sim
Artbud

Prośba o pomoc!

13-03-2015 15:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,631 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Prośba o pomoc!
Foto:
Przyłączamy się do apelu kolskiego lekarza okulisty Dariusza Tulei o przekazywanie niepotrzebnych nam okularów dla Afryki.

Lek. Tuleja w dniach od 15 stycznia do 15 lutego br. brał udział w misji humanitarnej w Kamerunie w ramach akcji „Okuliści dla Afryki”.  

 „Okuliści dla Afryki” to akcja charytatywna skierowana do najuboższych mieszkańców Afryki, polegająca m.in. na badaniu dzieci i dorosłych oraz leczeniu ich, między innymi w polskim gabinecie okulistycznym w Abong Mbang w Kamerunie. W ramach akcji prowadzona jest również zbiórka okularów korekcyjnych i słonecznych na rzecz ubogich w Afryce.

Lekarz Tuleja po raz drugi trafił do Afryki na misję. Przez miesiąc przemieszczał się po terytorium, pokonał przeszło 3 tys. km., przebadał ponad tysiąc osób. - Tam potrzebne jest wszystko, w każdej dziedzinie – takie są spostrzeżenia kolskiego okulisty.

Do końca kwietnia można przekazywać okulary niepotrzebne, choć w dobrym stanie, by służyły innym potrzebującym. Można je przynosić do rejestracji okulistycznej w przychodni przy ul. PCK (na parterze). W połowie kwietnia P. Dariusz Tuleja zorganizuje otwarte spotkanie w Miejskim Domu Kultury, na którym będzie opowiadał o swojej niezwykłej, drugiej już wyprawie do Afryki i pokazywał wiele pięknych zdjęć, na których utrwalił tamtejsze życie. O terminie spotkania poinformujemy, szczególnie, iż będzie ono okazją do przekazywania okularów. Również podczas prelekcji w szkołach, na które nasz podróżnik otrzymał zaproszenie, dzieci i młodzież będą mogły przekazać okulary dla Afryki.

Proszę Państwa o pomoc w zbiórce okularów na rzecz Afryki a także udzielanie wsparcia materialnego poprzez zasilenie donacjami konta fundacji oraz przekazywania 1% podatku – powiedział Dariusz Tuleja

Fundacja Dzieci Afryki
Ul. Odkryta 48D/612
03-140 Warszawa
Nr konta: 78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
z dopiskiem: OKULIŚCI DLA AFRYKI

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio
ul. Grunwaldzka 86, 60-311 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Zachęcam, zapraszam, ta pomoc naprawdę jest potrzebna.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
kolanin 13-03-2015 23:36
Taka akcja była przeprowadzana w Kole, chyba w maju 2013 roku i jak pamiętam to zebrano wtedy dość dużo okularów.
| Zgłoś do usunięcia