sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Deszcz krytyki w stronę KTBSu. Wiele zmian

Deszcz krytyki w stronę KTBSu. Wiele zmian

30-01-2015 21:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 17,560 | Komentarzy: 12
Jubiler Euro Koło
Deszcz krytyki w stronę KTBSu. Wiele zmian
Foto:
W dniu dzisiejszym odbyło się drugie spotkanie z mieszkańcami zorganizowane przez nowego Burmistrza. Kolejne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jakie tematy poruszali mieszkańcy? Najczęstszą treścią pytań był KTBS a szczególnie bardzo krytyczne słowa wobec funkcjonowania jednostki. Poruszono również temat Straży Miejskiej.
Spotkanie zorganizowane dla mieszkańców nowej części Koła odbyło się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Kilka minut po 17:00 Burmistrz po krótkim przywitaniu przekazał mikrofon zgromadzonym mieszkańcom.

Jak wspomnieliśmy najwięcej zarzutów i oznak niezadowolenia płynęło w stronę funkcjonowania KTBSu. Mieszkańcy informowali o licznych nieprawidłowościach w naliczaniu opłat za media, braku zainteresowania prezesa problemami mieszkańców, opryskliwością w stosunku do petentów.

Były też głosy niezadowolenia z pracy Straży Miejskiej oraz prośby o wzmożone patrole w okolicy ulicy Toruńskie i Zawadzkiego.

Wśród mieszkańców pojawił się też głos młodszego społeczeństwa, które prosi o możliwość pracy i rozwoju w mieście Kole bez konieczności wyjazdów za granicę.

Wiele zimnych słów padło pod adresem poprzedniej władzy w osobie byłego Burmistrza i radnych.

Wracając do KTBSu, Stanisław Maciaszek zapewnił mieszkańców, że będzie robił wszystko co tylko możliwe, aby zmienić obecny stan. Burmistrz poinformował zebranych, że obecnie trwa audyt działalności jednostki za poprzednie lata oraz, że powołał nową radę nadzorczą.

Tak jak na poprzednim spotkaniu, tak i dziś pytano o planowane inwestycje w celu niwelowania bezrobocia, o poprawę czystości Koła, o przyszłość terenu po ZREMBie.

Kilku spośród przybyłych doceniło inicjatywę Burmistrza dotyczącą wyjścia do mieszkańców i chęci zasięgnięcia ich zdania na wiele tematów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (12)
maxsimus 02-02-2015 06:37
kolejne spotkanie p. Burmistrza z mieszkańcami i bardzo dobrze , to jest nowy włodarz miasta i chce się dowiedzieć co tak naprawdę nurtuje mieszkańców ,i co się okazuje , a no kolejny raz można się dowiedzieć że funkcjonowanie służb miejskich jest do kitu,wynika z oceny mieszkańców , a z czego to wynika ? a no z tego że na odpowiednich stołkach siedzą typowi urzędnicy , którzy , w ich mniemaniu, myślą że po zjadali wszelkie rozumy i działają zgodnie z prawem , a przecież po drobne sprawy do urzędu przychodzą zwykli ludzie którzy oczekują reakcji na ich problemy , można i należy zmienić cały system zarządczy , konkretny, każdy urzędnik ma być kompetentny, swoje obowiązki ma wykonywać zgodnie z prawem , ma się pochylać nad problemem zgłaszanym tak aby problem został rozwiązany zgodnie z prawem i dla dobra mieszkańców ,a nie wszystko robić i tłumaczyć że się nie da, i nie prawdą jest że niektóre przepisy wiążą ręce urzędnicze i nie pozwalają na realizacje problemu ale jeżeli jest się urzędnikiem kompetentnym , merytorycznym , zawsze można znaleźć rozwiązanie tylko trzeba chcieć , i nie zapominać że się jest na służbie nie u burmistrza a dla społeczeństwa ,i zawsze należy pamiętać że po drugiej stronie lady staje obywatel który jest dla urzędnika "pracodawcą " i ma prawo oczekiwać pomocy i obsługi problemu w sposób kulturalny , merytoryczny , i w tym urzędzie chyba tego zabrakło
| Zgłoś do usunięcia
Zuza 01-02-2015 18:20
BURMISTRZ SIE POCHYLI , WYSŁUCHA I TAK NIC NIE ZROBI BO NIEMA POJĘCIA CO MOŻNA ZROBIĆ , JEDYNE CO MOŻE TO OBIACA ALE JEŚLI KOMUŚ BEDZIE OD TEGO LEPIEJ TO OK
| Zgłoś do usunięcia
ja 01-02-2015 16:20
Niestety trzeba iść do BURMISTRZA i powiedzieć mu to a on to naprawi co ?????????
| Zgłoś do usunięcia
Jarosław 01-02-2015 15:24
KTBS przed świętami Bożego Narodzenia 2014 obiecał naprawić dachówkę,którą zerwał wiatr.Dzisiaj jest początek lutego i całą sprawę mają głęboko........Ja pytam czy oni są dla nas ,czy my dla nich.
| Zgłoś do usunięcia
vicek 31-01-2015 17:42
Wszystko by było dobrze tylko nagłośnienie do niczego. Dyrekcja szkoły powinna wyciągnąć wnioski do tego pracownika.
| Zgłoś do usunięcia
W.D 31-01-2015 15:20
No bo Pani Wapińska w Kole tylko sporadycznie przebywa a nie mieszka, więc nie ma co się dziwić.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 31-01-2015 11:01
Na spotkaniu byli obecni też radni z którymi można było porozmawiać. A Pani Wapińska unika spotkań z mieszkańcami?
| Zgłoś do usunięcia
zadziwiona 31-01-2015 10:45
dlaczego nie ma video ze spotkania? Ze spotkania z innymi mieszkańcami było. A tu co?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 31-01-2015 10:43
Te rady nadzorcze to tylko biorą kasę. Wystarczy prezes czy dyrektor , pracownicy. Po co rady nadzorcze? Podwyższanie kosztów. Co one znaczą? Nic, bo prezes czy dyrektor bezpośredni musi działać. ON musi o wszystkim pamiętać i zadowolić wszystkich. Przecież są też komisje radnych tak? jest burmistrz i nawet zastępca...!!!!Ilu musi być nad tym biednym szefem ktbs ludzi? A każdy am swój w tym interes...Prezesem musi być ktoś z doświadczeniem a młodzi już byli i co zrobili? Młodzi ludzie sądzą ,że jak są młodzi pełni zapału to już wszystko wiedzą. Otóż nie. Wiedza przychodzi z wiekiem doświadczenie również.Tylko młodzi dowiadują się o tym jak się zestarzeją..nigdy wcześniej. I w tym problem. Nie trzeba było wywalać wieloletniej pani dyrektor ...zanim nie nauczyła kogoś nowego jak ma pracować.
| Zgłoś do usunięcia
cl9 31-01-2015 07:42
potrzebny jest nowy prezes ktbs, ktoś młody, energiczny, kto naprawde się poświęci, gdyby jeszcze miał wiedzę do tego to by już było super
| Zgłoś do usunięcia
jolanta p. 30-01-2015 21:56
i mieli rację! Czas na zmiany, zmiany na lepsze. Teraz albo już nigdy!
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 30-01-2015 21:25
to tylko mieszkancy zasobow KTBSu wiedza jak to jest..
| Zgłoś do usunięcia