sim

Wiadomości Sport Przywiozły do Koła brązowy medal!

Przywiozły do Koła brązowy medal!

22-01-2015 08:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,777 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Przywiozły do Koła brązowy medal!
Foto:
Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w piłce siatkowej Szamotuły 2015 zakończył się wielkim sukcesem dla zawodniczek K.S. „SIATKARZ” Koło. Podopieczne Szymon Sowińskiego wywalczyły brązowy medal !
To były 3 dni wielkiego siatkarskiego święta. Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w piłce siatkowej Szamotuły 2015, który od piątku do niedzieli rozgrywany był na hali "Nałęcz", zakończył się wielkim sukcesem dla zawodniczek Klubu Sportowego „SIATKARZ” Koło. Podopieczne Szymona Sowińskiego wywalczyły w turnieju brąz udowadniając tym samym, że mają sporo do powiedzenia na gruncie wielkopolskiej siatkówki.

Organizatorem turnieju był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej oraz UKS Szamotulanin. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął starosta szamotulski, Józef Kwaśniewicz, a także burmistrz Szamotuł, Włodzimierz Kaczmarek.

Do finałowych rozgrywek przystąpiło 7 najlepszych zespołów z województwa wyłonionych we wcześniejszych turniejach kwalifikacyjnych, oprócz „SIATKARZA” Koło wystąpiły zespoły: K.S. Energetyk Poznań, UKS Środa Wielkopolska, UKS Hetman Sobieski Poznań, GLKS Barycz Janków Przygodzki, PTPS Piła i gospodynie imprezy – UKS Szamotulanin. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów - łącznie rozegrano 21 spotkań.

W klasyfikacji końcowej K.S. „SIATKARZ” Koło zajął III miejsce, dzięki czemu zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 21-22 marca. Tytuł Mistrza Wielkopolski wywalczył zespół Energetyka Poznań, a miejsce II zajął UKS Szamotulanin Szamotuły. Na kolejnych pozycjach uplasowały się odpowiednio zespoły: UKS Środa Wielkopolska, Barycz Janków Przygodzki, Hetman Sobieski Poznań i PTPS Piła.

W niedzielny wieczór organizatorzy dokonali oficjalnego podsumowania 3 dni siatkarskich zmagań. Wszystkie drużyny uhonorowane zostały pucharami i drobnymi upominkami. Na piersiach dziewcząt i ich trenerów z: Energetyka, Szamotulanina i Siatkarza Koło zawisły medale. Przyznano także nagrody indywidualne dla zawodniczek – dla najlepszej zagrywającej turnieju wyróżnienie zostało przyznane Monice Janowskiej z „SIATKARZA” Koło.

Po finałowym turnieju radości nie ukrywał I trener Szymon Sowiński który powiedział „ Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z osiągniętego sukcesu jakim jest 3 miejsce w finale na które po cichu liczyłem przed samymi zawodami. Był to dla nas ciężki turniej z powodu chorób i kontuzji naszych zawodniczek. Dla naszego małego klubu, który istnieje dopiero od kilku lat a już rywalizuje
z powodzeniem w kategoriach młodzieżowych czy mini siatkówce na arenach ogólnopolskich z wieloma potęgami siatkarskimi jest to niewątpliwie Wielki sukces”.

Zespół zagrał w składzie: Aleksandra Sosnowska – kapitan, Michelle Ferenc – libero, Laura Grabowska, Sandra Zduńczyk, Natalia Rebelak, Monika Janowska, Marika Cichocka, Maja Janicka, Klaudia Ginter, Oliwia Matysiak oraz Nikola Piechocka. I trener Szymon Sowiński, II trener Jacek Krzaczek.

Mecze K.S. „SIATKARZ Koło podczas turnieju finałowego:
Siatkarz Koło - Szamotulanin II 0:2 (14:25, 12:25)
Barycz Janków Przygodzki - Siatkarz Koło 0:2 (16:25, 22:25)
Siatkarz Koło - PTPS Piła 2:1 (25:16, 21:25, 15:8)
Energetyk Poznań I - Siatkarz Koło 2:0 (25:15, 25:15)
Siatkarz Koło - UKS Środa Wielkopolska 2:1 (21:25, 25:18, 15:13)
Hetman Sobieski Poznań - Siatkarz Koło 1:2 (23:25, 25:22, 11:15)

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!