sim
mycenter
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Brzdące na pływalni

Brzdące na pływalni

03-03-2015 15:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,053 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Brzdące na pływalni
Foto:
W dniu 1 marca 2015r. na Pływalni Miejskiej w Kole rozpoczęły się zajęcia  skierowane dla najmłodszych  w wieku od 3 m-ca do 3 lat. Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę w godz. od 10:00 do 11:30 do końca maja 2015r. Dzieci podzielone są na 3 grupy wiekowe. Zabawa w wodzie trwa pół godziny.

Dla maluchów woda to raj- przez 9 miesięcy była ich domem. Dlatego bardzo szybko adaptują się do zajęć na pływalni. Celem zajęć ruchowych w wodzie z niemowlęciem i dzieckiem w wieku poniemowlęcym jest głównie oswojenie jak i nauczenie przemieszczania się w niej.

Pływanie wspomaga rozwój fizyczny i psychoruchowy dziecka, a także pozytywnie wpływa na układ krążenia, oddechowy oraz rozbudowuje układ mięśniowy i poprawia koordynację. Częsta zmiana pozycji ciała w wodzie wymusza prawidłowe napięcie mięśni posturalnych. Dzięki wykonywaniu podczas zajęć na pływalni dużej ilości ćwiczeń, również naprzemiennych, maluchy mają dobrze opanowany schemat swojego ciała i dobrze rozwiniętą motorykę.

Zajęcia zorganizowane – grupowe, dają Twojemu dziecku szansę na kontakt z rówieśnikami już od najmłodszego wieku, a Ty masz możliwość poznania rodziców innych dzieci w podobnym wieku, dzięki czemu możecie wymieniać poglądy, wiedzę i spostrzeżenia. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje wzajemne zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia w grupie rówieśniczej wpływają korzystnie na rozwój emocjonalny, poznawczy i społeczny małego człowieka.

Zważywszy na ogromne korzyści wynikające z grupowych zajęć w wodzie, zachęcamy do zapisywania maluszków na niedzielne zabawy na pływalni. Więcej informacji pod numerem tel. 667 100 748.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!