sim

Wiadomości Miasto Koło Mieszkańcy nie bali się zadawać pytań

Mieszkańcy nie bali się zadawać pytań

24-01-2015 08:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 12,363 | Komentarzy: 8
Jubiler Euro Koło
Mieszkańcy nie bali się zadawać pytań
Foto:
O potrzebie i celności organizowania spotkań z mieszkańcami może świadczyć wczorajsza frekwencja oraz brawa na koniec. Spotkanie mieszkańców Starówki oraz Kaliskiego Przedmieścia ze Stanisławem Maciaszkiem było udane i przyniosło wiele dobrego.
Jak wspomniał sam Burmistrz - nie jest w stanie wiedzieć, widzieć wszystkiego, dlatego przynajmniej raz na kwartał będzie organizować takie spotkania, aby usłyszeć bezpośrednio od mieszkańców o problemach i pomysłów na zmianę.

Wczorajsze spotkanie zgromadziło w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego blisko 200 osób co może być najlepszym argumentem za trafnością organizacji takich inicjatyw.

Co ważne, mieszkańcy nie byli biernymi słuchaczami lecz brali czynny udział w dyskusji. Chętnie zgłaszali problemy jakie nurtują mieszkańców "starej" części miasta Koło.

Tematy jakie zostały poruszone to, np. stan ulicy Grodzkiej, śmieci na terenach wałów rzeki Warty, brak toalet publicznych, problem bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych przy Starym Rynku, brak nowych i stan obecnych mieszkań socjalnych, wandalizm, zagospodarowanie terenu po ZREMBie, przywrócenie ograniczenia ciężaru pojazdów na ulicy Bogumiła i Poniatowskiego.

Oberwało się również Straży Miejskiej. Mieszkańcy wnioskowali o piesze patrole funkcjonariuszy SM oraz poprawę bezpieczeństwa na ulicach poprzecznych do ulicy głównej.

Mieszkańcy sugerowali Burmistrzowi, aby przyjrzał się pracy MOPSu, gdzie jak twierdzili - wydaje się zbyt dużo pieniędzy.

Nie tylko strażnikom miejskim dostało się od mieszkańców, również radni byłej kadencji musieli przyjąć gorzkie słowa kierowane pod ich adresem.

Spotkanie z Burmistrzem było transmitowane na żywo za pośrednictwem portalu e-kolo. Program okazał się sukcesem, na co wskazuje liczba osób, które postanowiły oglądać przekaz. Ponad 2000 adresów IP włączyło transmisję.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 30 stycznia o godzinie 17:00 w restauracji Milka w Kole. Redakcja już dziś zaprasza na transmisję tego wydarzenia na żywo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (8)
Adrian 26-01-2015 12:03
Ale pani Ł....... dała popis, ale taka jest, te 48 spraw nie wzieły sie z niczego ,jaj miejsce jest gdzie indziej ale teraż w naszym mieście tacy ludzie jak ona mają pole do popisu
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 26-01-2015 08:02
Takie spotkania są bardzo potrzebne, mieszkańcy też muszą mieć coś do powiedzenia a nie urzędasy i radni.Nie każdy ma odwagę wystawiać się na krytykę .brawo p. Burmistrzu!
| Zgłoś do usunięcia
do Mirek 25-01-2015 14:37
chyba szumu wokół siebie, prosze podać jego dokonania KONKRETNE. jak napisał rozpiske radnego to niczym konkretnym nie popisał się . Widać było na zebraniu jak go ludzie postrzegaja !
| Zgłoś do usunięcia
ja 24-01-2015 22:41
mops wydaje na ludzi pieniadze -ale nie zawsze wszyscy ludzie zasługuja na pomoc -niejednokrotnie ludzie którzy wymagaja wsparcia wstydza sie swej biedy-burmistrz ma pełne prawo wrescie przyjzec pracy mopsu!!!
| Zgłoś do usunięcia
Mirek 24-01-2015 17:33
Żenada akurat ten pan najwiecej robił ...
| Zgłoś do usunięcia
wyspa 24-01-2015 12:55
Podobała mi sie ocena byłych Radnych, szczególnie Pana który wszystko pod publiczkę robił. Zebrani mieszkańcy podziękowali mu przy wyborach a brawa które zabrzmiały po krytyce na pewno ukuły w serce, choć mogę się mylić bo może miał zbroje :) Otrzymał Pan zapłatę od społeczeństwa za nic nie robienie, tzn za gadanie tylko :)
| Zgłoś do usunięcia
mieszkanka 24-01-2015 11:41
Jeśli MOPS wydaje pieniądze to na ludzi i pan burmistrz nie ma prawa z tym nic robić. Po drugie dostać pieniądze od zarozumiałych pań urzędniczek z MOPSU to hoho. Zatrudnił za duże pieniądze swojego zastępcę. I to nie człowieka z miasta Koła ale Kołu obcego. Może i działa ..ale ...no właśnie ale..swoich się zatrudnia a innych co? Na zieloną trawkę. Może i racja czas pokaże. Ale ludzie się boją o własną przyszłość.
| Zgłoś do usunięcia
M 24-01-2015 11:34
Radziłabym redakcji ekolo czytać tekst zanim zamieści go na portalu. "Mieszkańcy sugerowali Burmistrzowi, aby pracy MOPSu, gdzie jak twierdzili wydaje się zbyt wiele pieniędzy" Nie mam pojęcia, co autor miał na myśli.
| Zgłoś do usunięcia