sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Czy kolska pływalnia na siebie zarabia?

Czy kolska pływalnia na siebie zarabia?

30-12-2014 16:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 16,028 | Komentarzy: 10
Tomasz Nowak
Czy kolska pływalnia na siebie zarabia?
Foto:
zacisze
Takie pytanie często padało w listach e-mailowych, które przysyłali nasi czytelnicy na adres redakcyjny. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć opierając się na sprawozdaniu sporządzonym przez Urząd Miejski w Kole.
O potrzebie funkcjonowania takiego obiektu w naszym mieście nie musimy dyskutować. Mieszkańcy miasta oczekiwali na basen od lat i jak widzimy, każdego dnia chętnie korzystają z możliwości pływania i zażywania saun. Od rana uczniowie kolskich szkół spędzają czas na lekcjach wychowania fizycznego. Wprowadzane są również zajęcia dla seniorów i nauka pływania.

Kryta pływalnia to jednak nie tylko rozrywka i sport, lecz i jednostka podlegająca pod budżet miasta kierowana przez Wydział ds. Obsługi Krytej Pływalni Urzędu Miasta. Postanowiliśmy zapytać o dochody z tytułu funkcjonowania basenu.

Poniżej przedstawiamy wydatki bieżące krytej pływalni oraz dochody jakie generuje.

Koszty jak widać nie należą do najmniejszych, jednak kolska pływalnia to jeden z niewielu tak nowoczesnych obiektów w naszym mieście, które cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Koła jak i całego regionu.

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (10)
zainteresowanie 02-01-2015 14:09
Ale się przyczepiono do tej pływalni...zadziwiające ,że komuś tak kole w oczy. Pracy tam nie dostał? Chyba o to chodzi bo o co innego. Biblioteki na siebie nie zarabiają, Dom Kultury również..a inne przybytki? To są instytucje, które są zawsze dotowane...nie pojmuje jak ktoś może o tym nie pomyśleć. Straszne to wszystko zwłaszcza taki Kurier Kolski ja się naprawdę dziwię dlaczego tak napastuje pływalnię. Kto tam pracy nie dostał,ze tak strasznie bruździ? A Straż miejska..zobaczycie jak ją zniszczycie co będzie..będą samochody stawać tam gdzie chcą, będą łobuzy po mieście latać..do tej pory straż jakoś dawała radę ale co potem? Policja do wszystkiego nie da radę dotrzeć...Opamiętajcie się. Ja rozumiem wielu tzw znanych nazwisk w pływalni zatrudnionych no ale w końcu z miasta są. Dlaczego nikt nie pyta ile zarabiają w Domu Kultury? No? Albo w UM...Dlaczego? No i wszyscy czekają aż pan viceburmistrz pokaże swoje CV..
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka 01-01-2015 18:46
Ja uważam że basen to najlepszy prezent dla mieszkańców od władz miasta. przecież płacimy podatki i coś nam się należy. Po co dorabiać miasta ościenne jak mamy na miejscu wspaniały, tyle lat wyczekiwany obiekt. Są zajęcia z aerobiku w wodzie, nauka pływania dla dzieci i dorosłych, sauny. W dodatku obiekt jest bardzo czysty, obsługa miła i uprzejma. Czego chcieć więcej? A że na siebie nie zarabia? Takie obiekty nie zarabiają na siebie, one mają służyć mieszkańcom tak jak kina, teatry itp.
| Zgłoś do usunięcia
My 31-12-2014 11:25
Jakoś nie wydaje mi się oby tam pracował 50 osób , ale kszty są dość znaczne tylko po co pani kierownik jest zastępca? czy tyle pracy że taki stan żeczy musi być? Napewno jego zarobki są o wiele wyższe niż przecietnego pracownika tam zatrudnionego A co pan Burmistrz mówił o firmie i takie tam bzdety...........? Widzę jakoś samo sie to nieda rady utrzymać
| Zgłoś do usunięcia
basenowiec 31-12-2014 10:37
Trzeba zrozumieć jedną rzecz: pływalnie, domy kultury, szkoły, kluby sportowe w małych miastach nie będą na siebie zarabiały, bo to nie są firmy. Kultura i sport zawsze będą deficytowe, bo tak już jest. Dzięki temu basenowi wiele dzieci już nauczyło sie pływać, wielu starszych ludzi korzysta, jest kręgielnia i wreszcie coś na poziomie w tym mieście.
| Zgłoś do usunięcia
M 30-12-2014 21:24
Przecież pływalnia funkcjonuje dopiero od Lipca więc to 11 miesięcy 2014 to chyba pomyłka
| Zgłoś do usunięcia
do czytelnik 30-12-2014 18:34
ty tez z tych czepialskich? ja chociaz wzroku idealnego nie mam to widze wszystko czytelnie i bezproblemu
| Zgłoś do usunięcia
Ja 30-12-2014 18:27
Ile osób tam pracuje???? No trochę musimy dopłacać, biznes nam nie wyszedł
| Zgłoś do usunięcia
Czytelnik 30-12-2014 18:17
Do autora artykułu , do jasnej anielki raz umiesz napisać po ludzku a innym razem kopie wstawiasz? Nie wszyscy mają wzrok orła , Widzę tym razem sztuka dla sztuki , chcecie to macie Nie możesz napisać jak o Straży? Tak aby wszyscy mogli to odczytać
| Zgłoś do usunięcia
wawa 30-12-2014 18:17
Personel to podobno koło 50 ludzi to nic dziwnego
| Zgłoś do usunięcia
M 30-12-2014 17:31
Pół miliona na wynagrodzenia dla personelu PŁYWALNI...
| Zgłoś do usunięcia