sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Boże Ciało w Kole [FOTO]

Boże Ciało w Kole [FOTO]

05-06-2015 09:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,603 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Boże Ciało w Kole [FOTO]
Foto:
Już po raz kolejny, wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i św. Bogumiła na Płaszczyźnie w Kole, wzięli udział we wspólnej procesji podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Mszę św. o godzinie 10.30 odprawił ks. proboszcz parafii MBCz. Władysław Waszak.
Ciepłe powietrze, spowodowało, że udział w procesji Bożego Ciała był bardzo liczny, ulicami miasta przeszło ponad 2000 osób.

Po zakończeniu Mszy św. kolscy kapłani razem z wiernymi wyruszyli z Jezusem Chrystusem w monstrancji w orszaku procesyjnym, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej i Chóru Farnego „Lutnia” na ulice miasta, zatrzymując się przy czterech ołtarzach modląc się i śpiewając Ewangelię. W procesji uczestniczyli wierni z parafii kolskich kościołów. Cztery ołtarze znajdowały się na ulicy Wojciechowskiego przy Poczcie, oraz Rondzie Sybiraków i przy kolskim Ratuszu. Monstrancję nieśli kapłani z kolskich kościołów w kolejności: ks. proboszcz Władysław Waszak, ks. Piotr Pawlak, ojciec Miłosz Zwardn z klasztoru Ojców Bernardynów i na koniec kanonik Józef Wronkiewicz. Przy każdym z ołtarzy znajdowały się przynajmniej dwie młode brzezinki, które po zakończonej ceremonii jak nakazuje tradycja w kilka minut ogołocili wierni.

Na zakończenie przy ostatnim ołtarzu który znajdował się przy kolskim Ratuszu . proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego Józef Wronkiewicz wygłosił kazanie w którym nawiązał do tajemnicy Eucharystii. Potem udzielił błogosławieństwa na cztery strony świata, po czym podziękował wszystkim za przygotowanie ołtarzy, oprawę muzyczną i tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Następnie wszyscy udali się do kościoła gdzie została odprawiona Msza św.


Boże Ciało w KOLE cz.I

Posted by Kolski Portal Internetowy on 4 czerwca 2015


Boże Ciało w KOLE cz.II

Posted by Kolski Portal Internetowy on 4 czerwca 2015


Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
kolanka 05-06-2015 14:43
Skoro jesteś taka douczona to napisz na forum referat na ten temat a nie piszesz ogólnikowo?
| Zgłoś do usunięcia
jak 05-06-2015 14:35
Czy ludzie wiedzą skąd wzięło się to święto poczytajcie co świętujecie
| Zgłoś do usunięcia