R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

7 osób zatrutych w ZSRCKu w Kościelcu

03-02-2015 13:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,043 | Komentarzy: 3

W dniu 29.01.2015 r. na obiekcie Internatu Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne połączone z ćwiczeniami zgrywającymi dla zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz zastępów OSP Ruszków i Trzęśniew.
Foto:
R E K L A M A
Przy pomocy wytwornicy dymu symulowano pożar w pomieszczeniu gospodarczym na I piętrze budynku internatu. W wyniku pożaru 7 osób zostało podtrutych tlenkiem węgla, a dym uniemożliwił im ewakuację z budynku. Dyżurujący wychowawcy po ogłoszonym sygnale trzech dzwonków przeprowadzili w czasie około 4 minut ewakuację 130 uczniów z budynku internatu. Niestety na miejscu zbiórki okazało się, że wśród ewakuowanych brakuje 7 osób. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej kierownictwo internatu przekazało informacje o miejscu, w którym powstał pożar i gdzie znajdują się poszkodowane osoby. Strażacy przystąpili do ewakuacji osób poszkodowanych i do gaszenia pożaru. Osoby poszkodowane zostały ewakuowane z budynku szkoły do namiotu ratowniczego. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przy zatruciach wziewnych. Ćwiczenia zostały omówione i podsumowane z kierownictwem internatu w Kościelcu oraz ćwiczącymi strażakami.

Zdjęcia: kpt. Marek Guzowski
Tekst: st. kpt. Jacek Wiśniewski
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę