sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Przedstawiciele Cechu Rzemiosła u Burmistrza

Przedstawiciele Cechu Rzemiosła u Burmistrza

13-01-2015 09:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,091 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Przedstawiciele Cechu Rzemiosła u Burmistrza
Foto:
Ubiegając zapowiedziane przez burmistrza Stanisława Maciaszka spotkanie z przedsiębiorcami, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Kole odwiedzili w piątek włodarza miasta i jego zastępcę Jana Zielińskigo.
Celem wizyty było przedstawienie nowemu burmistrzowi najstarszej w mieście organizacji samorządu gospodarczego, jaką jest cech rzemieślniczy. Na początku Starszy Cechu Sylwester Bugaj pogratulował burmistrzowi wygranej w wyborach i życzył podejmowania mądrych decyzji oraz wytrwałości w ich realizacji. Później w krótkiej rozmowie uczestniczący w spotkaniu Janusz Kiełczewski i Marceli Uciński opowiedzieli o zakresie działalności cechu i obowiązkach spoczywających na pracownikach i członkach kolskiego rzemiosła.

Podstawą działalności jest rzetelna praca wobec klientów zakładów rzemieślniczych, a we współpracy ze szkołami zawodowymi, szkolenie uczniów. Starszy Cechu przedstawił burmistrzowi problemy z jakimi boryka się rzemiosło. Cech Rzemiosł Różnych w Kole zrzesza ponad sto zakładów różnych branż, a wśród nich najwięcej jest zakładów fryzjerskich. W biurze przy ul. Włocławskiej 7 można uzyskać wszystkich informacji na temat uruchomienia działalności gospodarczej, m.in. jak rozliczać się w Urzędem Skarbowym, jakie zobowiązania regulować w ZUS – czyli jak prowadzić własną firmę.

Na zakończenie burmistrz Stanisław Maciaszek ponowił zaproszenie na spotkanie z przedsiębiorcami, które zaplanowane jest na 15 stycznia w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kole.

Biuro Cechu
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!