sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło W Kole jednak powstanie BricoMarche?

W Kole jednak powstanie BricoMarche?

24-06-2015 18:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 32,577 | Komentarzy: 29
Jubiler Euro Koło
W Kole jednak powstanie BricoMarche?
Foto:
Temat wielkopowierzchniowego marketu budowlanego powrócił jak bumerang do obrad sesji. Pozwolić na budowę takiego obiektu w Kole czy nie? - na to pytanie musieli dzisiaj odpowiedzieć kolscy radni.
Walka kolskich przedsiębiorców reprezentujących sklepy i hurtownie budowlane o zablokowanie budowy przy ulicy Piaski inwestycji marketu BricoMarche trwa od roku 2013, wtedy to też nasz portal był swoistym centrum wymiany poglądów wśród zainteresowanych stron (przedsiębiorcy i inwestorzy), ale i mieszkańców, którzy wypowiadali się odnośnie planów inwestorów.

26 lutego 2014 roku ówczesna Rada Miasta podejmowała uchwałę odnośnie zmiany zagospodarowania terenu działki pod takową budowę. Po wielu dyskusjach, wyjaśnieniach ostatecznie zagłosowano za przystąpieniem do zmian terenu.

Dziś ponownie rozpoczęła się dyskusja podczas obrad. Głos zabrał przedsiębiorca, który prosił radnych o przemyślane decyzję i o rozważenie ich stanowiska i próśb. Na sali byli obecni również właściciele działki, którzy tylko przypatrywali się dyskusji, czekając na finalne głosowanie.

Ostatecznie radni zagłosowali za przyjęciem zmiany zagospodarowania terenu i umożliwieniu inwestowania w tym miejscu.

Z informacji jakie już dwa lata temu były przekazywane, na placu przy ulicach Piaski i Toruńska powstać ma market budowlany BricoMarche.

Co na to nasi mieszkańcy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (29)
lok 08-07-2015 13:41
budowac jeszcze raz budowac brawo radni
| Zgłoś do usunięcia
bezLitości 08-07-2015 09:31
w końcu w Kole powstanie długo wyczekiwany market budowlany,oby powstał jak najszybciej.dość dyktowania cen przez kornik i tym podobne...brawo radni!!! oby tak dalej!!
| Zgłoś do usunięcia
tadek 29-06-2015 12:12
Jedno pytanie czy market będzie płacił takie same podatki co polskie składy budowlane jak tak to ok niech budują ze swojego doświadczenia wiem że kupując w kolskim sklepie mam taniej niż np w koninie w wielkim markecie tam jest stała cena no i jakość towaru ma wiele do życzenia także niech budują
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 27-06-2015 19:21
Polecam wycieczkę do Poznania. Castorama stoi w samym centrum miasya, jeśli ktoś takiego marketu w centrum miasta nie widział.
| Zgłoś do usunięcia
Gość 26-06-2015 16:05
Lepiej pracować u Francuza, niż u tych polskich-kolskich dziadasów.
| Zgłoś do usunięcia
k 26-06-2015 12:25
no tak, w brico "głodowe pensje" 2000-2500zł brutto na początek płacą, umowa na okres próbny na 3 miesiące, a później minimum na rok, za sobotę normalna stawka + dzień do odbioru w tygodniu, a w kolskich składach budowlanych płacą pracownikom z pewnością duzo więcej i nawet nie co porównywać z pracą niewolniczą w firmach z zewnątrz
| Zgłoś do usunięcia
gość 26-06-2015 11:29
Nie ważne czy powstanie i gdzie powstanie. Ważne jest to, że znowu polski "niewolnik" będzie pracował na francuskiego pana za głodową pensję a ten wywiezie zyski a polaczkom da ochłapy!
| Zgłoś do usunięcia
Na-szczęście-nie-kolanin 25-06-2015 23:43
TIR-y na Toruńskiej, nowość!!!
| Zgłoś do usunięcia
zKoła 25-06-2015 13:37
Ludzie! Prawda jest taka że i ja jechałam do Konina bo tam taniej włącznie z dostawą do domu!!! Obniżą ceny zaczną szanować klienta i będzie dobrze!:)Tylko w jednym sklepie na początku Kolejowej bodajże Pan Szabelski byliśmy potraktowani z szacunkiem ale te inne? Nawet mojej sąsiadce to zawieźli do domu za darmo bo to samotna kobita i chciała płytki paczkami do domu nosić ale inni? Nie ma co mówić kto i co. Ale ktoś kto wmawia klientowi,że: nie ma gustu!!! a potem przez to traci klienta długo na rynku się nie utrzyma czy będzie market czy też nie. Ludzie przestaną do Konina po materiały jeździć! Tu kupią. Konkurencja jest wszędzie. To wie i radna Pani Wapińska która ma firmę i ma wielu konkurentów i jakoś daje radę i czy optuje przeciwko własnym konkurentom?NIE A jak powstały markety spożywcze to lobby budowlane co na to? NIC!
| Zgłoś do usunięcia
mk 25-06-2015 13:15
pkl i bazradny A to dzieci beda mialy plac zabaw na terenie marketu czy przedszkola? Przedszkole od marketu bedzie odgrodzone wiec w czym problem bo ja nie widze problemu
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 25-06-2015 10:32
Ci co krytykują pierwsi ustawią się w kolejce w dniu otwarcia tak jak to było w przypadku Lidla. To tak jak z disco polo. Kazdy mówi ze nie lubi i nie słucha a każdy zna zespól i słowa.
| Zgłoś do usunięcia
PKL 25-06-2015 09:44
kolanin od urodzenia- a gdzie na ul wojciechowskiego masz tiry i co najmniej kilka razy dziennie dostawy? a przypominam Ci że TIR waży ok 40 ton.
| Zgłoś do usunięcia
Bezradni 25-06-2015 09:40
Wszędzie na zachodzie takie markety buduje się na obrzeżach miast a u nas gdzie? w centrum miasta przy przedszkolu. Brawo BEZradni!
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 25-06-2015 09:28
Jasiu to był projekt uchwały twojego burmistrza. Radni byli za. Jakby zagłosowali przeciw to być wylewał zły na klawiaturę że radni blokują inwestycje, że robią wszystko przeciwko burmistrzowi... A tak zagłosowali tak jak chciał burmistz i co krzywda się widzi? Mieszkańcy chcą uwolnienia cen w kole czy to tak trudno zrozumiec... Jaka troska o dzieci.... Jasiu...
| Zgłoś do usunięcia
3xnie 25-06-2015 09:02
Ciekawe ile "inwestorzy" musieli wydać by radni zagłosowali na tak...
| Zgłoś do usunięcia
jaś 25-06-2015 08:27
Mamy radnych na jakich głosowaliśmy a oni teraz robią co chcą z Kołem mają zwykłych ludzi gdzieś ile miejsc pracy ludzie stracą z obecnych marketów budowlanych. Pozdrowienia dla radnego z kolejowej
| Zgłoś do usunięcia
lucjan 25-06-2015 00:27
przedszkole i budowlanka gratulacje dla radnych obok szkoła podstawowa budowlana i ponadgimnazjalna też budowlanka a firmy z Kola i tak się utrzymają bo mają ceny ruchome Ha HA dla radnych
| Zgłoś do usunięcia
on 24-06-2015 23:23
jesli dostosują ceny do brico, to nie bedą zmuszeni do zamykania swoich dochodowych składów, ciagle mało i mało mają, a moze tak obnizyc ceny, zysk się zmniejszy, ale bedzie mozna kontynuować działalność, w końcu sklepy są dla mieszkańców- to my mamy mieć mozliwość wyboru, konkurencja między sprzedawcami jest zawsze korzystna dla nabywcy, miasto dla grupy trzmającej kase? czy dla mieszkańców?
| Zgłoś do usunięcia
dYl 24-06-2015 22:52
Chciałbym dodać, że nawet jak powstanie Brico, to dużo się nie zmieni, bo w tych wszystkich sklepach często są najtańsze rzeczy, a jeśli chce się kupić coś lepszego to w Kole nie dosyć że trudno się dowiedzieć czegoś nt. lepszego sprzętu to jest o wiele droższy niż w Poznaniu i Koninie. Kolskie firmy nie mają oferty lepszych jakościowo produktów, w Brico też nie znajdzie się lepszych rzeczy. Więc zawsze w konkurencji można starać się iść na jakość ;) Domyślam się, że w Kole większość kupuje najtańsze rzeczy, ale co z osobami które chcą profesjonalnego doradztwa i super sprzętu i materiałów? Niech firmy się trochę dostosują do klientów, a Brico nie będzie zagrożeniem :) Ani karta rodziny ani seniora w Brico na pewno nie będzie obowiązywać :P
| Zgłoś do usunięcia
dYl 24-06-2015 22:43
Bez przesady z tymi czarnymi scenariuszami. Dziwne jest to, że faktycznie wiele osób z całego powiatu jeździ do Castoramy do Konina, a po narzędzia i sprzęt jeździ nawet do Poznania. A może patrząc bardziej pozytywnie, może wreszcie powiat będzie przyjeżdżał do Koła, a przy okazji będzie robił zakupy również w innych sklepach budowlanych. Firmy kolskie miały tyle czasu na własny rozwój, mogły się rozbudowywać, robić franszyzę ostatnio popularną. Pizzeria K2 np jest w całej Wielkopolsce i się rozwija robiąc konkurencję na innych rynkach poza Kołem. A przez tyle lat firmy budowlane, mogły dogadać się z jakimś centrum ogrodniczym, hurtownią elektryczną i hydrauliczną i same wybudować supermaerket, albo jak wspomniałem rozbudowywać się poza granicami Koła i powiększać swój kapitał, będąc bardziej konkurencyjnym. Niestety nie da się stać na tym co jest. co ok.8 lat trzeba modyfikować własny biznes. Kto stoi ten się cofa.
| Zgłoś do usunięcia
gosc 24-06-2015 22:14
Doskonale rozwiazanie dla Kolskich przedsiebiorcow ktorzy teraz najprawdopodobniej beda zmuszeni do zamkniecia firm i zwolnienia 100 osob taki o to wspanialy zysk dla miasta ktore przez to straci uginajac sie pod presja kolejnych zagranicznych sieci a tyle sie mowilo o wspieraniu lokalnych firm .Jak dla mnie to kompromitacja i pokazanie gdzie sie ma prawdziwy rozwoj miasta ...
| Zgłoś do usunięcia
Adrian 24-06-2015 21:43
Malkontentom się nigdy nie dogodzi a jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Odnoszenie się do sytuacji przy Netto jest dalece nietrafione i nie należy jednej sytuacji generalizować, bo warto by poznać opinię dlaczego doszło do tej tragedii. Kolanin od urodzenia - poprzednia Rada przypomnę że w lutym 2014 podjęła uchwałę o przystąpienia do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego, co jest wspomniane w niniejszym artykule. Gdyby Rada Miasta odrzuciła powyższy plan, kilkadziesiąt tysięcy poszło by w błoto z tytuł już samego opracowania planu, który właśnie uchwaliła poprzednia Rada. Opracowanie takiego planu wymaga szereg procedur i uzgodnień. Dobrze się stało że obecny Burmistrz i Rada Miejska kontynuowali ten temat. 2 lata temu zadawano pytanie dlaczego ma nie powstać ta inwestycja: NIE bo NIE? i co dalej? działka miałaby leżeć odłogiem 5 a może 10 lat? Jeśli inwestor jest wiarygodny to miasto będzie miało dodatkowe pieniądze poprzez udział w podatku dochodowym CIT i PIT. Ponadto do kasy miasta będą znacznie większe wpływy od podatków lokalnych. Firma także zdeklarowała się współtworzyć infrastrukturę wokół inwestycji jak i pobudować plac zabaw. Mam nadzieje że Burmistrz będzie pilotował te deklaracje. Oczywiście można krytykować że to kolejny market, tylko różnica jest taka że to JEDYNY budowlany czego niektórzy nie chcą bądź nie potrafią dostrzec. To nie konkurencja będzie decydowała o inwestycjach a wolny rynek. Miasto liczy ponad 20 tys mieszkańców a powiat kolski blisko 90 tys i to mieszkańcy powinni mieć możliwości wyboru do danych dóbr czy usług, które kształtuje cena. Ci którzy blokowali tę inwestycję o planach i zamiarze wiedzieli nie od dziś, i nasuwa mi się pytanie - Co konkurencja zrobiła przez 2 lata aby stać się bardziej atrakcyjnym i konkurencyjnym na rynku wiedząc że temat powróci skoro nie było alternatywny na inne zagospodarowanie omawianego terenu?
| Zgłoś do usunięcia
crx 24-06-2015 20:50
Jesli powstanie to bedzie strzał w kolano w kolskich prywaciarzy ,a teraz wytłumacze dlaczego brico marche to siec takich marketów tansze maja produkty bo wiecej sprzedawaja ,a wiec za nimi stoi kapitał zagraniczny i co dalej obnizaja lekko ceny ,prywatne polskie firmy upadają jedna po drugiej ,ludzie traca prace miasto traci z łacznej powierzchni handlowej więcej na wpływach podatkowych od powierzchni handlowych ,budżet się zminiejsza ,firmy zagraniczne wyrównuja ceny polskie firmy wylatuja z rynku i jaka tu konkurecja tu jest kapitał zagraniczny ktory zyski bedzie zabierał do siebie ,czy oni sie szaleju najedli na tej radzie? jak bede chcial to pojade do konina po farbe ale nie oplaca MI SIE PO MAŁY ZAKUP JECHAC DO KONINA PIENIADZE ZOSTAWIAM W Kole to chore rozwiazanie w polityce wieloletniej wiecej strat dla miasta i nas mieszkancow ale RADNI SA NIEOMYLNI SAMI EKONOMIŚCI sami śa wynagradzani z tych podatkow zakład jakby miał tam powstac to sam bym dołozył na cegiełke ale market Koło ,ani miasto nic z tego nie bedzie miec
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 24-06-2015 20:04
i bardzo dobrze sie stało, brawo Radni , nie bójcie sie lobbowania przedsiebiorców którzy w nosie mają nasze miasto, niektórzy nawet w nim nie mieszkaja!
| Zgłoś do usunięcia
tez kolanin 24-06-2015 19:40
to może niech ojciec zostawi matce z dzieckiem samochód, albo sam je zawiezie do przedszkola. Albo najlepiej zapisze dziecko do przedszkola przy wojciechowskiego.A do nowego świeżutkiego przedszkola będą chodziły dzieci rodziców z samochodami. Wybór jednak jest. Stagnacja mówisz, no tak! były burmistrz pozostawił halę MOSIR , Basen , Przedszkole. Zobaczymy co zrobi obecny. Na razie tylko stołki swoimi kolesiami poobsadzał i nakłamał jakie to miasto zadłużone. A tu niespodzianka. Miasto nie dość ,że nadal wypłacalne to jeszcze z nadwyżką budżetową. A tak miało być tragicznie.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin od urodzenia 24-06-2015 19:30
do też kolanin- 8 zmarnowanych lat, stagnacja, brak inicjatyw, blokowanie inwestycji z zewnątrz, bezrobocie, - za to jest odpowidzialna poprzednia ekipa rzadząca kołem, od razu odpowiem PKL- na ulicy wojeciehowskiego jest przedszkole przy samej ulicy, i to jest OK? a lokalizacja TEGO przedszkola które masz na mysli to chory pomysł, jak sobie wyobrażasz młoda matke która nie ma auta, albo jest auto ale mąż pojechał rano do pracy np. n 6 godz? Ci którzy zatwierdzili ten projekt nie maja pojecia o poziomie zycia przeciętnego młodego małzeństwa, z pewności oceniali lokalizację biorąc pod uwage swój status materialny, dwa auta w rodznie, dobe dochody, itd, pozostałości po poprzedniej ekipie to zenada
| Zgłoś do usunięcia
tez kolanin 24-06-2015 19:22
ZA stonkę na kartoflach w latach 70 tych tez jest odpowiedzialny były burmistrz? Odpisz kolaninie od urodzenia
| Zgłoś do usunięcia
PKL 24-06-2015 19:19
Brawo! Market prży nowym przedszkolu to jest to! Dzieci będą miały gdzie wychodzić na spacery i gdzie się bawić... dostawa za dostawa, tir za tirem. Juz chyba zapomnieliśmy co się stało z kobietą pod Netto. Nie ma co. Miasto się rozwija.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin od urodzenia 24-06-2015 19:03
brawo! nareszcie widać zmiany, jak to dobrze że madrzy ludzie teraz podejmuja decyzje, nieudolny poprzedni burmistrz i jego swita niech zobaczą że to miasto może sie jednak rozwijac
| Zgłoś do usunięcia