sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Złapany dwie godziny po rozboju

Złapany dwie godziny po rozboju

23-06-2010 20:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,977 | Komentarzy: 4
Złapany dwie godziny po rozboju
Foto:
zacisze
Za 5 włamań, 3 kradzieże i rozbój odpowie nieletni, którego we wtorek po południu zatrzymali kolscy policjanci. Chłopak wpadł dwie godziny po rozboju jakiego dokonał na 17 letnim mieszkańcu Koła.
We wtorkowe popołudnie dyżurny kolskiej komendy przyjął zgłoszenie, że na ul. PCK, do 17 latka podszedł młody chłopak i grożąc użyciem siły zażądał wydania telefonu komórkowego, ten w obawie o swoje zdrowie oddał aparat. Ponieważ napadnięty 17 latek znał z widzenia swojego agresora, policjanci szybko ustalili, że za przestępstwem stoi 14 letni kolanin, bardzo dobrze znany ze swojej przestępczej działalności. Zaraz też złożono wizytę w jego domu, tam wprawdzie go nie było, ale kiedy funkcjonariusze opuszczali posesję zauważyli nieletniego zmierzającego w jej kierunku. Na widok radiowozu 14 latek zaczął uciekać. Nie pomogło mu nawet to, że chciał się ukryć na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Kolejowej. W niespełna dwie godziny od rozboju nieletni był już na komendzie. W jego kieszeniach znaleziono zrabowany wcześniej telefon. W międzyczasie ustalono też, że od kilku tygodni przebywa na niepowrocie do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Podczas przesłuchania przyznał się do rozboju, a także do 5 włamań i 3 kradzieży. Potwierdzeniem tego były też ślady oraz ustalenia operacyjne kryminalnych.

Na przełomie maja i czerwca włamał się między innymi do restauracji i kilku biur w budynku przy ul. Toruńskiej w Kole, okradł także dwie przypadkowe osoby ze sprzętu elektronicznego. O zatrzymaniu nieletniego i kolejnych przestępstwach na jego koncie powiadomiono sąd rodzinny. Decyzją sędziego jeszcze tego samego dnia został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka, tam poczeka na postanowienie o umieszczeniu w nowym ośrodku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~x 25-06-2010 22:48
kto to byl
| Zgłoś do usunięcia
~Tomek 24-06-2010 17:47
Też się dziwie, że tak krótko to trwało ;p bo szybkość policji zazwyczaj jest "piorunująca"
| Zgłoś do usunięcia
~kolak 24-06-2010 17:40
Tylko że to trochę dziwne że szukano Go aż 3 m-ce,dopiero po zgłoszeniu Go złapali:)
| Zgłoś do usunięcia
~Tomek 23-06-2010 23:20
14 lat, jakoś nie jestem zszokowany. A niestety powinienem.
| Zgłoś do usunięcia