sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Straż Miejska jednak do likwidacji?

Straż Miejska jednak do likwidacji?

24-01-2015 08:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 37,434 | Komentarzy: 29
Jubiler Euro Koło
Straż Miejska jednak do likwidacji?
Foto:
Podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami Burmistrz potwierdził swoje zapewnienia z kampanii wyborczej. Przedstawił również jak wygląda droga legislacji takiej decyzji. Czy to znaczy, że dni Straży Miejskiej są policzone?
Mogliśmy się spodziewać, że to pytanie padnie ze strony mieszkańców i tak się stało. Przynajmniej kilku z nich odniosło się do funkcjonowania straży i aprobaty co do jej likwidacji. Jeden z mieszkańców zapytał wprost, czy Burmistrz podtrzyma swoje obietnice wyborcze i zlikwiduje jednostkę w Kole.

Odpowiedź była krótka i klarowna, Stanisław Maciaszek zapewniał, że podtrzymuje swoje zdanie i obietnicę. Przedstawił również w jaki sposób można dokonać likwidacji. Pierwszym punktem jest złożenie odpowiednich wniosków do Komendy Wojewódzkiej, następnie projekt uchwały, który będą musieli przyjąć kolscy radni.

Po tych słowach Burmistrza na sali usłyszeliśmy głośne brawa co może oznaczać tylko jedno - mieszkańcy Starówki popierają tą decyzję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (29)
ra 30-01-2015 21:08
Straż miejska mogłaby czekoladki ludziom starszym i dzieciom rozdawać. Psom szyć buty. I jeden strażnik wystarczy.Będzie strzegł dupy burmistrza jak ten się pochyli.
| Zgłoś do usunięcia
robert 30-01-2015 21:07
już 25 lat polski prawdopodobnie wolnej,choć mam wątpliwości bo namnożyło się tego złego że trudno ogarnąć np.Gdzie są parkingi dla zwyklch obywateli,petętów ludzi,którzy przyjeżdżają na zakupy,po prostu ich nie ma sa tylko parkingi dla urzadników pod urzędami,a sprzedawców pod sklepami na toruńskiej zielonej nowym rynku itd.To są parkingi,które wybudowali jeszcze komuchy,a wy nowa władzo co chcecie czerpać korzyści finansowe i podnosić urzedasą pensje,przyszedł czas na zmiany mamy parkingi dla urzędników inwalidów mocno przesadzone teraz budujcie dla zwykłego kowalskiego lub Joselewicza berka
| Zgłoś do usunięcia
morcin 30-01-2015 20:54
Ja uważam tak -straż miejska powinna być,ale -winna zajmować się zgoła całkiem innymi sprawami np.,raz w roku sprawdzać czystość posesji,sprawdzać po zimie uszkodzenia dróg,sprawdzać firmy sprzątające ,czy rzeczywiście sprzataję,patrolować parki a jest ich w kole kilka,W czasie zim patrolować sprawdzać odsnieżanie dróg.Jednym słowem powinny to być oczy burmistrza,bo wiadomo burmistrz nie ma czasu na takie sprawy. Podnoszenie cen za parkowanie jest absurem i tak prawie jak w filmach bareji,-aby zlikwidować kolei należy zamknąć sklep.Panie szanowny Panie Burmistrzy,aby udrąznić parkingi nie należy podnosić opłat,tylko budować parkingi,nie kupować więcej parkomatów tylko rozumnie zarządzić jestem do dyspozycji !,Straż miejską zminimalizować do minimum dwie trzy osoby góra ,oczywiście osoby z klasą !
| Zgłoś do usunięcia
rodzinka 27-01-2015 11:11
Nie uważam aby likwidować SM , są w mieście potrzebni , zagrożeń , zła jest coraz więcej i mieszkańcy chociaż w jakimś stopniu muszą czuć się bezpieczni. Panie Burmistrzu bardzo prosimy o rozwagę w podjęciu tej decyzji i nie kierowaniu się tylko opinią zawistnego, niesprawiedliwego w osądach społeczeństwa Koła czy obietnicami przedwyborczymi Pana. Wszystko jest do weryfikacji,same strukturySM również.Jesteśmy przeciwko likwidacji SM.
| Zgłoś do usunięcia
xxx 26-01-2015 16:40
nie wiem jak to jest ale chciałem ocenić i nie mogę..dlaczego? Aha jedną wypowiedź oceniłem dobrze a są same minusy...co tu się wyrabia na tym portalu? Macie być bezstronni a nie inaczej! Kasujecie plusowe oceny?????
| Zgłoś do usunięcia
Adrian 26-01-2015 12:04
Tomii1 ale sie popisałeś żenada , nie zgadzam sie z toba
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 24-01-2015 18:55
Do Wyborcy: Wystarczy dać to Policji Policja niech się tym zajmuje zatrudnić 2 osoby i problem rozwiązany!!!! A za płatne parkingi zatrudnić parę rencistów i niech oni wypisują!!! W Turku nie ma Straży Miejskiej i tam problemu nie mają!!!
| Zgłoś do usunięcia
Henryk 24-01-2015 17:49
A nie wpadliście na pomysł że dostali prikaz od Burmistrza aby wszystkich karać po kolei ??? Bo Burmistrz zbiera kase na swoje wydatki , ONI ROBIĄ TO CO ON IM KAŻE robili to co tamci im kazali taka ich niewdzięczna rola
| Zgłoś do usunięcia
Wyborcy 24-01-2015 17:45
Witam , zlikwidować i co dalej? kto będzie pilnował porządku? kto pogoni towarzystwo z parków jak chleją? kto pogoni za srające psy? kto zrobi porządek z parkowaniem? Policja? nie to nie prawda jedni robią to drudzy to a urazy prywatne mnie nie interesują jakie władza ma do nich , przez 20 lat wielu zaszli za skórę ale po to byli powołani , niewinny nie oberwał W programie wyborczym było bezpieczeństwo ale jak to zrobisz panie Burmistrzu?? Myślisz że wybraliśmy cię bo obiecałeś ich rozwiązać? NIE nie dlatego ale zawiedliśmy sie tym , chcesz kasy ? kup foto radar dostaniesz kase, ale gdzie w tym jesteśmy my? wyborcy TWOI ??? nie wszystko to kasa
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 24-01-2015 17:36
drhyde Akurat od Straży nie dostałem mandatu tyko od Policji!!! Dlaczego jestem za likwidacją straży bo jest to szkoda pieniędzy o to mi chodzi
| Zgłoś do usunięcia
vicek 24-01-2015 17:26
Nie miałem nic do czynienia z tymi panami, ale obiektywnie spojrzeć to tylko są zwiększone wydatki. Wzorem innych miast Straż jest likwidowana ze względu na koszty. Nie mówię o tym złośliwie, ale takie są realia demokracji. Za komuny robiło to Ormo i za darmo.
| Zgłoś do usunięcia
drhyde 24-01-2015 16:44
tomi1 ile dostałeś mandatu i za co odważysz się przyznać i przedstawić
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 24-01-2015 16:09
Do jutro ja nikogo nie wyzywam od h. Straż Miejska powinna być zlikwidowana a tą sprawą powinna zająć się Policja
| Zgłoś do usunięcia
gość 24-01-2015 15:31
Czy to ten Janikowski co pracował w SB?
| Zgłoś do usunięcia
jutro 24-01-2015 14:43
tomi1 cwe.lu nie wyzywaj od h.. nikogo , mnie nigdy się nie zdarzyło żeby nie pomogli zobaczcie jaki robili porządek na Tulipanowej z parkowaniem dopóki dopóty jakiś idiot.a nie zdjął znaków strefa zamieszkania , do T tak to może sobie napisać każdy że nie przyjechali albo przyjechali i nie zareagowali żeby była koleżko reakcja to musi być wykroczenie , może tobie się wydaje że jest wykroczenie bo znawcą z pewnością przepisów nie jesteś .
| Zgłoś do usunięcia
tomii1 24-01-2015 14:28
I bardzo dobrze że zlikwiduje tych darmozjadów!!!! Wogóle ich nie widać by wychylili łby ze swoich nory!!!!! Tyc h tutaj co ich b ronią to pewnie strażnicy abo ich rodzinki!!!
| Zgłoś do usunięcia
T. 24-01-2015 14:25
Straż Miejska tylko non stop lata po parkingach i szuka sposobu na danie mandata. Gdy człowiek zgłasza coś to albo nie przyjeżdżają, albo przyjeżdżają i nic nie robia. Na co komu takie coś?
| Zgłoś do usunięcia
Adrian 24-01-2015 13:58
Burmistrz i Łukaszewska mają dużo wspólnego , oj dużo , są tacy podobni
| Zgłoś do usunięcia
Eliza 24-01-2015 13:57
Baranie znowu pomawiasz???? Z tego co wiem to nikt tam już nie pali papierosów , a druga rzecz to palenie w miejscu publicznym nie jest zabronione i na pewno nikt nie był karany za palenie w miejscu publicznym , Jeśli to za palenie na dworcach PKP , PKS , Jak nie masz pojęcia o niczym to nie oczerniaj ciemniaku < ja dostałam 50 zł za dw PKS>
| Zgłoś do usunięcia
do wacek 24-01-2015 13:54
a co ma do tego redakcja i burmistrz? spotkanie bylo otwarte i publiczne zatem w/w osoby nie ponosza odpowiedzialnosci za slowa i czyny innych. Transmisja byla na zywo wiec redakcja nie miala mozliwosci cenzurowania.
| Zgłoś do usunięcia
henia 24-01-2015 13:50
A czy ktoś zauważył że nasza straż miejska łamie przepisy? Mogą dac mandat za palenie papierosów w miejscu publicznym a sami łażą po ulicy i palą.
| Zgłoś do usunięcia
Wacek 24-01-2015 13:37
Dlaczego Burmistrz pozwala Łukaszewskiej na pomówienia , przecież teraz będzie świadkiem w sądzie jak i właściciel portalu e koło
| Zgłoś do usunięcia
gedeon 24-01-2015 13:33
Do Small City jeśli jesteś z tego miasta to wiedz że oni nie bawią się w policjantów a patrole piesze są codziennością , jest ich patrolowych tylko 6 wiec być wszędzie nie mogą , otwórz oczy i popatrz codzienne patrole piesze dwuosobowe ul . Toruńska , Broniewskiego , Niezłomnych , Włocławska , wieczorami osiedle Kolejowa i Sienkiewicza , Stare Miasto ale ty siedząc w domu ich nie zauważysz bo jest ich za mało , za mało !!!!! Powinno na takie miasto być ich 2 razy więcej jeśli chodzi o bezpieczeństwo kasy się nie liczy bo to jest zysk nieobliczalny . Ja od miesiąca widzę ich ciągle pieszo , no ale niestety czasem mają zadania które muszą wykonać pojazdem .
| Zgłoś do usunięcia
klm 24-01-2015 13:03
Każda decyzja o likwidacji czegokolwiek powinna być rozważna. To banał, że burzyć łatwo a odbudować trudno. Nie jest najlepszą metodą sięganie do obietnic wyborczych, a i "głos ludu" nie zawsze można uznać za decydujący. Trzeba czasu i rzetelnych analiz, rozwagi i spokoju. I to ze wszystkich stron.
| Zgłoś do usunięcia
Small City 24-01-2015 12:45
Jeśli SM jest potrzebna to co ona robi dziś dla miasta? Gdzie ich piesze patrole po mieście i interwencje w ich zakresie, a nie zabawa w "policjanta"?
| Zgłoś do usunięcia
Były wyborca PIS 24-01-2015 11:16
A może ci co tak krzyczą o tej likwidacji byli karani przez SM ? A może ktoś z rodziny co ? Panie Burmistrzu czy nie tak ? Państwo radni PISu czy nie tak ? Czy wcześniej ktoś z was nie dostał mandatu ? Ale taka ich rola była pouczać , karać , każdy mógł sie nie zgodzić z ich decyzją .WIDZĘ W TYM DZIAŁANIU PRYWATE I TYLE
| Zgłoś do usunięcia
skin head 24-01-2015 10:53
Jestem strażnikiem miejskim i też mam dosyć tej nagonki , niech złoży wniosek i pokaże swoją siłę jakie ma poparcie w radzie , burmistrz jest populistą , to con wam obiecuje nigdy się nie spełni a wy łykacie jak pelikany widzę że prostemu człowiekowi wystarczy to że ma chęć spotkania z mieszkańcami i to wam wystarcza - przecież on nie zrealizuje żadnej obietnicy wyborczej . A słyszeliście już w jaki sposób kupczy radnych , nie to zapytajcie ich . Ja jako strażnik miejski który zmarnował młode lata dla miasta MAM JUŻ BURMISTRZU CIĘ DOSYĆ CZYŃ SWOJĄ POWINNOŚĆ ALBO ODJE.B SIĘ OD FUNKCJONARIUSZY .!!!!! Proponuję żebyś wziął sobie Łukaszewską na z-cę , a Janikowskiego na sekretarza wtedy stworzysz równanie PIS+ okrągły dowód =SB
| Zgłoś do usunięcia
a czy to ważne kto 24-01-2015 10:52
Mój Boże to znaczy,ze nowy włodarz powiększ a bezrobocie, to tak ma być? ON prace ma i ma ludzi w d?????Tak am być? Bo paru cwaniaków dostało od Straży mandaty i teraz się mszczą?Eh życie życie.Panie burmistrzu a co z tymi co chcą pracować? Staży nie będzie? A jak ludzie pracę dostaną Co? Bo pan burmistrz rozmawiał z przedsiębiorcami i oni od razu zapewnią pracę setkom Kolan? Zapewnią może z 20 miejsc pracy to góra!!!!!buhahahahaah To takimi ma być nowy burmistrz??? Stary przynajmniej dał pracę może i swoim może i uprzywilejowanym ale zawsze przynajmniej inne miejsca pracy były wolne atak? Ci obecnie zwolnieni mają już różne znajomości bo wiadomo w UM pracowali i dostaną tę lepszą pracę bo mają wejścia w PUP. Wiadomo jaki jest PUP!!!!!!!!PUP swoim da. I to jakby sprawdzić w tym samym miejscu kiedyś w UM staż miały te same osoby, zadziwiające.a inni nie mogli ani razu. To jak mają nabyć kwalifikacje? Jak?Teraz mają CV z robotami różnymi fizycznymi to wiadomo,ze za biurko nikt ich nie zechce mimo studiów i kogo wina? PUP!!wyłącznie!! Pani dyrektor nagle zmienia przekonania i jest z opcji pana burmistrza.A staże ta pan i dyrektor nie każdemu da. Niedawno ale chyba w zeszłym roku dziewczyna płakała na korytarzu w PUP bo w jakimś urzędzie chcieli ją na staż a pani dyrektor ponoć jei chciała się zgodzić a Ona ponoć już nie ma na czynsz i bezdomna będzie...kto winny???? Pani dyrektor dom ma czy mieszkanie? Prace i na czynsze na gaz na prąd i co ją obchodzą ci którzy nie mają...To tak ma być? Dziwne co?To ja żałuję, że na pana głosowałam!!!!!!!Bardzo żałuję i drugi raz tego błędu nie popełnię!!!!! Dużo ludzi w UM pracowało? I cóż tego? To nie chodzi o to,że dużo ale o to że prace mają a że niektórzy się na tę pracę nie nadają? Innym nie dano szansy. Ludzie nie chcijcie zwolnień..Bo kiedyś to się na was zemści..Ja współczuję wszystkim zwolnionym...Sama raz zostałam zwolniona...zrobiono mi wielkie świństwo żeby było na mnie.No a le może lepiej bo w dziadowskim miejscu już nie muszę pracować. I dostałam o wiele lepszą pracę ale nie każdy ma takie szczęście. Nie wiem dlaczego tyle podłości w narodzie jest. Ja wiem, wiem niektóre urzędniczki w UM same sobie winne bo ludzi nie szanowały..paniusia rozmawiała przez telefon a ja czekałam i czekałam ma ona o obiadku itd...teraz siedzi w innym budynku ale to też UM... awans? A kogoś innego stamtąd zwolnili..to takie mają być porządki? NO ale i moja wina bo powinnam nagrać i do telewizji jak to urzędnicy kolscy ludzi obsługują i za to mają awanse i podwyżki...Czyli sami sobie winni jesteśmy..bo nie chcemy być donosicielami ale jeśli urzędnik ma nas gdzieś ja rozumiem kawa musi wypić jak ma niskie ciśnienie choćby po to aby nas dobrze potem obsłużył, ale do domu wydzwaniać bo kotleciki itd???Też to rozumiem ale nie z zegarkiem w ręku 15 minut tyle tej pani ..krótkie włosy chyba rude nazwiska nie pamiętam ale twarz bardzo dobrze. 15minut rozmowy z domem z mężusiem czy kimś tam. I wszystko dobrze ale potem takim do mnie tonem mówiła jakbym ja Jej w pracy przeszkadzała a jak na mnie patrzyła jak na szczura czy co? A ja tylko po zaświadczenie. Tylko po to i aż się bałam odezwać aby pani i to z Koła pochodzącej i mieszkającej w Kole nie zdenerwować bardzo ważnej urzędniczki. Znajomości ot co. Nie tylko ludzie z tzw grzegorzewa są be, Kolanie również a może bardziej bo ja z chamstwem i podłością spotkałam się właśnie ze strony urzędników Kolan i okolic. Dokładnie tak kochani, ze strony Kolan i to znane nazwiska mają w Kole. Przykre co?
| Zgłoś do usunięcia
marek 24-01-2015 10:46
jasne gość który zadał pytanie był karany przez straż miejską miał powód żeby zadać pytanie ?????
| Zgłoś do usunięcia