przebicia. Gdyby głosów było trzeba prawie tyle, co na powiat, byłoby trudniej, ale sprawiedliwiej.
| Zgłoś do usunięcia
głosik 03-12-2014 14:15
Będziemy blisko, pamiętajcie, niech wiedzą, że dla nas miasto jest najważniejsze.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 03-12-2014 14:09
Myślę, że dadzą z siebie wszystko dla miasta i wywiążą się z obietnic przedwyborczych. Radni trzymamy kciuki, oby miasto Koło było dla was najważniejsze. Czas pokaże !!!
| Zgłoś do usunięcia
barty 03-12-2014 14:06
Popieram, bo to my wybieraliśmy burmistrza i to my będziemy śledzić jak wywiązują się z obowiązków radni.
| Zgłoś do usunięcia
rodzinka 03-12-2014 14:03
Będziemy obserwować codziennie, będziemy my mieszkańcy pilnować tego jak pracują radni i jak wywiązują się z obietnic. Zobaczymy, komu zależy faktycznie na dobru naszego miasta.
| Zgłoś do usunięcia
vicek 03-12-2014 12:50
Poczekajcie Pan burmistrz sobie poradzi ,niech się tylko rozkręci. Zachowanie radnych będziemy obserwować na bieżąco i wyjdzie szydło z worka kto jest za dobrem dla miasta.
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 03-12-2014 12:27
No i Towarzystwo Grzegorzewskie zamiast poprzeć ustalenia sprzed sesji, wolało unieść się honorem i zamiast radnej z PiS (od burmistrza) wolało poprzeć swojego człowieka. Judasze.
| Zgłoś do usunięcia
koleś 03-12-2014 10:57
Popieram, kogo wybieracie ? W czym i komu może pomóc. Chyba tylko sobie !!!
| Zgłoś do usunięcia
wyborca 03-12-2014 10:55
Jak pani W.a..p.,,,k...a ...się nie wstydzi ? Całe Koło wie, że .s.t.o..ł..e...k .. tylko się liczy. Bo cóż ona może nam zaoferować? Nic !!! Bez ..w.s.....y..u... i h.o.....n...r.u !!! Jak można patrzeć ludziom w oczy, wiedząc, że wszyscy się z nie....śmieją... I w naszym mieście ma być lepiej ? Kogo wy wybieracie ?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 03-12-2014 10:54
Przestańcie..stołki stołkami..ale powinni je zasiadać ludzie z doświadczeniem. Dlaczego zaraz masakra? Bo co? Tamci lepsi? A skąd to wiadomo? I na pewno,że byliby lepsi? Czas pokaże.
| Zgłoś do usunięcia
Wyborca 03-12-2014 10:37
Radni PiS powinni dojść do porozumienia z Radnymi TS i stworzyć wspólnie koalicje dla dobra naszego miasta. Widać że LSD zależy tylko na władzy i stołkach. Masakra
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 03-12-2014 09:46
no to mamy to co wybraliśmy.. jestem zażenowany! Jak w tym mieście ma być lepiej?
| Zgłoś do usunięcia