sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Kolski akcent w konkursie Polskiego Radia

Kolski akcent w konkursie Polskiego Radia

15-12-2014 08:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,403 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Kolski akcent w konkursie Polskiego Radia
Foto:
W sobotę 13 grudnia 2014 zakończyła się XIII Charytatywna Akcja Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki”.
Jej integralną częścią był ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „Choinki Jedynki – Symbole Świąt”. Patronat nad konkursem objęła pani Anna Komorowska a całkowity dochód z licytacji prac – i tych dziecięcych i wykonanych przez dorosłych Przyjaciół Jedynki – zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej i „Pro-Artis” Andrzeja Brandstattera.

Spośród ponad 5 tysięcy dziecięcych prac nadesłanych na konkurs Radiowej „Jedynki” do finałowej „20” zakwalifikowały się po raz pierwszy w historii konkursu aż dwie prace z tej samej placówki - z SOSW w Kole - w dodatku wybrane przez tego samego jurora: Panią Katarzynę Kasię, filozofa, estetyka i pedagoga ASP w Warszawie. Ich autorami są: Katarzyna Konwerska i Łukasz Ściśler. To nie koniec miłych niespodzianek. Okazało się, że praca Łukasza (technika: pastele olejne, „wydrapywanka”) w licytacji na żywo w dniu 5.12.2014 na antenie Polskiego Radia osiągnęła najwyższą cenę – 3000 zł a dzieło Kasi (technika: kolaż) sprzedano za 700 zł. W ten sposób wychowankowie SOSW przyczynili się pośrednio do zasilenia kont Fundacji: Mimo Wszystko i Pro-Artis o niebagatelną kwotę 3700 zł.

Kasia I Łukasz mieli też swoje pięć minut na antenie Polskiego Radia, opowiadając o swoich pracach.

Powód do dumy miała również prowadząca zajęcia plastyczne w Internacie SOSW pani Krystyna Wasilewska, odbierając telefon z gratulacjami od organizatorów konkursu.

Kasia i Łukasz dołączyli do grona zwycięzców konkursu „Choinki Jedynki” z ubiegłych lat: Adriana – jego praca „firmowała” aukcję prac Przyjaciół Jedynki - Moniki i Kamili.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!