sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Majówki wrócą na Kaliskie Przedmieście

Majówki wrócą na Kaliskie Przedmieście

24-01-2015 08:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 14,637 | Komentarzy: 11
Jubiler Euro Koło
Majówki wrócą na Kaliskie Przedmieście
Foto:
Jeszcze kilkanaście lat temu lasek komunalny na Kaliskim Przedmieściu w okresie wiosenno-letnim tętnił życiem. Obecnie park jest tylko miejscem spacerów okolicznych mieszkańców oraz przystankiem libacji alkoholowych. Czy to miejsce zostanie ożywione?
Park na Kaliskim Przedmieściu to temat, o który walczą mieszkańcy Starówki od dawna. Pamiętamy przecież protesty kolan w związku z usunięciem ławeczek i braku modernizacji i remontów muszli koncertowej. Wielokrotnie porządkowaniem i sprzątaniem terenów zielonych w tej części miasta zajmowali się sami mieszkańcy.

Na wczorajszym spotkaniu z Burmistrzem mieszkańcy otrzymali odpowiedź na pytania związane z parkiem. Stanisław Maciaszek powiedział, że postara się, aby w okresie wiosennym wróciły w to miejsce majówki i imprezy plenerowe.

A co nasi czytelnicy sądzą o tym pomyśle?

Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (11)
p 25-01-2015 23:22
straży nie było i były imprezy. ZLIKWIDOWAĆ WRESZCIE ten dziwny wymysł jakim jest STRAŻ MIEJSKA, a pieniądze przeznaczyć na dodatkowe etaty w policji
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec DPS-u 25-01-2015 14:45
Na Kaliskim Przedmieściu ożywione życie toczy się na cmentarzu i przy sklepach monopolowych. Poza tym Zespół Szkół i Szpital, a tak to sennie i cisza.
| Zgłoś do usunięcia
Mieszkanka Koła 25-01-2015 11:21
Artykuł o majówkach przerodził się w artykuł o Straży Miejskiej. Ja chciałam powiedzieć, że lasek jest piękny. Na pewno warto o niego dbać bo w Kole nie ma takiego drugiego miejsca. Co do libacji alkoholowych to nie zgodziłabym się z tym bo nie widać tam butelek po alkoholu. W innych częściach miasta jest ich więcej i to nie tylko w parkach.
| Zgłoś do usunięcia
T. 24-01-2015 14:23
Tak, bo Straż Miejska niby taka pomocna. Wielokrotnie zgłaszałem, żeby przyjechali i zrobili porządek, np. na podwórze z zawalonymi autami, które zrobiły sobie parking i nie dało się normalnie ruszać. Nie raz nie doczekałem się, innym razem przyjechali, popatrzyli, pojechali i g...o zrobili, ale kase to łatwo zbierać.
| Zgłoś do usunięcia
mm 24-01-2015 12:47
Zrobiłem błąd w poprzednim wpisie. OCZYWIŚCIE 2 lub 3 imprezy......
| Zgłoś do usunięcia
mm 24-01-2015 12:43
Jakie majówki? Jakie imprezy plenerowe? Bądźmy poważni - mogą się tu odbyć w porywach 2 3 imprezy w okresie letnim (jeśli pogoda pozwoli). Ładowanie pieniędzy w nową muszlę i ławki (które żulia w mig rozp......) nie ma sensu. Uporządkować i zrobić lasek miejski.
| Zgłoś do usunięcia
Gość 24-01-2015 12:23
Nie wiem o co wam chodzi,przecież w Kole będą miały miejsce również inne imprezy np. Dni Koła, zlot motocykli i inne . Te imprezy też musi ktoś pilnować pod względem bezpieczeństwa a wy czepiacie się akurat majówki na Kaliskim.
| Zgłoś do usunięcia
Jan 24-01-2015 11:19
NO JAK KTO TO ZABEZPIECZY ??? MACIASZEK Z RADNYMI PIS A MOŻE JESZCE TA PANI CO TAK SIE UDZIELAŁA , TA PO BADANICH U PSYCHIATRY.........NADAJE SIE DOBRY DUET
| Zgłoś do usunięcia
kmicic 24-01-2015 10:42
Zobaczymy kto je zabezpieczy jak nie będzie straży miejskiej ????
| Zgłoś do usunięcia
GośćG. 24-01-2015 10:06
Brawo p. burmistrzu, powoli i małymi kroczkami zobaczymy niebawem efekty pana pracy. Na wszystko przyjdzie czas. Gdyby nasze miasto nie miało takich długów, to łatwiej by było zarządzać pieniędzmi. A tu takie zadłużenie. Wierzę, że nawet z takim balastem wyprowadzi pan nasze miasto na duży plus. Dziękujemy za spotkania z nami, za wsłuchiwanie się w to, co mamy do powiedzenia, w przeciwieństwie do poprzedniego burmistrza. Brak słów !!!
| Zgłoś do usunięcia
Mira 24-01-2015 09:53
Świetna sprawa.Chociaż mieszkam z drugiej strony miasta ale lubię Kaliskie Przedmieście. Bardzo mile wspominam dawne majówki i inne imprezy w tej części miasta.Przecież dawniej to tylko tam odbywały się zabawy.No i te tłumy ludzi, nie tylko z Koła ale i z okolicznych miejscowości.Jeżeli jakakolwiek majówka ma być w Kole to tylko w lasku na Kaliskim Przedmieściu. Jestem za.
| Zgłoś do usunięcia