sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Nowe dowody osobiste od 1 marca

Nowe dowody osobiste od 1 marca

20-02-2015 10:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,102 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Nowe dowody osobiste od 1 marca
Foto:
Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na swojej stronie internetowej, od 1 marca 2015 roku zostaną wprowadzone nowe dowody osobiste, zatem od najbliższego miesiąca będzie obowiązywać nowy wzór tego dokumentu.
Czym będą różnić się nowe dowody od tych obecnych? Przede wszystkim nie będzie na nich adresu zameldowania, wzoru podpisu oraz informacji o wzroście i kolorze oczu.

MSW wyjaśnia, co nowego będzie zawierać dowód osobisty. Od 1 marca pojawi się szereg nowych zabezpieczeń. M.in. dwukrotnie powtórzone zdjęcie posiadacza, mikrodruki, tłoczenia i specjalne farby. Dzięki temu znacznie trudniej będzie go sfałszować. Na nowym dowodzie osobistym znajdą się też informacje o polskim obywatelstwie.

Brak informacji o adresie zameldowania pomoże osobom, które często zmieniają miejsce zamieszkania, dzięki czemu nie będą musieli za każdym razem wnioskować o wydanie nowego dowodu osobistego.

W naszym mieście wnioski o dowody można składać w Ratuszu Miejskim.

Co do samych wniosków to i tutaj przewidziane są zmiany. Nowe formularze mają być bardziej przejrzyste i mniej skomplikowane.

Czy musisz wymienić stary dowód? Nie - zapewnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność do upływu terminów w nich określonych. Nie będzie konieczności wymiany dokumentów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!