sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Płatny parking wokół Ratusza?

Płatny parking wokół Ratusza?

05-05-2015 11:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 30,089 | Komentarzy: 25
Jubiler Euro Koło
Płatny parking wokół Ratusza?
Foto:
Z taką propozycją wyszedł Radny Michał Piasecki, argumentując to wskazówkami mieszkańców, którzy przyjeżdżając załatwić swoje sprawy w Ratuszu nie mogą zaparkować.
Płatna strefa parkowania na Starym Rynku, czyli wokół Ratusza - to pomysł Radnego TSu, który przedstawił podczas ostatniej sesji Rady Miasta w punkcie interpelacji.

A co na to nasi czytelnicy? Czy powinno się ustawić parkomaty przy Ratuszu?

Foto: M. Szurgot
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (25)
Marta 09-05-2015 16:11
Jeżeli jest zainteresowanie wokół ratusza to może władza pomyśli o ruinie budynku który straszy vis a vis, Tłumaczenie że nie można dogadać się z właścicielami to bzdura. Tylko patrzeć jak to spadnie np. na przejeżdżające samochody, Trzeba ofiar aby tym się zająć.? Ponad to zaprzestano moim zdaniem sprzątać ulice i trawniki w mieście, Koło jest bardzo brudne a często jedynym kosztem w tym kierunku byłby kubeł, szmaty i grabie.
| Zgłoś do usunięcia
kkkk 08-05-2015 20:07
Nie ma gdzie zaparkować bo radni przyjeżdżają na radę i parkują gdzie popadnie
| Zgłoś do usunięcia
tty 07-05-2015 11:21
A nie mówiłem burmistrz choruje na syndrom Janosika!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
on 05-05-2015 23:34
no i oczywiscie płatne wejście do ratusza, a najlepiej niech ten radny zmieni funkcje na parkingowego- super debilny sposób na zwiekszenie misjca na parkingach, a może by tak pomysleć żeby zwiekszyc ilość miejsc parkingowych da się wygospodarować niewielkimi przeróbkami, trzeba tylko wyslić wyobraźnię, skasować nieporzeebne slupki, wygospodarować zadeptane trwaniki, a na wyspie wyremontować chociaż jedną z przlegających uliczek i zrobic miejsca parkingowe, a nie ustawianiem kolejnych parkomatów panie radny - parkingowy, wcale nie chce wam sie myśleć, potraficie tylko krytkować i wnosić kolejne opłaty
| Zgłoś do usunięcia
Timi 05-05-2015 18:36
To nie wina burmistrza tylko radnych. Bo to oni dają takie pomysły. Na obecnego burmistrza narzekają tylko ci co wchodzili poprzedniemu w tyle. A co Drożdzeski zrobił?? Sobie pod domem asfalt i basen który ciągną się tyle lat i takie długi. Nie bądźcie śmieszni ci co są za Drożdzeskim.
| Zgłoś do usunięcia
anna 05-05-2015 17:49
teraz można gdzie normalnie zaparkować na Broniewskiego, a koszt parkowania nie jest az taki duży nie przesadzajcie ze 1 zł czy 2 zł to taki duży koszt!
| Zgłoś do usunięcia
TT 05-05-2015 17:40
Proszę przejechać się ul. Garncarską i Broniewskiego i zobaczyć jak wyglądają ulice. Pustki. Na moje oko na około 60 miejsc parkingowych na Garncarce o godz. 15 było 8 aut. Tak wyglądają rządy nowego burmistrza. Jest powiedzenie: chytry dwa razy traci. Wystarczyło rozszerzyć strefę bez podwyżek ewentualnie na dalszych ulicach od Toruńskiej zrobić niższe ceny za 1 h parkowania. Jestem ciekaw jak długo będą spłacać nowe maszynki do nabijania kabzy. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
L-jak Lucy 05-05-2015 16:19
Nr.parzyste ( 2 ostatnie tablicy rejestracyjnej) niech parkują w poniedziałek, śodę i piątek, pozostali wtorek, czwartek i sobotę . Ci co nie spełniają tych warunków piechotą zwiedzać Królewski Miasto Koło. Instyucje w Kole są tak blisko siebie że można dojść piechotą. Można też zrobić bezpłatny parking przy Domu Kultury.
| Zgłoś do usunięcia
gosc 05-05-2015 15:13
pewnie jest
| Zgłoś do usunięcia
kol 05-05-2015 15:09
"Pan"radny P. Może jest duży ale za to ma malutki mużdżek
| Zgłoś do usunięcia
CRX 05-05-2015 15:03
zarobki kiepskie to fakt ,ale samochodów 1000 -ce na ul to tez fakt ,a po 2 to są miasta co nawet pod blokiem sa miejsca płatne tak pod blokiem ,a jak nie masz to na strzezony i 20zł za dobę jedz do stolicy to zobaczysz jak jest ludzie maja garaze placa podatki co miesiac i za garaz a ci pod blokami nie placa u nas ,ale jak sa tacy co jest ich 2 a samochodow maja 2 czy trzy to w sobote czy niedziele to miejsca nie znajdziesz ,apłatne są wolne noca chyba,i prawda jest ze ktos chcialby przyjechac do urzedu ,a tu zajete ,ale koscielny jest wolny:)
| Zgłoś do usunięcia
Markus 05-05-2015 14:33
Oczywiscie. Jak ktos posiada samochod powinien sie liczyc z kosztami jego utrzymania. Platne parkingi to akurat najmniejszy koszt w calosci wydatkow zwiazanych z posiadaniem samochodu
| Zgłoś do usunięcia
joe 05-05-2015 14:19
poebało ich!!! najlepiej to niech całe koło płatne będzie i pod szkołami o pod domami....... debilizm!!!!! zarobki kiepskie a nawet za parkowanie każą płacić.... co za chore miasto, chore rządy!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
Timi 05-05-2015 13:59
Po pierwsze to mieszkańcy bloków czy też budynków którzy mają obok parkingi powinni być zwolnieni z opłat. Z jakiej racji pod własnym domem trzeba płacić za parking. A może by tak płacić za pójście do toalety bo jakiś mądry sobie tak powie ze płatne i o... Albo nie, proponuję zamontować pakowany na każdej ulicy, pod szkołami, pod szpitalem, pod cmentarzem i pod marketami. Paranoja się robi z tymi płatnymi miejscami. Cała Garncarska płatna. Szok.Co się z wami dzieje.
| Zgłoś do usunięcia
KOLANIN 05-05-2015 13:29
DLACZEGO STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA NIEMA NA UL ZAWADZKIEGO ? CERAMICZNEJ ? PRZECIEŻ TO CENTRUM MIASTA
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 05-05-2015 13:12
Czy my jadąc do Poznania albo innego miasta nie zajmujemy tzw tubylcom miejsc? Jasne,że tak! Ludzie dlaczego piszecie, że wieś zajmuje. Owszem zajmuje, a co ma robić? Pieszo iść 30km? To powodzenia Wy też idźcie do Konina pieszo... Ale i bywa, że miejscowi stawiaja wszędzie tam gdzie luz i blues żeby jak najtaniej.Szczęśliwi bo urodzili się w mieście i zaraz są lepsi????Jak można tak napisać? Co? Ja wiem, że to prawda, że czasami ktoś przyjezdny stawia z innej strony bloków auto aby nie płacić. To fakt. Ale zcasami przyjeżdża ktoś do kogoś wgości. Co ma zrobić?I co mają zrobić ludzie, kiedy blok ma więcej niż 45 mieszkań? Samochodów może i mniej jakieś 30 ale miejsc o wiele za mało? BO moze z 20ścia...Wszyscy zapłącą 30zł i ani razu nie postawią auta bo i tak zabraknie miejsca? Ktoś te kasę im odda?A co ztymi co wynajmują mieszkania...płącą w końcu za mieszkanie więcej Też mają swoje prawa. A komunalnych coraz mniej bo są za psie grosze sprzedawane. No ale juz miasto nie będzie musiało wydawać na remonty. Sąsiad kupił mieszkanie za150tysięcy na kolejowej a obok ktoś za 1% tych 150tysięcy?Bo mieszka już ileś lat... Gdzie tu sprawiedliwość? Ja im nie żałuję, niech kupują i za złotówkę no ale..każdy by tak chciał. Jeden musi sam zarobić na meiszkanie i zapłąciuć wiele albo wziąć hipotekę i modlić się żeby miał pracę i spłacić do emerytury bo inaczej na bruk! I On komunalnego nie dostanie bo Jego wina powiedzą. A inny co? Nie myśli o tym, nie założył w życiu książeczki mieszkaniowej nie postarał się ale mieszkanie Mu się należy za 1%? i mieszkanie dostanie za 1%?To tak ma być? Przykre. 500zł za miejsce ? 500zł za miejsce to dla bogatych tak?
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 05-05-2015 12:58
Pani któa pisze,że obok Fantazji moc aut nie wie, że tam też parkomaty będą , ba nawet trzy.
| Zgłoś do usunięcia
gosciowa 05-05-2015 12:40
Zobaczcie co sie dzieje na Broniewskiego po postawieniu Parkomatów. Broniewskiego puste a wszystkie inne dziury zawalone samochodami. Koło 3-ki, Fantazji, Rambo. Moi zdnaniem przyjezdni z okolicznych miast i wsi powinni miec winiety. Wtedy nie zajmowali by miesc parkingowych mieszkańcom. Szkoda 50 gr czy złotówki? Ja mieszkaniec musze parkowac na płatnym bo jakiś burak zajmuje miejsce pod moim blokiem ?
| Zgłoś do usunięcia
zniesmaczony kolanin 05-05-2015 12:38
Mieszkańcy jednego z bloków przy których powstały płatne strefy parkowania i ustawiono parkomaty mają razem dwa razy tyle samochodów co jest miejsc parkingowych i niech każdy wykupi miesięczny abonament to kto odda kasę tym którym ani razu nie uda się zaparkować pomimo wykupionego abonamentu miesięcznego? Proszę o czytanie ze zrozumieniem dla przykładu jest 45 mieszkań niech na każde mieszkanie wypadnie 1 samochód a miejsc parkingowych jest 20. Co ma zrobić pozostałe 25 jeżeli wykupi abonament miesięczny i ani razu nie będzie możliwości skorzystania z tego abonamentu?
| Zgłoś do usunięcia
zax 05-05-2015 12:18
A ja uważam, że to dobry pomysł bo ciężko tam znaleźć jakieś wolne miejsce żeby zaparkować gdy ma się coś do załatwienia czy to Ratuszu czy ogólnie na Starym Mieście.
| Zgłoś do usunięcia
parkingowy 05-05-2015 12:08
Jako mieszkaniec miasta Koła proponuję powiększyć strefę płatnego parkowania do ulic: Krańcowa, Wiejska, Klonowa, Mikołajczyka i koniecznie Zawiszy. Wtedy będzie git.
| Zgłoś do usunięcia
KOLO 05-05-2015 12:04
PAN PIASECKI TO NIECH SIE NIE ODZYWA BO WYBRANY JEST TYLKO PRZEZ KUMPLI OD PIWKA CO ON MOZE WIEDZIEC O POTRZEBACH OBYWATELI CO Z TEGO ZE BEDZIE PLATNY JAK I TAK LUDZUIE BEDA UCIEKAC ZEBY NIE PLACIC ALBO PRZYJEDZIE NA CHWILE POSZERZYC ALE BEZPLATNIE A NIE ZA WSZYSTKO PLACIC I CO Z TYMI PIENIEDZMI SIE DZIEJE JAK I TAK NIC SIE NIE POPRAWIA ANI WIZERUNEK MAIASTA ANI WG MIASTO
| Zgłoś do usunięcia
gucio 05-05-2015 11:57
Pan Piasecki jeszcze niech zaproponuje pod urzedem miejskim platny parking i sobie wykupi wtedy na miesiac miejsce i bedzie git bo tez tam stawia swoj samochod
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 05-05-2015 11:55
Chyba Pan Radny nie ma gdzie zaparkować, bo wiecznie parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych pod Urzędem.
| Zgłoś do usunięcia
kiss 05-05-2015 11:52
Gratuluję pomysłu. Już niedługo wszędzie trzeba będzie płacić za parking
| Zgłoś do usunięcia