sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Poziom sportu i infrastruktury sportowej w Dąbiu jest niezadowalający

Poziom sportu i infrastruktury sportowej w Dąbiu jest niezadowalający

22-07-2015 11:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,551 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Poziom sportu i infrastruktury sportowej w Dąbiu jest niezadowalający
Foto:
Jednym z fundamentalnych punktów w programie wyborczym nowego Burmistrza Miasta i Gminy Dąbie Tomasza Ludwickiego było pilne ożywienie życia sportowego w gminie. Obecnie trwa analiza możliwości infrastruktury należącej do mienia gminy oraz potrzeb lokalnej społeczności.
Jak czytamy w zarządzeniu z dnia 7 lipca 2015 roku:
"Istotnym elementem życia społecznego i kulturalnego miejscowości jest funkcjonująca obecnie infrastruktura sportowa na terenie Miasta i Gminy. Wstępna analiza jej stanu, prowadzi do wniosku, iż jest on niezadowalający, cechują go wieloletnie zaniedbania, zarówno pod względem prawno-organizacyjnym, jak i technicznym. Dotychczasowy sposób wydatkowania środków finansowych na potrzeby sportu należy uznać za równie niezadowolający, szczególnie pod kątek stosunku ponoszonych wydatków do uzyskanych efektów społecznych i edukacyjnych. Potrzeba zatem kompleksowej analizy obecnego stanu, przyjęcia spójnej koncepcji rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy stworzenie warunków umożliwiających włączenie się w jego rozwój mieszkańców Miasta i Gminy, określenie zasad ubiegania się o zarząd poszczególnych obiektów wchodzących w jej skład, a także przygotowanie założeń programu rozwoju sportu i kultury w Mieście i Gminie Dąbie. Należy rozważyć konieczność przeprowadzenia w tym zakresie konsultacji społecznych oraz nawiązania współpracy z działaczami sportu i kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy, jak również nawiązania współpracy z organizacjami i federacjami, związkami sportowymi, działającymi na obszarze kraju. Zadania te należy potraktować jako wyjściowe, dla stworzenia realnych możliwości poprawy stanu sportu i kultury fizycznej w Mieście i Gminie Dąbie, w tym stanu infrastruktury sportowej."

Burmistrz Miasta Dąbie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
wuefista 22-07-2015 12:14
Słowa, słowa, słowa. Mniej gadania, a więcej czynów panie Burmistrzu. Jednm zdaniem- poziom sportu i infrastuktury sportowej jest wprost proporcjonalny do poziomu urzędników na danym terenie.
| Zgłoś do usunięcia