sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Bezpieczne życie seniorów

Bezpieczne życie seniorów

12-02-2015 10:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,031 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Bezpieczne życie seniorów
Foto:
Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo seniorów, Komenda Wojewódzka Policji opracowała program „ Bezpieczne życie seniorów”, który realizowany jest przy udziale kompetentnych podmiotów i instytucji.
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole włączyła się do realizacji tego programu i na zaproszenie organizatorów, pracownicy Stacji uczestniczyli w dwóch spotkaniach. W dniu 4 lutego 2015 roku w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Poznańskiej 1 W Kłodawie odbyło się spotkanie z seniorami Uniwersytetu III Wieku. Pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Higieny Żywności i Żywienia przeprowadził pogadankę dotyczącą zdrowego stylu życia, higieny żywności i żywienia, profilaktyki chorób zakaźnych ( grypa) Została omówiona również tematyka szkodliwości palenia tytoniu.

W dniu 10 lutego w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyło się spotkanie z seniorami Klubu „Stokrotka,” podczas którego odbyła się prelekcja przeprowadzona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole Panię Ewę Lewicką Pracownik OZ i PZ zachęcał seniorów do podejmowania aktywności fizycznej. W spotkaniu wzięła udział Pani Elżbieta Wiśniewska - instruktorka ZUMBY GOLD. Zajęcia te to doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, do chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla osób w wieku 50+. Dużym zainteresowaniem cieszył się pomiar ciśnienia. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 100 seniorów.

Przygotowała: Izabela Kamińska

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
nauczyciel 12-02-2015 14:01
Dlaczego wcześniej nie było informacji o takich spotkaniach tylko po czasie żeby się chwalić.
| Zgłoś do usunięcia