sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Burmistrz spotka się z przedsiębiorcami

Burmistrz spotka się z przedsiębiorcami

02-01-2015 17:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 14,549 | Komentarzy: 11
Jubiler Euro Koło
Burmistrz spotka się z przedsiębiorcami
Foto:
"Szanowni Państwo, w trosce o rozwój miasta i byt obywateli, zamierzam podjąć inicjatywę gospodarczą, która mam nadzieję, zaowocuje pozyskaniem nowych inwestorów oraz zmniejszeniem bezrobocia w Kole. Licząc na wspólne zaangażowanie w rozwój naszego miasta, na dzień 15 stycznia zwołam spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, na którym zaproponuję wypracowanie strategii miasta na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. " - w najnowszych informacjach podał Burmistrz Miasta Koła.
Choć nasze miasto posiada warunki do rozwoju życia gospodarczego, bowiem jest korzystnie zlokalizowane w centrum Polski przy znaczących drogach krajowych i międzynarodowych, posiada ofertę usług wspomagających przedsiębiorczość, a dla przyszłych przedsiębiorców przygotowane są tereny pod aktywizację gospodarczą - lokalny poziom bezrobocia jest dla mnie powodem, by spotkać się z kolskimi przedsiębiorcami i podjąć rozmowy o strategii miasta na rzecz rozwoju gospodarczego i ekonomicznego.

W Kole mają swoją siedzibę znane w kraju i poza granicami firmy z kapitałem zagranicznym oraz lokalne, dynamicznie się rozwijające, cieszące się zaufaniem klientów. Działania Urzędu Miejskiego sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości uważam za swój obowiązek, gdyż tylko poprzez skuteczną inicjatywę gospodarczą możemy zyskać nowych inwestorów i zmniejszyć bezrobocie w Kole.

Wierząc, że w tym aspekcie życia społecznego wspólnym staraniem można poprawić byt naszych obywateli, na dzień 15 stycznia 2015 r. na godz. 12.00 do sali sesyjnej Ratusza zaproszę lokalnych przedsiębiorców na spotkanie, podczas którego zainicjuję dyskusję o możliwości działań na rzecz środowiska gospodarczego, kierunków rozwoju gospodarczego miasta i zaproponuję wypracowanie strategii rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Od wspólnego zaangażowania nas wszystkich zależy przyszły rozwój Koła.

Burmistrz Miasta Koła
Stanisław Maciaszek
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (11)
Kolanin 02-12-2016 15:52
I jakie są efekty zmniejszania bezrobocia? Na razie to zauważam że zwalana się pracowników. Ciekawy bilans jest w wodociągach, gdzie zatrudniono jedną osobę i to jeszcze nie z Koła, bo mowa o księgowym z Turku, a tak to same zwolnienia. Świetnie burmistrz dba o nasze miasto i naszych mieszkańców.
| Zgłoś do usunięcia
max 06-01-2015 22:59
Był jakiś nowy inwestor. Chciał na starym mieście otworzyć miejsce pracy dla ok 200 osób ,ale niestety stary burmistrz nie chciał tego. Mam nadzieję, że nowy będzie szukał nowych przedsiębiorców
| Zgłoś do usunięcia
brak słów 05-01-2015 12:50
Kablówka mnie zniechęciła..pokazuje co chce... ten przegląd całego roku..no cóż szalenie wybiórczy, szalenie.
| Zgłoś do usunięcia
Max 05-01-2015 12:08
Ja tam kibicuje obecnemu burmistrzowi. Jeśli nikt nie bedzie mu podkladal swini pod nogi to moze w tym Kole zacznie sie normalnie żyć i młodzież zacznie wracać z innych miast do Koła. Mam na myśli rozwój gospodarczy i obniżenie podatków na inwestycje. Sam jestem młodym człowiekiem po studiach ekonomicznych i mam zamiar w niedługim czasie otworzyć własną działalność by uchronić się od kolskich atrakcyjnych zarobków.Pani Ala pisze-byle nie kolejne markety-błąd!!Markety pozwalają na większą konkurencje cenową która przy sytuacji ludzi w kole jest korzystna. Poza tym market zatrudni minimum 10 osob a zwykły sklep 1-2 i to jeszcze praktykantke czy kogos na 1/8etatu.
| Zgłoś do usunięcia
Ala 03-01-2015 11:10
Tylko nie kolejne markety, które niszczą nasz rodzimy handel a podatki wyprowadzają zagranicę.
| Zgłoś do usunięcia
do janusz 03-01-2015 09:15
hahaha jakies brednie piszesz.. zajrzyj na konkurencyjny portal a nawet do k.k - wszyscy umieszczaja informacje od Burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
janusz 03-01-2015 03:43
kolejna kopjujwklejka urzedu miasta, czyzby e-kolo stalo sie tuba propagadowa?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 02-01-2015 22:27
Kochani, Wy naprawdę myślicie, że burmistrz ma czas czytać to wszystko co napisaliście ? Uważam, że nie. Spotkania będą, tak mówił na tv kablowej, wszystko w swoim czasie, to początki.
| Zgłoś do usunięcia
as 02-01-2015 21:18
@Monika. Walkę z tymi małymi już burmistrz zaczął informując, że zmieni umowy (czytaj dotychczasowych wykonawców-firm sprzątających, zajmujących się bezpańskimi pasami, zielenią i innych). Przeróżne strategie są opracowane ale widać burmistrzowi trudno do nich dotrzeć. Cały czas pozostaję w przekonaniu, że pan Maciaszek nie ma pomysłu na dobre zarządzanie i funkcjonowanie miasta.
| Zgłoś do usunięcia
korol 02-01-2015 21:18
Proponuje Panie Burmistrzu,by spotkał się Pan tez ze zwykłymi obywatelami tego miasta.
| Zgłoś do usunięcia
MONIKA 02-01-2015 20:31
Panie Burmistrzu, pragnę przypomnieć, że kolscy przedsiębiorcy to nie tylko Sanitec, Wood Mizer czy Andre... Jest nas wielu - mniejszych niekoniecznie tak znanych, nie wiem czy mamy czekać na zaproszenie? Czy jako mali ale jednak przedsiębiorcy możemy czuć się już zaproszeni na spotkanie 15 stycznia?!
| Zgłoś do usunięcia