sim
geberit produkcja
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Czy Koło stanie się Zielonym Miastem nowej generacji?

Czy Koło stanie się Zielonym Miastem nowej generacji?

04-03-2015 13:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,510 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Czy Koło stanie się Zielonym Miastem nowej generacji?
Foto:
Spopularyzowaniu zastosowania Odnawialnych Źródeł Energii w Kole służyło otwarte spotkanie z firmą FreeVolt Sp. z o.o., jakie zorganizował w ratuszu Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek. Przedstawiciele firmy zaprezentowali korzyści wynikające z zastosowania fotowoltaiki, czyli montażu na obiektach urządzeń przetwarzających światło słoneczne na energię elektryczną, oraz możliwości uzyskania dotacji na to przedsięwzięcie.

Jak przekonywali prelegenci, wykorzystanie energii słonecznej jest szansą na ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych gazów cieplarnianych, a fotowoltaika to niezawodne rozwiązanie dające możliwość oszczędności na energii elektrycznej. – Przyświeca mi idea, by Koło zainwestowało w energię odnawialną, na tym polu możemy zyskać – przyznał burmistrz. – Do zaproszenia tej bydgoskiej firmy skłoniły mnie wysokie rachunki za energię elektryczną jakie ponoszą miejskie obiekty, jak np. pływalnia. Mieszkańcy muszą wyrazić wolę, że chcą przystąpić do takich inicjatyw gospodarczych, Unia Europejska finansuje nawet do 90 % takich przedsięwzięć.

Firma zajmuje się m.in. dystrybucją i montażami ogniw fotowoltaicznych, więc wykładu o zaletach wdrożenia tej technologii nowej generacji wysłuchali obecni przedstawiciele instytucji oraz mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych. – Do mocy 40 kW instalacje fotowoltaiczną w świetle nowych przepisów będzie mógł zainstalować każdy obywatel, dziś tylko kupujemy energię z zakładów energetycznych, a wkrótce będziemy mogli ją produkować. Najlepiej, by moc pobierana przez nasze gospodarstwo domowe była równoważona z mocą, jaka wyprodukujemy, to najkorzystniejsza sytuacja, by produkować na miarę zużycia – tłumaczył Bogumił Tycz z Freevolt.pl. - Instalacja zamontowana dla potrzeb domowych może się spłacić po kilku latach, w nowej perspektywie UE będą możliwe dotacje a Bank Ochrony Środowiska jest gotowy dać 40% dotacji, z których będzie można skorzystać.

Pytań było wiele, a po zakończeniu spotkania na pewno zrodziło się ich jeszcze więcej, dlatego by dać zainteresowanym mieszkańcom szeroki dostęp do wiedzy na temat zastosowania fotowoltaiki w Kole, przedstawiciele firmy FreeVolt Wielkopolska będą jeszcze zgłębiać ten temat na naszym podwórku. W poniedziałek 9 marca oraz w piątek 13 marca w godz. 12.00 – 17.00 w Ratuszu Miejskim, w sali nr 104 uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych porad osobiście w punkcie lub telefonicznie pod nr. tel. 501 529 089, 531 221 766.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!