sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Pomoc dla powodzian w Sandomierzu

Pomoc dla powodzian w Sandomierzu

08-06-2010 08:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,956 | Komentarzy: 1
Pomoc dla powodzian w Sandomierzu
Foto:
zacisze
8 czerwca o godzinie 5 rano samochód ciężarowy marki Renault z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, wyruszył z towarami potrzebnym powodzianom w Sandomierzu. Zebrane towary zostaną dostarczone potrzebującym z parafii Matki Boskiej Królowej Polski.
Zbiórkę zorganizował Polski Czerwony Krzyż wspólnie z parafią Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Blizna w Kole. Wśród towarów dostarczonych przez mieszkańców znajdowały się 2 nowe telewizory, wózki dziecięce, żelazka do prasowania, środki chemiczne, artykuły żywnościowe jak – masło, cukier, mąka, konserwy, woda butelkowana o wydłużonej spożywalności, koce, pościel itp. Ofiarodawcami byli mieszkańcy miasta Kola i powiatu kolskiego.

Nasi parafianie pozytywnie zareagowali na nasz apel przynosząc różne artykuły. Nie były to rzeczy używane, tylko nowe. Pokazali na czym polega solidarność międzyludzka. Jako proboszcz parafii bardzo im za to dziękuję – powiedział ks. prałat Janusz Ogrodowczyk.

W akcję zbiorki publicznej jak i załadunku samochodu włączyła się czynnie młodzież z PCK.

Ja ze swej strony wyrażam szczere wyrazy wdzięczności prezesowi Polskiej Spółdzielni Spożywców w Kole, panu Wojtkowi Jabłońskiemu za udostępnienie 4 sklepów do przeprowadzenie zbiórki artykułów spożywczych. Mieszkańcy Koła pokazali, że na nich zawsze można liczyć – zaakcentowała pani Zofia Rowecka kierownik PCK.
mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~anna 08-06-2010 14:40
no brawo i tak powinno byc a nie urząd gminy i miasta będa sobie urządzać wycieczki zróbcie zbiórkę i wy
| Zgłoś do usunięcia