sim
mycenter

KOŁO w ratuszu

04-03-2015 13:06 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,748 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
KOŁO w ratuszu
Foto:
6 marca w Ratuszu Miejskim w Kole o godz.18.00 odbędzie się otwarcie wystawy Edyty Kasperkiewicz pt. "KOŁO".

Jest to wystawa instalacji stworzonej przez artystkę z wykorzystaniem światła. Tematem artystycznych poszukiwań autorki jest koło; jego znaczenie, symbolika oraz codzienne rzeczy, które mogą stać się obiektem artystycznym.  Artystka na różne sposoby wykorzystuje koło, tworząc obiekty, instalacje oraz obrazy. Działalność ta doskonale koresponduje z nazwą miasta, dlatego też wystawa w mieście Kole jest szczególnie ważnym punktem na mapie artystycznych działań artystki.

notka o artystce:

Edyta Kasperkiewicz ur. w Mońkach (1982) ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydział Sztuk Pięknych  UMK w Toruniu. Obecnie jest doktorantką Wydziału sztuk Pięknych tejże uczelni w dyscyplinie sztuk pięknych. Artystka zajmuje się głównie instalacją oraz szeroko pojętym rysunkiem, prowadzi także działalność edukacyjną, warsztatową współpracując z wieloma placówkami kulturalno-artystycznymi w Toruniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!