sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Straż Miejska do likwidacji?

Straż Miejska do likwidacji?

22-12-2014 14:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 69,796 | Komentarzy: 47
Jubiler Euro Koło
Straż Miejska do likwidacji?
Foto:
Czy Straż Miejska w Kole zostanie zlikwidowana? A jeśli tak to kiedy? Na to pytanie być może w najbliższym czasie poznany odpowiedź. Jak zapowiada Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek - o istnieniu straży zadecydują sami mieszkańcy.
W planach są spotkania z mieszkańcami Koła, na których Burmistrz będzie rozmawiał o przyszłości Straży Miejskiej, nie wyklucza również przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

Nasz włodarz zapoznał się już z dokumentami odnośnie finansowania jednostki. Kilkaset tysięcy złotych, które każdego roku przekazywane są z budżetu miasta, można spożytkować inaczej.

Jak zapewnia Stanisław Maciaszek, pracownicy straży nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy.

Wiele miast borykających się z zadłużeniem poczyniło również taki krok, likwidując Straż Miejską, czy w Kole dojdzie do tego samego?

Co na to mieszkańcy i czytelnicy e-kolo?
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (47)
google 22-02-2015 10:20
I need bitcoins to become a millionaire. My bitcoin addy is 13FcgYNGUAKsxnUizbDexZWa4s5WF4H9PS lettheloveflow2015@hotmail.com
| Zgłoś do usunięcia
Kolaninka 07-01-2015 20:29
Najlepiej zlikwidujmy WSZYSTKIE instytucje , najpierw PKP , teraz STRAŻ MIEJSKA... co będzie następne? Zwiększmy bezrobocie, i pensje Burmistrza i Jego ZASTĘPCY... Swoją drogą może najpierw zorganizujmy debatę dotyczącą POWOŁANIA ZASTĘPCY BURMISTRZA (wysokości jego pensji, i zakresu Jego zadań) bo skoro obcinane są "KOSZTY" aby zmniejszyć zadłużenie miasta, to po co kolejna osoba która będzie brała kolejną pensje? minimum 6 tysięcy jak nie lepiej... A może tym się zajmijmy w pierwszej kolejności... bo Jego pensja to NASZE pieniądze drodzy PAŃSTWO.
| Zgłoś do usunięcia
Janina 07-01-2015 18:28
Do przedmówcy , czy widziałeś kiedyś śpiącego Strażnika w kole? Wiesz jęśli ty jesteś idiotą to wszyscy w bloku też nimi są??? Z twojej wypowiedzi tak można wnioskować, Oczerniać anonimowo łatwo ale potwierdzić takie fakty już gorzej nie? Jak oglądasz filmy gejowskie to też jesteś gejem? Idz do pracy matołku SĄ BARDZO POTRZEBNI a to że dostałeś mandat to BRAWO
| Zgłoś do usunięcia
paweł 07-01-2015 14:56
I bardzo dobrze, niech zlikwidują po co ona skoro strażnicy i tak nie pilnują porządku tylko śpią sobie. Zresztą jak oglądam program z tvn turbo to wiem jedno, Straż miejska nie powinna w ogóle istnieć. !
| Zgłoś do usunięcia
Nina 30-12-2014 18:13
DO F1 człowieczku kup sobie okulary, dość czesto widze ich na os Sienkiewicza, czasem autem czasem pieszo, boją sie? kogo? rambo to nie są ale jak jesteś taki kozak podejdź do niech i daj im w twarz ok? Kiedyś widziałam jak na Toruńskiej uwalili bydlaka , jakoś lęku nie widziałam Widzę że ty jestes taki kozak wszyscy sie boją tylko ty nie, ciekawe , anonimowo to rycerz jesteś .Mandaty piszą??? a może powiesz czemu to robią? a może powiesz że niewinni dostają? Od tego są aby pisać takim bydlakom jak ty, jak ci kierowcy z Bożej łaski BRAWO
| Zgłoś do usunięcia
F1 30-12-2014 16:43
P. Nina pisze o bezpieczeństwie? Kurcze a gdzie ich widać??? Patrolują osiedla? NIE!!!! Boją się... Policja swoją drogą też sie boi nieraz podejmować interwencje. Ale Straż Miejska do czego została powołana a co obecnie robi? Żywi się tylko mandatami i parkingami... Kilka lat już ich nie widzę na osiedlach. Potrafią zaczepiać tylko ludzi za złe parkowanie i nic więcej... DO LIKWIDACJI !!
| Zgłoś do usunięcia
Nina 30-12-2014 16:25
Co to za [pomysły aby likwidować, powinno być ich wiecej, bezpieczeństwo niema ceny, jestem przeciw likwidacji
| Zgłoś do usunięcia
Żona p Jana 30-12-2014 16:05
Panie Janie jak ich nie było to dzisiejsi guwniarze byli w przeczkolu, był inny świat a to co teraz jest potrzebuje niestandardowego podejscia , Sa jak najbardziej potrzebni, nie są od dużych spraw od tego jesty policja ale sa od tych codziennych ale jakże uciążliwych spraw, sa naprawdę potrzebni
| Zgłoś do usunięcia
jan 30-12-2014 14:45
należy straż miejską zlikwidować jest niepotrzebna,generuje koszty a jak jej nie było to policja wykonywała zadania z zakresu porządku publicznego, z powodzeniem
| Zgłoś do usunięcia
Kasia 28-12-2014 21:22
Ja uważam że Straż Miejska jest potrzebna, porządek i bezpieczeństwo niema swojej wymiernej ceny, Docenimy ich gdy ich zabraknie JESTEM PRZECIW LIKWIDACJI
| Zgłoś do usunięcia
Grażyna 28-12-2014 17:47
Uważam że straż miejska w naszym mieście jest nie potrzebna wiele miast dobrze sobie radzi bez straży miejskiej
| Zgłoś do usunięcia
Ja 28-12-2014 15:00
Ale naskarżyłeś, robisz to w szkole też? pala? ale palą za swoje czy wołją od ciebie????
| Zgłoś do usunięcia
rafal 28-12-2014 14:28
nic tylko kasują za porkowanie i popierosy palą między blokami
| Zgłoś do usunięcia
Małgorzata 25-12-2014 14:40
"Tragiczny wypadek w Wąchocku, na zakręcie wypadł samochód. Dziennikarz robi wywiad z sołtysem: Przepraszam, czy tu nie powinno być znaku UWAGA NIEBEZPIECZNY ZAKRĘT? - Ano był, ale przez trzydzieści lat żadnego wypadku tutaj nie było, więc usunęliśmy." Tyle stary kawał - jak to się ma do straży miejskiej? - Czy na pewno trzeba ją usuwać? Może fotoradary i inne wchodzenie w kompetencje policji, to naprawdę przesada, ale dla dbania o porządek taka służba w mieście powinna raczej być.
| Zgłoś do usunięcia
Hubert 25-12-2014 12:12
Widzę, że każda okazja dobra, byle dokopać burmistrzowi, a tym bardziej wickowi, bo Drożdżewski takie oszczędności zrobił, jak Bedlechowicz zwolnił, że hohoho (obecnie więcej niż dwadzieścia milionów długu). Nie, straż czy ma być, czy nie - to trzeba przeliczyć. Moim zdaniem, to raczej nie. Słabo widoczni i raczej wybieramy 997 niż 986, jeśli już coś. Chyba, że mają mieć jakieś inne uprawnienia, uzupełniające do tych policyjnych, rzeczywiście bardziej miejskie. To znaczy nie jakieś domowe interwencje, "antyterrorystyczne akcje", fotoradary, itp., ale właśnie strażowanie na ulicach, pilnowanie parkingów, czystości ulic, organizacja i zabezpieczanie imprez... Wtedy byłoby OK i mogliby zostać.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 24-12-2014 14:00
w Turku nie ma staży miejskiej i wszystko dobrze funkcjonuje. Jestem za likwidacja!
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkaniec 23-12-2014 21:08
Burmistrz zbiera kase na wypłatę dla swojego Toudiego???? Ile zarabia pan Zieliński i po co on jest????
| Zgłoś do usunięcia
Ronin 23-12-2014 18:40
Do likwidacji. Im szybciej tym lepiej. Ale nie. Teraz zwiększyli im uprawnienia. Na zlecenia wójta, czy burmistrza mogą wtargnąć do mieszkań w godzinach 22-6.
| Zgłoś do usunięcia
Izabella 23-12-2014 17:29
Panie Maciaszek niestety głosowałam na pana i nie dla tego że gadał pan o likwidacji Straży ale dlatego że jawił sie pan jako człowiek światły, z lotnym umysłem ale niestety jestem zawiedziona pana poczynaniami, Mieszkania za złotówkę? Przecierz wszyscy wiedzieli że to slogan wyborczy, ta likwidacja też tylko slogan , niestety pan dąży do tego i pytam pana panie Maciaszek gdzie mam dzwonić jak znowu woda wyleje mi na ulicy Nagórnej ? proszę podać nr tel do siebie, Widzisz tylko czubek własnego nosa , Koło to nie Osiek gdzie pana zastępcy nikt nie chciał , stracił pan wiele w moich oczach ale i w oczach innych wyborców.
| Zgłoś do usunięcia
Dariusz 23-12-2014 12:24
A moze zrobić referendum czy pozostawić wiceburmistrza co?????
| Zgłoś do usunięcia
gość 23-12-2014 08:53
Uważam że straż powinna zostać, nawet zw względu na bezpieczeństwo mieszkańców, dbanie o porządek i.t.d. A w referendum zawistnego społeczeństwa Koła to nie ma co się pytać,bo będzie na nie.Jeśli p.Burmistrz twierdzi że nikt z tych panów nie zostanie bez pracy to może warto temat podjąć ale nie pochopnie i z emocjami.Wszystkiego dobrego na święta dla pracowników Straży Miejskiej.
| Zgłoś do usunięcia
vicek 22-12-2014 22:45
Turek nie ma Straży Miejskiej, są tylko parkingowi co kontrolują opłaty i wystarczy. Likwidacja Straży poprawi budżet miasta,a zdolni Strażnicy jak się nadają niech idą do Policji.
| Zgłoś do usunięcia
Jan 22-12-2014 20:40
Nie widziałeś aby coś robili? nie widziałeś jak chodzą? to idź do lekarza od oczu , Wszystkie dni Koła, inprezy gdy sie bawimy to jak myslicie gdzie oni są? Kto goni was droga młodzieży po parkach gdy wy tak wspaniale chlejecie. kto wlepia wam mandaty za pozostawiony syf? A ilu ich jest ? 6-7 ? Widziałeś policjantów ?ilu ich jest? na ulicy powinno być 35-45 ? Daj kase na nowe etaty, dla policji, na paliwo ok wszystko pójdzie do Babiaka, Kłodawy itp a Koło jak zawsze dostanie wielkie G..................
| Zgłoś do usunięcia
smutny pies 22-12-2014 19:39
gdzieś kupkę muszę zrobić .moja pani sprząta po mnie, bo ja nie umiem tego zrobić, a Ona o tym wie. Pozdrawiam wszystkie smutne pieski, i życzę Wam takiej pani jak moja.
| Zgłoś do usunięcia
ghostwriter 22-12-2014 18:57
Też uważam żeby zlikwidować straż miejską ponieważ jeszcze nie widziałem żeby coś zrobili pożytecznego a może ktoś z was widział żeby oni pilnowali czegokolwiek już nie mówię o małolatach czy o srających psach jak zrobiło się chłodniej to nie widziałem żadnego patrolu naszych wspaniałych chłopaków SM (hmm może działają incognito). Zamiast straży niech zatrudnią więcej policjantów do patroli oni bynajmniej budzą jeszcze odrobinę szacunku czy też postrachu a straż miejska wolne żarty co najwyżej można się z nich pośmiać. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
gaweł 22-12-2014 17:44
Pan burmistrz mieszka od 30 lat w Kole jeśli nie wiesz to nie pisz.
| Zgłoś do usunięcia
Jadwiga 22-12-2014 17:34
A może chodzi o to aby Strefa Płatnego Parkowania poszła w prywatne ręce ???? Panie Burmistrzu niech pan powie ile miasto dokłada do Straży Miejskiej??? Ale proszę nie kłamać jaK to było robione do tej pory , ile dokładamy ?? 100 tyś ???
| Zgłoś do usunięcia
Anna 22-12-2014 17:17
Brawo panie Burmistrzu teraz w Kole będzie już jest jak na KOLEI ale Koło to nie PKP ,zlikwidować prosto, pan tylko bywa mieszkańcem koła a my tu mieszkamy, kto ich zastąpi? może Policja ??? przyjadą popatrzą i wyślą do dzielnicowego który przyjmie za dwa trzy dni, Panie Burmistrzu ten krok to kpina
| Zgłoś do usunięcia
XYZ 22-12-2014 16:11
I tą ich pensje przeznaczyć na szpitale lub inne ciekawe inwestycje!
| Zgłoś do usunięcia
aa 22-12-2014 16:05
Brawo i tak nic ta straż miejska nie robi pożytecznego.. Ja jestem za zlikwidowaniem nierobów
| Zgłoś do usunięcia
księgowy z Koła. 22-12-2014 16:00
Tak jest. Zlikwidować. Akurat te kilkaset tysięcy zł oszczędności wystarczy na pensję z-cy burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
XYZ 22-12-2014 15:47
A teraz jest straż miejska i co są patrole? Raz na miesiąc się przejdą. A parkingi? I tak każdy parkuje jak chce i porządku z tym nie ma ;)
| Zgłoś do usunięcia
ja wiem 22-12-2014 15:40
Ale przeciez straz miejska jest potrzebna w Kole!! Kto sie zajmie parkingami i patrolami?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 22-12-2014 15:31
Najlepiej zrobic to za 4 lata przed nastepnymi wyborami!
| Zgłoś do usunięcia
zaaaa 22-12-2014 15:21
To powinno byc juz dawno zrobione! brawo za decyzje teraz wszysko w rekach mieszkancow
| Zgłoś do usunięcia
likwidator 22-12-2014 14:42
taaaak niech wszystko pokolei likwiduja i moze w miejscu strazy miejskiej proponuje budowe marketu a co!
| Zgłoś do usunięcia
óki 22-12-2014 14:41
dajcie spokoj przeciez wiadomo ze i tak nic sie nie zmieni.. i tak straz miejska nie bedzie zlikwidowana, dlaczego? nawet jak dojdzie do referendum to mieszkancom nie bedzie sie chcialo wyjsc z domu zeby zaglosowac wiec kubelek zimnej wody na ochlode
| Zgłoś do usunięcia
XYZ 22-12-2014 14:36
Od pilnowania porządku to jest policja a nie straż miejska która nic nie robi ;)
| Zgłoś do usunięcia
XYZ 22-12-2014 14:35
I co tak sracie o te psy że będą srały gdzie popadnie a teraz jak jest jeszcze straż miejska to nie srają? Gdzie idzie się chodnikiem to wszędzie pełno kup.
| Zgłoś do usunięcia
ciekawski 22-12-2014 14:32
to ciekawe do jakich wydzialow urzedu miasta zostana przydzieleni? moze do funduszy europejskich ?:P
| Zgłoś do usunięcia
pks 22-12-2014 14:31
widac, ze nasz burmistrz nie boi sie odwaznych rozwiazan i decyzji! brawo, taki wlasnie burmistrz temu miastu byl potrzebny
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 22-12-2014 14:30
Psy i tak między blokami robią na chodnikach co chcą przy właścicielach, którzy odpinają smycze i udawają jak co,że to nie ich pies. A piesek robi na chodniku czy trawniku, a trawnik nie od tego jest! Jak strażnik zwrócił uwagę to starsza pani go wyzwała, że nierób się niech weźmie do roboty a nie dręczy ludzi. Aż taka starsza nie była ok 60 to wcale nie taka starsza pani ale psa właścicielką psa była i powinna wiedzieć co należy do obowiązków właściciela. Nieważne,ze mały i nikogo nie pogryzł...smycz ma być takie są przepisy i należy po piesku czy kotku posprzątać. Tak jest na tzw Nowej Kolejowej. Potem gadanie, jaka to ta straż miejska zła.
| Zgłoś do usunięcia
julka 22-12-2014 14:30
sama nie wiem.. w sumie oszczednosci sa potrzebne sadzac po ostatnim artykule o zadluzeniu, tylko czy Straz Miejska to dobre zrodlo tych oszczednosci?
| Zgłoś do usunięcia
Marta 22-12-2014 14:30
Jasne, niech zlikwidują policje, straż miejską - niech rządzą w mieście same łobuzy, najlepiej nocą - ludzie ogarnijcie się
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 22-12-2014 14:28
wszyscy narzekaja na straz miejska, ale kto ogarnialby parkingi co? policja? oni tez maja co robic. Dac im wiecej zadan tzn. strazy - niech wiecej wniosa w lokalna spolecznosc.
| Zgłoś do usunięcia
dariusz 22-12-2014 14:19
Ta zlikwidują i za pare miesięcy bedzie sranie w banie że nie pilnują małolatów że psy sraja gdzie bądz. Ogarnijcie sie ludzie
| Zgłoś do usunięcia
Imię 22-12-2014 14:16
Bardzo Dobrze Niech Usuną!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia